3 3
josipa712

Prodaja Pola - savjeti

Recommended Posts

Pozdrav svima, 

Prije nešto manje od godinu dana kupila sam Pola 6r, 1.6 tdi sa 167tk. Auto sam tražila bez neke veće pomoći ljudi koji se možda više razumiju (vjerojatno zato sada i pisem ovo 🤭), i možda sam pogriješila, a možda me i razuvjerite.

 

Naime, platila sam ga 38k kn i to je moj prvi auto: auto (beba) koji sam dugo htjela. 😂 Cijena mi se učinila skroz oke u usporedbi sa sličnima i a obzirom na njihov nedostak na tržištu, tako da je Polo vrlo brzo bio moj. Zbog cijene sam i zažmirila na činjenicu da me je slijedio veliki servis i neke druge stvari koje su se morale srediti... U godinu dana sam na servise ulupala oko 12.000kn, veliki servis zatim mali jer sam prešla 15tk plus neke usputne sitnice. Od vecih stvari mijenjala sam zupčasti remen i pumpu, diskove, akumulator... I svašta nešta čega se trenutno ne mogu sjetiti (ako netko bas zeli, napisem detaljnije) 😂.

Nadalje, u ovaj iznos ne ubrajam nove zimske i ljetne gume, nove alu felge za ljetne gume od 17 cola, nove čeličnjake, nove amortizere (koji se nisu morali mijenjati, ali je auto bio dosta nizak i tvrd s eibach setom i 17-icom pa sam kupila nešo što bi ga učinilo malo udobnijim za gradsku vožnju). 

 

Ono što se sada dogodilo, netom prije registracije, jest da mi se zaštopao i po svemu sudeći pokvario erg. Svjesna sam da zadnjih par mjesecu više vozim po gradu, ali nisam očekivala da bi se i to moglo dogoditi ovako brzo. Popravak je 3000kn i stvarno ne znam isplati li mi se zadržati taj nesretni auto. Bliži se 200.000km, registracija i strah me da se opet nešto ovako neočekivano desi kad mi najmanje treba. 

 

Moje pitanje vama je trebam li ga prodati? Smatrate li da su ovo normalna ulaganja te da sa svim što je promijenjeno mogu biti sigurna da se veći kvarovi ne bi smjeli događati u skorije vrijeme? 

Svi majstori kod kojih sam bila, od ovlaštenih do lokalnih, rekli su da je auto super i eto da valjda nisam imala sreće pa se sve ovo zaredalo. Ne znam više što bih mislila pa želim čuti vas i vaše savjete... Nadam se da ce mi vasa iskustva pomoci donijeti konačnu odluku 🙃

 

Puno hvala svima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/8/2022 at 6:40 PM, josipa712 said:

Pozdrav svima, 

Prije nešto manje od godinu dana kupila sam Pola 6r, 1.6 tdi sa 167tk. Auto sam tražila bez neke veće pomoći ljudi koji se možda više razumiju (vjerojatno zato sada i pisem ovo 🤭), i možda sam pogriješila, a možda me i razuvjerite.

 

Naime, platila sam ga 38k kn i to je moj prvi auto: auto (beba) koji sam dugo htjela. 😂 Cijena mi se učinila skroz oke u usporedbi sa sličnima i a obzirom na njihov nedostak na tržištu, tako da je Polo vrlo brzo bio moj. Zbog cijene sam i zažmirila na činjenicu da me je slijedio veliki servis i neke druge stvari koje su se morale srediti... U godinu dana sam na servise ulupala oko 12.000kn, veliki servis zatim mali jer sam prešla 15tk plus neke usputne sitnice. Od vecih stvari mijenjala sam zupčasti remen i pumpu, diskove, akumulator... I svašta nešta čega se trenutno ne mogu sjetiti (ako netko bas zeli, napisem detaljnije) 😂.

Nadalje, u ovaj iznos ne ubrajam nove zimske i ljetne gume, nove alu felge za ljetne gume od 17 cola, nove čeličnjake, nove amortizere (koji se nisu morali mijenjati, ali je auto bio dosta nizak i tvrd s eibach setom i 17-icom pa sam kupila nešo što bi ga učinilo malo udobnijim za gradsku vožnju). 

 

Ono što se sada dogodilo, netom prije registracije, jest da mi se zaštopao i po svemu sudeći pokvario erg. Svjesna sam da zadnjih par mjesecu više vozim po gradu, ali nisam očekivala da bi se i to moglo dogoditi ovako brzo. Popravak je 3000kn i stvarno ne znam isplati li mi se zadržati taj nesretni auto. Bliži se 200.000km, registracija i strah me da se opet nešto ovako neočekivano desi kad mi najmanje treba. 

 

Moje pitanje vama je trebam li ga prodati? Smatrate li da su ovo normalna ulaganja te da sa svim što je promijenjeno mogu biti sigurna da se veći kvarovi ne bi smjeli događati u skorije vrijeme? 

Svi majstori kod kojih sam bila, od ovlaštenih do lokalnih, rekli su da je auto super i eto da valjda nisam imala sreće pa se sve ovo zaredalo. Ne znam više što bih mislila pa želim čuti vas i vaše savjete... Nadam se da ce mi vasa iskustva pomoci donijeti konačnu odluku 🙃

 

Puno hvala svima. 

Sve sto si nabrojala je standardno ulaganje. Ako oduzmes veliki i mali servis koji svejedno moras radit koje god auto da si uzela, nisi puno ni ulozila.

EGR-u je taman vrijeme na toj kilometrazi. 3000 kuna i nije velik iznos s obzirom na posao koji se tu mora radit. Pobrini se da ti se stvarno zamijeni, a ne samo ocisti.

Polo ce ti drzat cijenu - rijesi egr i gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/11/2022 at 6:39 AM, ljubobj said:

Vozis se po gradu

Jedini lijek gasi egr i dpf i nemas vise brige s tim.

U teoriji super, u praksi problem jer mora trazit gdje ce ic na tehnicki da ga prodje i teze ce ga prodat u buducnosti.
Ja bih prvi uvijek uzimao stock motor i sa dpf-om i egr-om cak i da zelim auto bez toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Garrett_ said:

U teoriji super, u praksi problem jer mora trazit gdje ce ic na tehnicki da ga prodje i teze ce ga prodat u buducnosti.
Ja bih prvi uvijek uzimao stock motor i sa dpf-om i egr-om cak i da zelim auto bez toga.

U praksi prolazi bez dpfa bez problema...jbt i u njemackoj prode kako ne bi kod nas na tehnickom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima, promijenila sam egr jučer, i krajnike su usput zamijenili, danas idem po auto. Kaze majstor da je sve ostalo u odlicnom stanju tako da se nadam da će konačno biti malo mira s njim... Inače će u oglasnik :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ljubobj said:

U praksi prolazi bez dpfa bez problema...jbt i u njemackoj prode kako ne bi kod nas na tehnickom

Nije u Njemačkoj ništa stroži tehnički i ideš svake 2 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, T o m a said:

Nije u Njemačkoj ništa stroži tehnički i ideš svake 2 god.

Zbam ja to

Nemoras mi pricat

Zivio sam gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah pa reci im na tehnickom da je ugasen DPF i EGR i vidjeces da neces proci :( Naravno kada odes na tehnicki nista o tome ne smijes reci, ponasas se potpuno normalno. Naravno znaju oni veoma cesto vratiti sa tehnickog zbog dosta sitnijih stvari :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/15/2022 at 9:48 AM, ljubobj said:

U praksi prolazi bez dpfa bez problema...jbt i u njemackoj prode kako ne bi kod nas na tehnickom

od kuda ta informacija??rekla kazala ili osobno iskustvo sa nekim sljepcem??

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine pitao sam na tehničkom smijem li ugasiti EGR ventil, kaže gospon iz STP-a da može, bitno da je rez na EKO testu OK, drugo ih ne zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, <TDI> said:

Prošle godine pitao sam na tehničkom smijem li ugasiti EGR ventil, kaže gospon iz STP-a da može, bitno da je rez na EKO testu OK, drugo ih ne zanima.

Na mom tehnickom, nakon sto sam izvukao auto, lik dolazi i kaze, sorry zaboravio sam uredjaj za eko test. I vadi dolje sa obd porta nesto tipa elm327.
Dakle direktivu imaju, a sad sto ih se par (ili vecina mozda) ne zeli pridrzavat jer su premalo placeni, je drugo pitanje.

Ja sam i dalje misljenja da su ova iskustva na forumu premal uzorak da znamo stvarno stanje na tehnickim. Pogotovo u Njemackoj. Dakle dodji sa skinutim dpf-om kod random STP u Njemackoj i padas u 99 od 100 puta - moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na mom tehnickom, nakon sto sam izvukao auto, lik dolazi i kaze, sorry zaboravio sam uredjaj za eko test. I vadi dolje sa obd porta nesto tipa elm327.

Dakle direktivu imaju, a sad sto ih se par (ili vecina mozda) ne zeli pridrzavat jer su premalo placeni, je drugo pitanje.

Ja sam i dalje misljenja da su ova iskustva na forumu premal uzorak da znamo stvarno stanje na tehnickim. Pogotovo u Njemackoj. Dakle dodji sa skinutim dpf-om kod random STP u Njemackoj i padas u 99 od 100 puta - moje misljenje.

Pogresno misljenje...vjeruj mi da lakse ode prolaze auti nego u HR. Najbitnije je da su kocnice ispravne,svjetla(znaci ruse zbog svjetla za tablicu) i da nema hrdje od ispod. Moze bit u razlicitoj boji auto(moj prije mj dana prosa nakon karambola,brzinski sam prominija blatobran,haubu i branik i bez lakiranja otisa na tehnicki i prosa.cak nisam ni postima sve kako spada),moze bit hrdjav po rubnjacima to je sve okej...makar moje iskustvo na 5-6 auta u zadnje 3god,a i od par poznanika koji nema dpf i egr i uredno prolaze. Cak za neke sitnice.pogledaju kroz prste ako nadju nesto u pepeljari

 

A dijagnostika im je klasicna koja izbaci greske ako nesto ne stima..tipa lambda sonda,senzor neki i tako. Klasicna dijagnostika,msm da ne ulaze u komp di oni vide dal je u mapi ista promjenjeno. I moj dizel je prosle god prosao bez ekologije i to bez greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se vratimo na originalno pitanje - ne isplati se sad prodavati. Popravljeno je manje-više sve što bi moglo stvarati probleme. Ako sad prodaš, budućem vlasniku ostaje samo redovito mijenjati ulje, a tebi se ne isplati kupiti ništa starije od 3-4 godine ukoliko opet ne želiš ulagati u veliki servis, kočnice, akumulator i ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, jady said:

od kuda ta informacija??rekla kazala ili osobno iskustvo sa nekim sljepcem??

Normalno da osobno iskustvo i to na vise stanica za tehnički. 

A sta on moze znat i vidjeti kad je dpf prazan i fizicki "kao na autu"

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2022 at 12:18 PM, ljubobj said:

Normalno da osobno iskustvo i to na vise stanica za tehnički. 

A sta on moze znat i vidjeti kad je dpf prazan i fizicki "kao na autu"

krivo si me shvatio...govorio sam za njemacku..kod nas pa skoro bez auspuha prolazis 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, jady said:

krivo si me shvatio...govorio sam za njemacku..kod nas pa skoro bez auspuha prolazis 😂

Aha gore u de.

Frend imao pola 1.6 tdi

Egr i dpf of uredno regan i prolazio tuv

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3