0
horwatt

Golf 6 klima radi kad je hladnije, cim zatopli prestane

Recommended Posts

Pozdrav svima, nov sam na forumu pa ovim putem želim i pozdravit sve ovdje.

...Uglavnom imam problem s klimom...Vozim Golfa 6 1.6 TDI 2010 godište. 

Klima mi je do sad po zimi grijala i hladila savršeno do kojih proslih par mjeseci kada su krenule sparine i visoke temperature.

Naime klima svako jutro radi normalno - ledi puše odlično sve pet, al kad ostavim auto par sati na suncu nakon jutarnje vožnje, vratim se krenem dalje klima se upali na nekakvih 10tak minuta i nakon toga krene puhat toplo.

Ventilator se okreće cijelo vrijeme, zna se čuti da krene jače puhat al nakon što se smiri tj. uspori tad uglavnom klima i prestane puhat hladno.

Spojio ga na dijagnostiku - dobio tri greške - B10AE14 ( senzor visokog tlaka, prekinut krug/kratki spoj s negativnim polom. B10ACf0 ( Previsok tlak rashladnog sredstva klima uređaja ). P195000 (Ventilator za hlađenje; zaglavljen)

Isto mi znaju obrtaji poludit u leru kad upalim klimu, variraju od 750 do 1100 nekoliko sekundi i onda se smire i tako par puta, kad se to dogodi najcesce se ventilator iskljuci i klima prestane hladit

Nemam nikakvih problema s pregrijavanjem ulja ili antifriza sve je u normalnim temperaturama

Kompresor klime se cuje kako lupi i krene radit kad se klima upali ujutro al nakon sta prestane hladit ne cuje se ni kompresor vise

Plin sam bio nadopunio nedavno prije nego sam ga spajao na dijagnostiku, ista stvar bila prije i poslije, zamjenjio senzor visokog tlaka idalje isti problem.

Jel imao netko sličan problem ili isti pa moze dat neki savijet?

Hvala unaprijed, pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad je napunjen plin jel pracen tlak VT I NT?  Sta kaze diagnostika.... tlak...temp iza isparivaca...opterecenost kompressora.....  Treba pratit tlak jer ako poraste a ventilator ga neohladi onda kompr ide u off

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, AUTOFREAK said:

Pa kad je napunjen plin jel pracen tlak VT I NT?  Sta kaze diagnostika.... tlak...temp iza isparivaca...opterecenost kompressora.....  Treba pratit tlak jer ako poraste a ventilator ga neohladi onda kompr ide u off

 

VT i NT pregledani, pritisak je u normali barem kada klima radi, ni mehaničar sam više ne zna kaj joj je, na dijagnostici baca grešku da je ventilator zaglavljen al okreće se bez problema, ne znam jel nešto od elektronike poludilo, pogubio sam se skroz u svemu stime, vidim da dosta ljudi ima slične probleme
Hvala na odgovoru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako javlja gresku ventilatora, onda mozda gasi automatsi da zastiti sustvav bez obzira sto stvarno radi. Mozda probati popraviti ventilator (jer mora na sebi imati senzor) ili zamijenit za ventilator koji ce javljati da se vrti. A mozda je i stvar na strani elektronike pa kaj god spojio javjat ce da ventilator ne radi.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
0