2 2
martin 1313

Golf 4 promjena instrument table

Recommended Posts

Imam mali problem sa instrument tablom i htio bih ju zamjeniti sa drugom. Moja ima 415.000 km a ta druga ima 280.000km. Ako stavim ovu drugu dal ce ostati moja kilometraza, sto mi je jako bitno zbog registracije vozila. A ako nece sta onda napraviti da to bude regularno. HVALA:

1.stvar...kilometraza ostaje na cukici...  2.stvar kaj ti auto nece ni upaliti ako nisi IMMO prebacio

a skidanje km je zakonski zabranjeno..ak te ulove bolje da te nema kolka je kazna..a od batina od novog vlasnika da ne govorim ak skuzi

Edited by jady

22 hours ago, jady said:

1.stvar...kilometraza ostaje na cukici...  2.stvar kaj ti auto nece ni upaliti ako nisi IMMO prebacio

a skidanje km je zakonski zabranjeno..ak te ulove bolje da te nema kolka je kazna..a od batina od novog vlasnika da ne govorim ak skuzi

Nisi shvatio bit, ja hocu da zamjeim sat a da ostane moja kilometraza.

Ja sam upravo to radio na mk4. Bio je obican sat i stavljen je polufis..... kilometri su korigirani po kilometrima iz stare table. Odrađen je immo off. Tabla treba bit istog proizvođaća....bar je meni tako rečeno. Ugl sve se to rjesi 

19 hours ago, Gogs4431 said:

Za pocetak bi bilo pametno da pogledas preko vcds ili da skines sat dolje pa pogledas kataloski broj od table koju imas i kazes nam koju tablu bi zelio ubaciti, kataloski izgleda ovako npr 1j5 920 826 i preko kataloskog broja znamo puno vise podataka o nekim bitnim stvarima poput IMMO i da li ti je auto sa CAN ili bez, jel za automatski mjenjac ili ne itd itd... nakon tog nam kazes koji problem tocno imas ili ako si bas odlucio da zelis drugu tablu onda ti pomognemo da kupis onu koja ti najbolje pase pogotovo ako imas neki plan da bi htio ubacit i needle sweep i slicno sto ne radi na svim tablama. Sto se kilometraze tice nije problem jer se lako stavi tvoja originalna na novi kilometar sat (to ti moze rijesit bilo tko s vag comanderom). Sto vise info to bolje :)

Proizvodjac nije bitan, moj savjet je ne uzeti VDO ako se planiraju neke opcije poput needle sweep jer ne podrzava. Tako da sto vise info to bolje jer npr ne mozes na immo3 auto stavit immo2 tablu ali mozes immo3 tablu stavit na immo2 auto kao sto je slucaj kod mene. 

Stvari stoje ovako. Kod mene se radi o Golfu 4 limited edition 370/400 ARL PD od 150KS Diesel, mijenjac je mehanicki 6 brzina a na tabli je sve ok osim mehanickih stvari, to jest ne mogu podesavati sat sa lijevom rucicom i ne mogu kilometre resetirati sa desnom. Predpostavljam da su zubi na krajevima rucica pojedeni iliti pohabani. Instrument tabla je crna pa sam mislio unaciti onu sa bijelim obodima, simpaticno izgleda. Gravura je na 260 pa sam mislio da sve pasu, mada imam i jos jednu cetvorku od 116KS mijenjac je isti i tabla je identicna.

2 2