3 3
ljubobj

Dpf vadenje Golf 6 1.6 tdi

Recommended Posts

Iduci tjedan trebam vadit dpf

Jos nisam odlucio ocu sam to radit ili ide k majstoru

Iskreno polic me malo splasio

Nemmam pojma 😔

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas uvjete....živce i praksu sa odvrtanjem osjetljivih sarafa...samo daj.

Gore citam da treba optika nakon radova.... da treba ako nemislis glavom.... i radis samo da skines most....

Susreo sam se bas s takvim radovima i necu tu nista komentirat previse..... imas udarnike i imas one koji malo misle glavom i nisu u poslu da se to sto prije rjesi.

Most je pomičan i tu brzijaneri samo odvidaju zavidaju i goni..... rjesis jedno a stvoris drugi problem :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumijem sve

Imam alat znanja i grijanu garazu s grabom u kojoj si sve određujem.

Mislio sam to odradit da ne skidam most nego samo donji nosac i pomaknut motor do kraja naprijed i izvuc van. Gledo sam na YouTube lik na audi a3 tako izvuko i to auto na klocnama bio hahhaha

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebačina.... Na selenu si potrosio 4sata pa sad vidi koliko je ovo kompleksnije.... :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, AUTOFREAK said:

jebačina.... Na selenu si potrosio 4sata pa sad vidi koliko je ovo kompleksnije.... :)

Je imas pravo

Ide k majstoru i gotovo

Reko mi je 500kn za taj posao

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Je imas pravo
Ide k majstoru i gotovo
Reko mi je 500kn za taj posao
Nisam te valjda ja prestrašio

Samo rokaj ako imaš svoju garažu, kanal i alat

Ja iskreno sad kad promislim drugačije bih to odradio ali bio sam malo pod pritiskom jer rentao sam garažu i ono morao završiti u dogovoreno vrijeme još me je i onaj selen u mostu mučio jer sam i njega mjenjao kad je sve dolje.
A iskreno zar nije normalno odraditi optiku nakon skidanja mosta?
Ja sam konj i letvu volana dopustio a mislim da nisam trebao jer ovi yubito majstori su isto malo diskutabilni u nekim radovima

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, polic na kvadrat said:

Nisam te valjda ja prestrašio emoji2957.png

Samo rokaj ako imaš svoju garažu, kanal i alat emoji16.png

Ja iskreno sad kad promislim drugačije bih to odradio ali bio sam malo pod pritiskom jer rentao sam garažu i ono morao završiti u dogovoreno vrijeme još me je i onaj selen u mostu mučio jer sam i njega mjenjao kad je sve dolje.
A iskreno zar nije normalno odraditi optiku nakon skidanja mosta?
Ja sam konj i letvu volana dopustio a mislim da nisam trebao jer ovi yubito majstori su isto malo diskutabilni u nekim radovima emoji23.png

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

O jesi i te kako 

Hahahha

Nema veze

Vozim majstoru iduci tjedan i gotovo

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, polic na kvadrat said:

Nisam te valjda ja prestrašio emoji2957.png

Samo rokaj ako imaš svoju garažu, kanal i alat emoji16.png

Ja iskreno sad kad promislim drugačije bih to odradio ali bio sam malo pod pritiskom jer rentao sam garažu i ono morao završiti u dogovoreno vrijeme još me je i onaj selen u mostu mučio jer sam i njega mjenjao kad je sve dolje.
A iskreno zar nije normalno odraditi optiku nakon skidanja mosta?
Ja sam konj i letvu volana dopustio a mislim da nisam trebao jer ovi yubito majstori su isto malo diskutabilni u nekim radovima emoji23.png

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Ako ga vratis na istu poziciju...nema potrebe. Prije skidanja se obiljezi i nema prolema

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27. 10. 2022. at 9:54, venom said:

Poluosovinu skineš.

Što se usisne grane tiće, ona bude puna taloga uljnih para i čađe iz egr-a, tako da je dobro očistiti je ako znaš što radiš.

Gledao sam likovi je ocistili na 1.6 tdi skjpa s ventilima i dobili na valjcima 7ks razlike. Tako da to ciscenje usisne ima itekakvog ucinka.

 

Hvala

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa na koliko se Nm steze most od dizni na mk6 1.6 tdi cayc?

I koliko stupnjeva?

 

Hvala

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, ljubobj said:

Ekipa na koliko se Nm steze most od dizni na mk6 1.6 tdi cayc?

I koliko stupnjeva?

 

Hvala

Jel je 8Nm i 260 stupnjeva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa bio sam na spuru( optici) auta. Golf 6

Majstor ga je napravio samo naprijed.

Iza kaze da ne moze

Zapekli sarafi sta ti ja znam

Lijevi kotac mi je bas jako u minusu 3.2%

Ja bi sad htio taj saraf spricati wd-om i razraditi da mogu bar malo poravnat kotac (auto je spusten eibach sportline opruge)

A gume su mi nove 225 40 r18 

Moze mi netko reci koji je to saraf za nagib straznjeg lijevoga kotaca?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12. 05. 2023. at 19:37, ljubobj said:

Ekipa bio sam na spuru( optici) auta. Golf 6

Majstor ga je napravio samo naprijed.

Iza kaze da ne moze

Zapekli sarafi sta ti ja znam

Lijevi kotac mi je bas jako u minusu 3.2%

Ja bi sad htio taj saraf spricati wd-om i razraditi da mogu bar malo poravnat kotac (auto je spusten eibach sportline opruge)

A gume su mi nove 225 40 r18 

Moze mi netko reci koji je to saraf za nagib straznjeg lijevoga kotaca?

Up

Niko nista?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Up
Niko nista?
Pa koliko sam ja pratio ti šaraf kad oksidiraju u aluminiju wd baš ne pomaže ali neće na štetiti.
Nažalost likovi koji rade špur trebali bi to odraditi i naplatiti naravno jer kad pukne šaraf ima posla ali barem napravi posao zbog kojeg si došao.



Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, polic na kvadrat said:

Pa koliko sam ja pratio ti šaraf kad oksidiraju u aluminiju wd baš ne pomaže ali neće na štetiti.
Nažalost likovi koji rade špur trebali bi to odraditi i naplatiti naravno jer kad pukne šaraf ima posla emoji51.png ali barem napravi posao zbog kojeg si došao.



Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk
 

Slazem se kolega ali eto to je tako.

Budem si ja to slozio nije problem samo da znam di smijem dirat za nagib. Budem odrezao saraf ako nista drugo

Edited by ljubobj
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš dva ekscentrična šarafa, najbolje ti je oba našpricati i razraditi prije špura

proxy.php?image=http%3A%2F%2Fi1088.photobucket.com%2Falbums%2Fi328%2Fgmcjetpilot%2FRear%2520suspension_zps8lqqrjin.jpg&hash=af6b124ed1627b7388027a2f3d4e056d

proxy.php?image=http%3A%2F%2Fi1088.photobucket.com%2Falbums%2Fi328%2Fgmcjetpilot%2FRear%2520Suspension2_zps5vivnnew.jpg&hash=13b9fd9204f495980cb879a8e721aa8b

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, T o m a said:

Imaš dva ekscentrična šarafa, najbolje ti je oba našpricati i razraditi prije špura

proxy.php?image=http%3A%2F%2Fi1088.photobucket.com%2Falbums%2Fi328%2Fgmcjetpilot%2FRear%2520suspension_zps8lqqrjin.jpg&hash=af6b124ed1627b7388027a2f3d4e056d

proxy.php?image=http%3A%2F%2Fi1088.photobucket.com%2Falbums%2Fi328%2Fgmcjetpilot%2FRear%2520Suspension2_zps5vivnnew.jpg&hash=13b9fd9204f495980cb879a8e721aa8b

E super hvala ti

Ali ne vidim slike😔

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima se sto odredjuje dpf regeneraciju? Imam problem sto mi 1.6 tdi cayc vožnjom po Zagrebu radi regeneracije svakih 130km. To mi se čini prečesto s obzirom sam očistio dpf u profi komori prije mjesec-dva i stanje je isto kao i prije čiscenja. Pokusao sam promjeniti i senzor diferencijalnog tlaka ( koji navodno odredjuje ciklus regeneracije) i opet radi regen svaki cca 130km. 

Vozim po guzvama često btw. 

Edited by redlabelfish

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sam si sve odgovorio. Uvjeti vožnje.

Jos ako je odrađen update sw to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. 

Odradjen je update SW, da. Znaci cisti uvjeti voznje, nema spasa. Pomislio mozda ima jos neki senzor. 

Edited by redlabelfish

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3