2 2
opri

Passat B7 teže ubacuje u brzinu

Recommended Posts

Radi se o passatu B7,  1,6TDI, ručni mjenjač 6 brzina iz 2013,

Zadnjih par dana kada mjenjam brzine kao da moram malo jače pogurnuti ručicu mjenjača da ubacim u brzinu, prije nije tako bilo.

Jednostavno kao da u neke brzine ide teže, nema nikakvih struganja ni zvukova, ali kao da je baš do ručice mjenjača, iako nisam siguran šta bi mogao biti uzrok.

Za info mjenjao sam ulje u motoru i ulje u kočnicam, prije dva tjedna, ne znam da li je kvačilo hidrauličko i da li to može imati utjecaja, mislim na ulje za kočnice.

Da li  može biti stvar do  štelanja ili odzračivanja ili nešto oko polužja ručice?

A koje ulje si stavio? Moguće da je malo visa gradacija od originala, pa na hladno ide malo čupavije, ali kada se zagrije, trebalo bi biti ok...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Mjenjano je ulje u motoru i ulje u kočnicama, ne i ulje u mjenjaču.

Ne znam da li su možda loše odzračili ako je kuplung hidraulični, nisam siguran kako je na passatu??

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

da li može biti do štelanja sajli ?

da li je netko imao slično iskustvo? ne kužim šta su mogli sjeb.. uz izmjenu ulja u kočnicama?

Pa ukoliko su ti mijenjali kočionu tekućinu, a nakon imaš problema sa mjenjačem, očito su povukli zrak pri mjenjanu tekućine i sad kuplumg ne odvaja kako treba.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

2 2