2 2
martin 1313

Golf 4 grijanje

Recommended Posts

Golf 4 TDI PD 116 konja. Jednostavno pestao grijati. Motor ima radnu temperaturu i sve je ok. Do 2000 obrtaja puse hladno a preko 2000 pocinje grijati kako treba. Cim obrtaji padnu ispod 2000 opet hladi. Vodena pumpa nova, termostat novi, antifriz novi i ima ga  dovoljno i ne gubi ga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi. Ako nisi spajao na dijagnostiku možemo da nagadjamo. Provjeri da li su oba creva prema kabini sto ulaze od motora jednako topla kad ventilator radi na najsporijoj brzini. Mozda te zeza nesro drugo a ne hladnjak.

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali hladnjak u kabini najgora opcija, pogotovo sada u zimi, spoji ga prvo na dijagnostiku da se vidi ima li grešaka i kojih. Pogledaj i klapnu da li ju otvara i zatvara motorić. Može se vidjeti kada se filter kabine skine ali nisam siguran da li motorić može biti problem kod grijanja, a i da je opet je bolje nego hladnjak skidati. Ja sam mijenjao motorić kabine jer mi je bacao grešku iako je sve na oko radilo ali opet stavio novi da se riješim problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa hladnjakom mi je najlogicnije. Na leru nema nista, puse hladmo, Cim ga dignem preko 2000 pocne grijati. Logicno bi bilo da na pocetku bude samo 1 ulazno crijevo toplo, a nakon toga kad dignem obrtaje i kad pocne grijati, da i 2,povratno crijevo bude tplo, zar ne? Probat cu to sutra mada mislim definitivno nema sta drugo biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogao bi se isprati pod pritiskom, ne znam koliko pomaže ali ima na YT dosta uradaka kako to odraditi, pitanje je da li ćeš to sam ili odvesti nekome ali svejedno preventivo dijagnostiku odradi prije toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2