1 1
necko_sa

RNS510 i BT modul

Recommended Posts

Pozdrav

 

Trebam vase misljenje za narednu problematiku.

Uz nadogradjeni rns510 i BT modul (7P6035730F) i nekoliko sati rada i experimentisanja dobio sam mogucnost da pored handsfree telefoniranja,mogu i sslusati muziku preko mobitela na rns510.

Sve ovo radi vec skoro 3 god, medjutim ono sto me je mucilo cijelo vrijeme je slabiji zvuk, kao i nesto manje kvalitetan kada bi muziku slusao preko BT sa mobitela.  Cak je i telefonski razgovor  problematican jer uvjek moram pojacati na max zvuk na rns-u da bih cuo sagovornika. Imao sam priliku slusati tel razgovore na drugim VAG vozilima sa fabrickim handsfree sistemom i zvuk je dooosta glasniji.

Pokusao sam preko vcds-a da pojacam nivo jacine zvuka,ali i to nije znacajno rjesilo problem.

Danas sam nabavio drugi BT modul oznake 1K8035730C. u nadi da cu rjesiti problem tišeg zvuka preko BT izvora. 

Ako neko moze da mi objasni razliku u tehnickom smislu izmedju ova dva modela BT modula.

Ovaj prvi je novije generacije u odnosu na drugi, ali da li nesto gubim ako umjesto 7P6035730F ugradim  1K8035730C   ?

 

Da ne zaboravim, radi se o Passatu TDI 103kw 2007 god (modelska 2008), ako je to bitno za ovu gore problematiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu ne gubis nista, osim, verovatno, kod slušanja muzike preko bt neces imati podatke na ekranu rns510 i neces moci da prebacujes na sledecu ili prethodnu pesmu pteko rns510 nego so preko telefona

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na javljanju.

Jesi li se mozda igrao sa osjetljivoscu mikrofona, izlaza za BT media preko vcds?

Takodjer me interesuje zasto u vecini slucajeva nemam podatke o pjesmi na 7P6035730F modulu? Ponekad, vrlo rijetko prikaze i na rns i na displeju inst. sata.

Drugi modul ne prikazuje text, nemam funkciju phone na rns, vec ukljucuje mute kada pritisnem tipku phone.

ima li jos nekih korisnih funkcija/mogucnosti koje bi se mogle aktivirati.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1