1 1
Miroslav

Gubitak snage Passat 2.0 tdi B8

Recommended Posts

Ljudi negdje prije dvije godine je bila tema o tome .

Ivica Sokol je imao taj problem. I ovako to navodi : U mom slučaju je problem bila klapna na auspuhu. Sad je skinuta fizički al struja je ostala priključena na nju i nema više problema .  Nadam se da sam vam na neki način pomogao.

 

lp ekipa

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, vukovic23 said:

Ljudi negdje prije dvije godine je bila tema o tome .

Ivica Sokol je imao taj problem. I ovako to navodi : U mom slučaju je problem bila klapna na auspuhu. Sad je skinuta fizički al struja je ostala priključena na nju i nema više problema .  Nadam se da sam vam na neki način pomogao.

 

lp ekipa

Jel postoji neki link?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update problema gubitka snage. Naravno vrli serviseri, a posjetio sam 2 "premium" servisa me otkantavaju i ne žele se baviti problematikom pa dolazim do zaključka da problem moram sam riješiti. Naime skužio sam da se taj gubitk snage još više osjeti kod vožnje nizbrdo gdje je velika i dugačka nizbrdica pa se osjeća još više to ne primanje gasa, odnosno osjećaj da nestaje goriva. Da li postoji mogućnost da je na crijevima zraka popustilo pa onda usljed paljenja turbine ili nečeg sličnog dolazi do remećenja smjese goriva i zraka i on tada to radi, a za čudo ne pali nikakve greške?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slicni problem na mom Passatu B8 2.0 TDI 110kw i DSG6 auto je isao brutalno, u zadnje vrijeme nekad na niskim okretajima tromiji a nekad brutalno povuče, rekao bih cim se auto malo bolje ugrije da se desava problem, samo što moj DSG nadoknađuje to tako da šalta z nižu.

Pa me zamima je li se problem riješio kod Vas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem se nije riješio još uvijek. Za sada sam posjetio Damira (Muhu) i čovjek je jedini do sada koji se htio pozabaviti problemom. Za sada smo napravili update softwarea i stanje se malo popravilo. Naknadno smo softwarski maknuli egr i nije bilo poboljšanja. Za sad se vozim pa ćemo vidjeti što dalje. Uglavnom, netko nebi ni primijetio taj problem, ali sam ja malo picajzlast i to me smeta. Danas sam išao na vožnju od 150 kilometara i došao sam do saznanja da se na tom malom gasu kao zaletava motor pa onda imam oscilacije kao da se lagano gubi/vraća snaga, a isto tako se osjeti u 3 brzini lagano trzuckanje kad se vozi na istom gasu. Nekako me to navodi možda u krivom smjeru no sljedeće što ću provjeriti  je pedalu gasa...

Edited by Miroslav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam to imao na Golfu 7, dakle vozis se na autoputu, fiksnom brzinom, dakle pozicija gasa cijelo vrijeme ista. I onda se tu i tamo, znalo dogadati da auto sam doda gasa, ili opusti pa doda... Dakle, ne vozim se na tempomatu.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj nije dsg, običan 6 brzina

1 hour ago, Ivan1902 said:

Ja sam to imao na Golfu 7, dakle vozis se na autoputu, fiksnom brzinom, dakle pozicija gasa cijelo vrijeme ista. I onda se tu i tamo, znalo dogadati da auto sam doda gasa, ili opusti pa doda... Dakle, ne vozim se na tempomatu.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk
 

Ja to nisam osjetio na većim brzinama. Jedino što osjetim kad lagano ubrzavam, ali ono jako nježno ubrzavam lagana podrhtavanja ili da nekad kod 1800 do 2000 okretaja kod tog laganog ubrzavanja "potone" na tren. Kad ga pričepim nema te zadrške. Kad vozim konstantnom brzinom na tim nekim okretajima zna u istom ritmu lagano trzati ili ova situacija sa laganim zaletavanjem. Kazaljke miruju na tim okretajima. Dakle nije ono klasično trzanje/cukanje. Najbolje bi opisao kao da nestaje goriva pa se malo guši. Jeste uspjeli služiti što je bilo na golfu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, tako je bilo od kad sam ga kupio do kad sam ga prodao.

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1