2 2
gino

Passat b8

Recommended Posts

Pozdrav, novi sam clan. Imam passata b8, 2018.g.

Zbunjuje me jedna stvar. U opremi pise da imam "Dynamic headlight range control (self-adjusting while driving)".

U opremi na oglasu prilikom kupnje je pisalo da auto ima bixenone/led svijetla.

Jel to znaci da se ona  sama prilagodavaju kad naleti auto iz drugog smjera, pa onda zato nemam opciju da se dugo svjetlo gasi/pali ili? 

Unaprijed se zahvaljujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, samo je problem sto ja nisam siguran koja su tocno svjetla kod mene 🤣🤣🤣 show

Share this post


Link to post
Share on other sites

klasicni led... nikakav matrix.... matrix je level pro za ove. Eventualno automatsko dugo/kratko i tjt.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, hvala vam na odgovoru. Iskodirat cu to da pali gasi dugo svjetlo jer imam onaj senzor iza retrovizora. Mozda imate za preporuku nekoga iz splita ili makarske?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Okej, hvala vam na odgovoru. Iskodirat cu to da pali gasi dugo svjetlo jer imam onaj senzor iza retrovizora. Mozda imate za preporuku nekoga iz splita ili makarske?
Koliko znam običan senzor ne radi to već moraš imati kameru

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima kameru onda se da iskodirati

 

P. S.

Što ne bi Matrix svjetla biti prva varijanta da se sama pale i gase i da su zakretna.

A druga varijanta kod vozila s kamerom da se još dodatno pale i gase duga svjetla

 

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam te bas shvatio ovo pod P.S.

Edited by gino

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za ono da je tvoj far klasični led a ne Matrix
Meni je isto pisalo u popisu opreme Matrix a far izgleda kao taj tvoj

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci i ti imas klasicno switch off on dugo svjetlo, samo sto imas automatski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da
Automatski se pali i gasi
Zakretno je prati krivinu i sam još pali maglenke lijevu i desnu kad skrećem

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam i ja to da pali maglenku kad ono motas lijevo desno a vozis tipa 20 na sat. Samo ne znam to da su zakretna, ako imamo isti far, onda valjda je i u mene to tako. Samo da nije zbunjujuce, je. Jer sam citao da ako su zakretna, da su onda i adaptivna, u smislu da ne gase dugo svjetlo nego ga samo skracuju kad naleti iz drugog smjera svjetlo. Ali ocito je to opet drugi tip svjetla. P.s jesi ti to ukljucivao ili ti je tako vec bilo?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako su zakretna sparkaj auto uza zid i kad ga upališ onda moraš vidjeti kako svjetla odrade gore dolje / lijevo desno
Mislim da je meni sve bilo popaljeno odmah

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pogledaj gore sto sam stavio video, vidi se kad se upali auto kako naprave ono gore dolje. E sad valjda je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i meni upali pa pomakne.

Ne da mi se sad u arhivu pregledavati račun sa popisom opreme ali mislim da je bilo navedeno matrix

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro da sam postavio ovo pitanje, jer em je pisalo u opremi drugacije, em dok shvatis jesu zakretna, jesu low, jesu li high, boga pitaj. 🤣 Ali jos nismo 100% sigurni koja su. Hehehehehhe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro svijetle to je važno meni
Imao sam svašta na autima prije ali ova super svijetle

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja immam full matrix na b8, moraju zaplesati i lijevo desno a duga se gase po potrebi ovisno o smjeru iz kojeg dolazi suprotni auto, dakle gasi samo zone, tocno se vidi mrak samo oko suprotnog auta. No moze se upaliti i da duga rucno upalis i ugasis bez te automatike.

Paljenje maglenki ili dodatnih corner zarulja je druga stvar, to nema veze sa matrix svijetlima.



Sent from my SM-G991B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto imam matrix i mogu paliti  rucno dugo kratko samo ne jednim klikom, nekad kad vozim po autocesti duga se reflektiraju od prometnih znakova da sam prebaci na krtka 😁

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja immam full matrix na b8, moraju zaplesati i lijevo desno a duga se gase po potrebi ovisno o smjeru iz kojeg dolazi suprotni auto, dakle gasi samo zone, tocno se vidi mrak samo oko suprotnog auta. No moze se upaliti i da duga rucno upalis i ugasis bez te automatike.

Paljenje maglenki ili dodatnih corner zarulja je druga stvar, to nema veze sa matrix svijetlima.



Sent from my SM-G991B using Tapatalk


Zapravo, koliko sam shvatio, uopce ih ne gasi, već ih samo diže i spušta

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Ante Lukac rijesio. Sad mi sam pali dugo i gasi isto. Prezadovoljan! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2