4 4
cavu

Passat B6 i RNS 510 update.. fail?

Recommended Posts

Pozz ekipa!

Nedavno sam kupio passat b6, 2.0 TDI, 2008.

Zanima me upgrade multimedije i ili karte ili kako već, ali imam nekoliko problema sa svojim RNS-om..

Znam da je Siemensov, 2008. godina s 40 gb HDD ako to nekome znači...

 

ne znam koja je verzija instalirana (pod ono, setup dok se drži, ne nudi mi da pogledam verziju nego DAB i još neki vrag, zaboravio sam..)

imao sam priliku ukopčati OBD11, i tamo mi je pisalo da je verzija SW 1000 i da postoji upgrade na 1020.

 

da li ima netko link ili nešto sa verzijom koju mogu napraviti neki update?

da li mogu odmah skočiti na "zadnju" verziju ili moram ići jednu po jednu dok ne dođem do zadnjih?

 

Paralelno s gore navedenim,

dok ubacujem u rikverc, na display-u mi se ne pokazuje/prebaci na onaj vizualni prikaz senzora parkiranja..

parking senzori pište dok se približim i sve radi , ali nemam na display-u vizualni prikaz.

probao sam preko tog OBD11-a upaliti i ugasiti "park assist" ali ništa od toga..

 

možda bi mi i tu update pomogao..

 

molim pomoć.

Hvala Vam unaprijed,

lijepi pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://rcd330plus.com/showthread.php?tid=23

HW Vehicle: 0xC001 – HW Radio: 0003
C3/C4
1T0 035 680 (1T0035680)
1T0 035 680 A (1T0035680A)
Firmware version (when hardware last produced): 1200
Firmware version (unmodified releases): 1200
Firmware version (modified releases): 5238

Treba ti 52380 modified by josi
Ako ne nadjes na netu, ja cu imati uskoro (skidam jedan torrent ali ide sporo)

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju li na toj zadnjoj SW verziji mape balkana???

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mape se posebno ucitavaju, ovo je samo firmware (OS) za RNS-510

Zadnje mape za RNS su modane mape od BMW-a, ali koliko ja znam i to je vec par godina staro, tako da je RNS u biti kita za navigaciju, jedino ste isplati je cisto kao neki info o visini, lokaciji ali ne bas za navigiranje.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VW_GTD23 Imam mape balkana.  samo nisu ažurirane. ne znam koju verziju moram skinuti i da li moram ići jednu po jednu ili odmah mogu "skočiti" na zadnju?

@projektilski možeš mi poslati torrent file pa da ja sebi skinem?

A ako uspijem update-ati na 52380 modified by josi kako kaže projektilski, onda idu drugačije mape ili to nema veze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, mali update..

Prvo, hvala Projektilskom koji me uputio na koji SW trebam.

 

Dalje, update-ao sam SW, ali sam ostao bez muzike i mape (traži me da ubacim DVD s mapom)

 

Slijedeći korak mi je, našao sam V17 mapu, ali je podijeljena u 17 part. pa moram skidati jednu po jednu, a skida užasno sporo i mogu svakih 2 sata skidati slijedeći dio.

čim to  riješim,  javljam se sa novostima.

ili ako me netko može uputiti na neki torrent gdje mogu brže skinuti mape, to bi bilo fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cavu

Ni na zadnjim mapama nije mnogo toga pokriveno u zemljama istocne evrope, mada se ne mogu upadteovati. Dok na Androidu pokriveno je skoro sve i uvijek mozes raditi update :) To je ispak velika prednost kineza o odnsu na OEM..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VW_GTD23

Štima. ali ipak vjerujem da je bar malo bolje nego na ovima koje sam do sad imao..

Budemo vidli šta bude. upravo pržim na dvd V17 mapu pa ću probati ubaciti u svoj RNS.

Ili ako netko želi mjenjati Androida za moj originalni RNS 510, slobodno se javite. :D

Javim napredak sa mapam.

 

Sve što sam trebao našao sam ovdje:

Upgrading firmware and maps on VW RNS 510 SatNav | Notes from a Nerd (wordpress.com)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi update, mape V17 rade.

ali.. svaki put dok izvadim dvd iz RNS-a, traži me ponovo mape..

prvo upozori da ih kao snima, i pustio sam da odradi (kojih sat vremena) ali opet kod novog paljenja auta, traži opet.

 

imam opciju 2. da snimim mape na SD karticu pa probam tako instalirati, možda se zadrže.

Napokon sam našao SD karticu koju može očitati,sutra pokušavam s tim.

paralelno tražim i POI za kamere na cesti. 

dok i to obavim napravim rezime kako,gdje i zašto.

pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne,super radi. i znatno je bolja mapa od moje stare.. od 2008. se puuuno promijenilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Drzi dvd par dana i ne vadi ga iz rns-a. Isto je i meni tako bilo. Da li ti sporo radi?

 

Evo ti poi https://1fichier.com/?ocywm907i9302lltdzqd

 

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Samo radi tog sam izbacio rns van,imam jedno 5-6 kartica i nit jednu nije htio citati. Negdje imam i mape,msm da su '20 ili '21 cak..mogu ti poslat na mail il negdi pa pokusaj ako ce ti funkcionirat. 3-4gb je dokument

 

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

 

 

Edit: krivo sam quotao,ovo se odnodislo na@cavu

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4