0
VW_GTD23

VW mk6 Swirl Flaps OFF

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze radi se o softwerskom gasenju klapni na usisu kod Golf-a mk6 2.0 TDI. Koliko sam uspio skontati klapne mogu ostati u usisu kada se ugase softwerski i auto se moze voziti tako. Znam da postoji rizik od pucanja klapni i ostecenja klipa a i ventila ali ja bih vozio samo privremeno pa poslije bih ih izvadio sve klapne :)  E sada zanimaju me vasa iskustva. Ima li iko da vozio samo sa softwerski ugasenim klapnama a da su one jos uvijek u usisu?

Sve je vec unaprijed pripremljeno :D

 

flaps2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisno kako gasis, ima vise metoda.

Ali, da postoji metoda da se vozis s klapnama.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslao sam ti file-ove  na PM. Koliko sam uspio skontati ovde se moze voziti i sa klapnama a mogu se i izvaditi radi sigurnosti :) Jedino cega se ja bojim jeste da necu nesto sjebati ako budem vozio sa neizvadjenim klapnama ali valjda necu :(  Ja bih tako auto samo privremeno vozio jer cu ih svakako poslije vaditi kada budem cistio usisnu granu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo da osvjezim temu, vec skoro godinu dana vozim auto sa ugasenim klapnama na usisu a da ih nisam uklonio fizicki iz usisne grane. Mnogi kazu da ih ni ne treba vaditi ali uvijek postoji opasnos da se klapna odvali i napravi havariju. A i kada se izvade cime zatvoriti one rupe u usisnoj grani sto su ostale? Ima li ko da je radio tako nesto?  Dosta cest slucaj kod Alfe Romeo i BMW-a je da se klapne odvale dok nisam cuo da se to desava kod VAG grupacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0