0
nevjerni toma

GOLF SPORTSVAN 1.6 TDI BMT

Recommended Posts

Pozdrav svima,

razmišljam uzeti ovaj auto. Motor je 1.6 tdi 110 konja. Ono što mene zanima, a .čitao sam malo pa da se ne zaletim odmah kao s prošlim autom, kakvi su motori? Čitao sam da imaju problem s diznama, egr dpf ali najviše vezano uz gradsku vožnju. Ja živim u Gorskom kotaru i putujem u Zagreb (cca 170 km u oba smjera) otvorene ceste(osim od rotora do posla u centru). Da li ima još kakvih mana?

Ovaj koji ja gledam ima i panoramu. Da li ima kavkih problema oko propuštanja vode i slično?


Molio bih bilo kakvu informaciju da mi je laške odlučiti :)

 

Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor kao motor, ako je redovito servisiran nemaš brige. U obitelji imamo baš taj 1.6 TDI 110 KS u Golfu 7 i prešao je 180k bez problema. Ja imam 1.6 TDI 115 KS s 156 000 i nikakvih problema. Ako kupuješ u HR i auto je iz uvoza obavezno ga provjeri na carvertical i traži da vidiš servisnu. Računaj na to da vani takvi auti u prve 3-4 godine rade 30 000 do 40 000 godišnje, pa 3-4 god star auto ima 120 000 do 160 000 km. Ako je auto kupljen u HR na tehničkom provjeri kilometre.
Ako uzmeš tog s panoramom, obavezno uzmi kasko osiguranje koje pokriva puknuće stakala.

Pretpostavljam da svaki dan putuješ za ZG, u tom slučaju bih od opreme obavezno morao imati LED/Xenon svjetla i ACC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Auto ima 80 000 km, u Belgiji je. Ma ako bi ga i uzeo odma bih napravio veliki I mali servis. Sve je u ovlaštenom rađeno, ali da tražiti ću uvid u sve. 

Za panoramu mi dosta onda osiguranje od stakla?

 

Nema led, obična su svjetla..ne putujem baš svaki dan. 3 dana u tjednu. ACC ima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0