3 3
gino

Passat b8 lagano trza

Recommended Posts

Prilikom drzanja punog gasa na autoputu na nekih 200 km/h auto kao da skroz lagano, i to na samo djelic sekunde gubi gas, i tako se to ponavlja svako par sekundi. Ali brzina ne pada i to je skoro skroz neprimjetno, ali osjeti se lagano. Dakle, samo pri punom gasu kad auto predje nekih 180 na sat. Sve ostalo je savrseno normalno pri naglom ubrzavanju, samo u krajnjoj brzini se to javlja. Cipovao sam ga na stage 1 prije nekoliko dana. Inace je auto 2018. Godina, 2.0 tdi 110 kw. Dsg 7 brzina i ima 101000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel okretaji "setaju"? Onako kao da lagano padaju/dizu se..neznam jel kuzis na sto mislim

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, gino said:

Prilikom drzanja punog gasa na autoputu na nekih 200 km/h auto kao da skroz lagano, i to na samo djelic sekunde gubi gas, i tako se to ponavlja svako par sekundi. Ali brzina ne pada i to je skoro skroz neprimjetno, ali osjeti se lagano. Dakle, samo pri punom gasu kad auto predje nekih 180 na sat. Sve ostalo je savrseno normalno pri naglom ubrzavanju, samo u krajnjoj brzini se to javlja. Cipovao sam ga na stage 1 prije nekoliko dana. Inace je auto 2018. Godina, 2.0 tdi 110 kw. Dsg 7 brzina i ima 101000 km.

Ako prije chipanja nije tako bilo onda losa mapa, jedino logicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

51 minutes ago, PeSti0018 said:

Jel okretaji "setaju"? Onako kao da lagano padaju/dizu se..neznam jel kuzis na sto mislim

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Jesu, blago mislim da setaju, ali iskreno nisam mogao dobro pogledati jer sam vozio 200 i to me iznenadilo. Bacio jesam oko na temperaturu vode, okretaje i sve ostale stvari, ali cak mislim da su okretaji blago blago varirali, nista pretjerano, ali da. To nije cak trzanje, nego vise neki osjecaj blagog gubitka snage, pa opet vracanja iste. Ne znam kako bi ti objasnio, uglavnom nesto nije u redu.

Edited by gino
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj mjenjac. Vjv mapa samo pospjesila situaciju,prije nije bilo toliko primjetno. Osim ako netko nije stvarno pocetnik pa je uspija totalno zaj mapu,u sto sumnjam jer ionako su vise manje sve copy/paste

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene bilo,nije bija dsg u pitanju nego zf ali se nakon mapiranja vise primjetilo. To lagano variranje okretaja,jako lagano al se primjetilo. Pa sam nakon toga mjenjac(wandler) reparira. Sad imam dsg i ponekad se tek malo primjeti,ali auto ima 180tkm pa cu pokusat s promjenom ulja i filtera za pocetak,ako ne pomogne u buducnosti me ceka reparacija.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto sumnjam da je mjenjac, ali ne zelim nista napamet govorit. Postujem vase misljenje. Ali sumnjam iz razloga jer se ne pojavljuje nista u bilo kojoj drugoj situaciji ni brzini. A drugo, prije mape se nista nije primjecivalo. Mozda ipak poceti od same mape? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj i od mape,ali stvarno triba biti debil da sjebes genericku mapu na dizelu,oni sto rade custom su svakako vec visa razina,moze se i njima potkrasti greska,al ovo mi se vise cini kao mehanicki problem. Naravno NE kazem da je tocno sam reka,nemoj se uvatit za moju "dijagnozu"... Pokusaj vratit original mapu i onda vidi situaciju,to je svakako najjeftinija solucija za pocetak.

 

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako cu i napravit za pocetak. Jer vidim da su ovi dq381 pouzdani mjenjaci i trpe nmetre.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3