2 2
opri

Passat B7 teže ubacuje u brzinu

Recommended Posts

Radi se o passatu B7,  1,6TDI, ručni mjenjač 6 brzina iz 2013,

Zadnjih par dana kada mjenjam brzine kao da moram malo jače pogurnuti ručicu mjenjača da ubacim u brzinu, prije nije tako bilo.

Jednostavno kao da u neke brzine ide teže, nema nikakvih struganja ni zvukova, ali kao da je baš do ručice mjenjača, iako nisam siguran šta bi mogao biti uzrok.

Za info mjenjao sam ulje u motoru i ulje u kočnicam, prije dva tjedna, ne znam da li je kvačilo hidrauličko i da li to može imati utjecaja, mislim na ulje za kočnice.

Da li  može biti stvar do  štelanja ili odzračivanja ili nešto oko polužja ručice?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje ulje si stavio? Moguće da je malo visa gradacija od originala, pa na hladno ide malo čupavije, ali kada se zagrije, trebalo bi biti ok...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjano je ulje u motoru i ulje u kočnicama, ne i ulje u mjenjaču.

Ne znam da li su možda loše odzračili ako je kuplung hidraulični, nisam siguran kako je na passatu??

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li može biti do štelanja sajli ?

da li je netko imao slično iskustvo? ne kužim šta su mogli sjeb.. uz izmjenu ulja u kočnicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ukoliko su ti mijenjali kočionu tekućinu, a nakon imaš problema sa mjenjačem, očito su povukli zrak pri mjenjanu tekućine i sad kuplumg ne odvaja kako treba.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/20/2022 at 12:37 PM, opri said:

Radi se o passatu B7,  1,6TDI, ručni mjenjač 6 brzina iz 2013,

Zadnjih par dana kada mjenjam brzine kao da moram malo jače pogurnuti ručicu mjenjača da ubacim u brzinu, prije nije tako bilo.

Jednostavno kao da u neke brzine ide teže, nema nikakvih struganja ni zvukova, ali kao da je baš do ručice mjenjača, iako nisam siguran šta bi mogao biti uzrok.

Za info mjenjao sam ulje u motoru i ulje u kočnicam, prije dva tjedna, ne znam da li je kvačilo hidrauličko i da li to može imati utjecaja, mislim na ulje za kočnice.

Da li  može biti stvar do  štelanja ili odzračivanja ili nešto oko polužja ručice?

 

Pogledajte gumu(umetak) donjeg nosača motora ili ti gumicu Pendulum /Dogbone nosača kako bi amerikaneri rekli.  Na određenoj kilometraži taj gumeni umetak ispuca, izgubi gumena svojstva, a kao posljedica se stvaraju veće vibracije koje utječu negativno na mijenjanje brzina(šalta se teže i sa zadrškom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za info.
Uglavnom jos nista konkretno nije rađeno na autu, bio sam prije 2 tj. Na jednom putu cca 500-600km i nakon toga mi se to vise ne događa.

Ne kužim kako se samo od sebe vratilo na staro?! Da li je bila neka prljavština u cilindru ili zrak ili ce se opet pojaviti, vidjet ćemo!

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako ulje u mjenjacu bi trebalo mjenjat svako 100tkm.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nismo mjenjali ulje u mjenjaču, nego u kocnicama, a nakon toga sam imao problema sa mjenjanjem brzina, ali sad je ok, iako ne znam zasto?!
Ali znaci i u mjenjaču bi trebalo svakih 100000km.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

U kočnicama je tekućina a ne ulje (da tu je vječita borba al je to tekućina ne ulje :) ) Kočiona tekućina je ujedino i tekućina kvačila. Da se tu nesto moglo poremetit eventualno bi pedala imala prazan hod i tjt..... ostalo je nevezano s odvajanjem kvačila....tu bi dodao i gore navedeni nosač motora koji rikava samo u slucaju vanjskog faktora a kod PD motora je to slinjenje tandemke il curenje ulja.....

Što se tiče ulja u mjenjacu....nema pravila izmjene nit naputka proizvođača ali iz prakse to je bolje izmjenit na 100tkm nego čekat da se sve unutra zagliba i onda krenu problemi (nekad) s tezim saltanjima na hladno il vruce....

 

Edited by AUTOFREAK
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2