1 1
GTSport

Golf V GT Sport opruge

Recommended Posts

Pozdrav,

interesuje me da li je iko spuštao Golfa 5 GTI/GT Sport koji su već spušteni nekih 15mm fabrički. Želio bih neke opruge koje spuste otprilike 30mm, tačno onoliko koliko su već spušteni fabrički, cca da mogu stati 2 prsta maximalno između ruba i gume. U pitanju je Golf 5 Gt Sport 2.0 tdi 140hp, razmišljao sam o eibach pro kit pa evo volio bih da podijelite neka iskustva.
Hvala :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi previse nisko bilo za moj ukus sa sportline oprugama, to bi tipa bilo po prst prst ipo max naprijed i nazad. Ne znam da li je imao iko iskustvo sa pro kit eibach na 18 felgama pa da ostavi sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam sve moguce opruge na mk6 a to je slicno po pitanju ovjesa.

Ako stavis pro kit racunaj dodatni drop od cca 1.5cm sto je dosta malo. Za koji mjesec neces ni skuzit da si ga spustio dodatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci preporucujes eibach sportline ipak?  U prijatelja na 6 GTD su eibach sportline al mu je primjetno naprijed spusteniji nego nazad, mislim da nije bas isao po kilazi za prednju osovinu, ja bi vise volio da spuste isto i naprijed i nazad, ne mora bas biti identicno ali da je tu negdje. Najbolje je uzeti opruge po deklarisanoj kilazi za auto i motor da bi to bilo podjednako spusteno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazis da uzmes prednje opruge deklarirane do 1130kg i bude ok

To ti onda bude drop od mozda i manje od 3cm naprijed

 

Evo tih opruga

Screenshot-20221220-060312-Chrome.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina mana tih opruga što se meni ne svidja što više propadnu naprijed, iste takve prijatelj mi ima na Golfu 6 GTD i puno je naprijed spušteniji nego nazad, nije ravnomjerno.
Gledao sam ove na amazonu za svoje auto piše da spuštaju 30/30, u mene je na prednjoj osovini 1080kg a ove su do 1150kg.  Kod opruga (E10-85-014-07-22), pa mislim da bi se spustilo ravnomjerno, samo me brine da ne bude razlike neke jer mi je auto već fabrički 15mm niži od standardnog i da nije tvrd previse.

OPRUGE1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1