0
Kefren

POLO 6N1 Vuča prikolice

Recommended Posts

Pozz,

Da li netko ima iskustva sa Polom 1.6 75ks iz 1997. godine i vučom auto prikolice?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kefren said:

Pozz,

Da li netko ima iskustva sa Polom 1.6 75ks iz 1997. godine i vučom auto prikolice?

Hvala

Nije problem vuc prikolicu, problem je sta vuces u prikolici :)

Dva problema:

1. Nepaznjom lako spalis kvacilo
2. Termalni load. Ovisi koliko mase vuces, koji nagib, koliko dugo...

CIm pitas vjerojatno zelis nesto extremno tegljit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

75ks nije za vuču, vjerojatno će proklizivati kvačilo, da ne spominjem da bi se motor mogao pregrijavati.

Eno nekidan čitao o novom autoputu u CG, dakle u 41km se dođe sa nivoa razine mora na nekih 1100m nadmorske visine, preko 10ak auta se zapalilo, dosta ih je prokuhalo.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam sa regatom 1.7d i 60ks :D pola tone uredno ide di hoces, a kanjon čikole se svakodnevno vozio...

daj malo vise detalja, sto di kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec na temi hladjenja.

Na passatu b8 mi smeta sto su prednji nosac za tablicu i sama tablica jedno cca 2cm starija od otvora u koji ulazi zrak za hladjenje. (U biti nosac tvornicki pogorsava stvar)
Znam da je sve to u 5 deka, da je beznacajno, da se motor nece radi toga nikad pregrijat bla bla, ali djeluje mi jako ruzno i morat cu to preslozit :)
Nabavit cu si ovo (https://www.customeuropeanplates.com/snap-n-go.html?category_id=4), pa zalijepim slike kad slozim - a i ljepse bude izgledalo, neovisno o uklanjanju restrikcije airflowa.Screenshot_1.png

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/26/2022 at 5:10 PM, Garrett_ said:

Nije problem vuc prikolicu, problem je sta vuces u prikolici :)

Dva problema:

1. Nepaznjom lako spalis kvacilo
2. Termalni load. Ovisi koliko mase vuces, koji nagib, koliko dugo...

CIm pitas vjerojatno zelis nesto extremno tegljit.

Ništa ekstremno. Mislim vući prikolicu 120kg i teret na njoj od oko 400-500kg max.

 

On 7/27/2022 at 10:35 AM, Ivan1902 said:

75ks nije za vuču, vjerojatno će proklizivati kvačilo, da ne spominjem da bi se motor mogao pregrijavati.

Eno nekidan čitao o novom autoputu u CG, dakle u 41km se dođe sa nivoa razine mora na nekih 1100m nadmorske visine, preko 10ak auta se zapalilo, dosta ih je prokuhalo.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Čuj, moj je stari svojevremeno sa Golfom II d 54ks 100 nm vukao priklokicu bez problema - cijelu kuću smo tako napravili.

E sad me zanima ista stvar za Pola (6n1) 1.6 75ks 126nm. Na papiru su podaci bolji nego za duju. Ali...

Ja ne mislim ništa ekstremno vući ali ponekad će trebati povući nekih 500tinjak kg na relaciji 50 km. Ima nešto uzbrdica i nizbrdica ali to je sve u dužinama od nekih 500tinjak metara.

On 7/27/2022 at 12:14 PM, stipe_zd said:

imam sa regatom 1.7d i 60ks :D pola tone uredno ide di hoces, a kanjon čikole se svakodnevno vozio...

daj malo vise detalja, sto di kako?

Ma i ja mislim tako vući nekih 500 kg na relaciji Rijeka - Krk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma to je sve pizdarija... mislim, voziti ces normalno, neces forsirati auto i to je to. ide to bez beda.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, stipe_zd said:

ma to je sve pizdarija... mislim, voziti ces normalno, neces forsirati auto i to je to. ide to bez beda.

Slažem se!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27. 07. 2022. at 22:00, Garrett_ said:

Kad smo vec na temi hladjenja.

Na passatu b8 mi smeta sto su prednji nosac za tablicu i sama tablica jedno cca 2cm starija od otvora u koji ulazi zrak za hladjenje. (U biti nosac tvornicki pogorsava stvar)
Znam da je sve to u 5 deka, da je beznacajno, da se motor nece radi toga nikad pregrijat bla bla, ali djeluje mi jako ruzno i morat cu to preslozit :)
Nabavit cu si ovo (https://www.customeuropeanplates.com/snap-n-go.html?category_id=4), pa zalijepim slike kad slozim - a i ljepse bude izgledalo, neovisno o uklanjanju restrikcije airflowa.Screenshot_1.png

Veći je problem ako taj auto nema narucen paket za vuču prikolice. Ima razlika u ventilatoru itd..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
0