0
Ivan1902

2.0 TDI EGR EA288

Recommended Posts

Pozdrav Svima,
 
radi se o Passatu B8, 2.0 TDI 190ks, DFCA, čini mi se da je EGR otišao u vječna lovišta, što preporučate?
 
1. Zamjena Original
2. Zamjena sa zamjenskim (VDO, NRF,...)
3. Blokiranje EGR-a?
 
Ako se odlučima na blokiranje EGR-a, što sa hladnjakom? Da li ga ostaviti da i dalje antifriz ide kroz njega, ili ga premostiti?
 
Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 
 


Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan1902 said:

Pozdrav Svima,
 
radi se o Passatu B8, 2.0 TDI 190ks, DFCA, čini mi se da je EGR otišao u vječna lovišta, što preporučate?
 
1. Zamjena Original
2. Zamjena sa zamjenskim (VDO, NRF,...)
3. Blokiranje EGR-a?
 
Ako se odlučima na blokiranje EGR-a, što sa hladnjakom? Da li ga ostaviti da i dalje antifriz ide kroz njega, ili ga premostiti?
 
Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 
 

 

Onako cisto informativno, koji su ti simptomi i na koliko si km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Antifriz moras ostavit jer u protivnom ce se hladnjak pregrijavat......    Tu je egr cak i dobro rjesen.... isp plinovi prolaze kroz dpf pa tek onda u egr.

Koji je odgovor na pitanje kako i dali će bit učinkovita regeneracija....

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, problem se manifestirao na način da se pojavila check engine lampica, i lampica zavojnice, auto nije vukao... kada su pročitane greške, ispalo je da je riječ o EGR-u. Dogovorio sam gašenje EGR-a, i on je sada ugašen u ECU... Nakon gašenja, auto se najnormalnije ponaša, čak sam imao i regeneraciju koja je najnormalnije završila...

Znam da DFCA ima čisti EGR, nije kao kod prijašnjih motora, jer ovdje EGR ide poslije DPF-a, i u usis ulaze ispusni plinovi bez čađe...
@AUTOFREAK

Što misliš o zamjenskom EGR-u? Jel znaš možda tko proizvodi original?

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po onom sto sam ja cuo, na ea288 oni cak i nisu toliki problem. ea189 serija je poznata da su rikavali cesto. Po nekoj teoriji velikih brojeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rikavali su jer bi se u jednom trenutku napunili čađom, ovdje je odlična stvar, što je EGR poslije DPF-a, i zapravo, kroz njega prolaze plinovi bez čađe... I zapravo, EA288 ima dva EGR-a...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema. Isto me zanima što je u ovoj situaciji pametno napraviti. Moj za sad ok B8 CRLB 2.0 tdi 110kw. Brijem si da je sve isto kao i na ovom DFCA osim naravno slabije mašine?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0