4 4
tommek10

Tapicirung krova golf mk5

Recommended Posts

Zna li netko dobrog majstora ili je možda sam odradjivao presvlačenja krova jer mi se tkanina odvojila totalno. Ubiti što je naisplativije uraditi??

 

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam radio kod jednog u Krapini i razocarao se. Mislim da ima par dobrih majstora u Zagrebu. Domagoj na Crnomercu je super, tapecira sjedala i volane, ne znam da li radi krovove (nebo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene će to uskoro isto čekati, jedna od loših strana kod VW, bolje da je kao kod duje gdje sam cijelo nebo u pola čuke sam zamijenio, jest da je čista plastika ali je Plug & Play s time da bi se dalo još dodatno izolirati pa bih imao isti učinak jer ovo kod G4, a i ostalih modela što imaju platno + spužvica je čista katastrofa.

Dino (G2 LTD) je na svojoj G4 radio negdje u Zagrebu, zaboravih gdje ali lako ga je kontaktirati. Ja ću izgleda svoj sam odraditi, ako nađem jedano kompletno nebo još bolje, jer ovdje nemam nikoga, a niti bih nekome dao jer bi mi usput napravio više štete nego koristi, zato sam pa kako ispadne, ispadne.

Gledao sam na YT nekoliko uradaka pa ću kada dođe vrijeme pripremiti se na taj užas od posla. Najprije bih trebao naći 5mm spužvicu i na nju ponovno zalijepiti staru tkaninu, ako bih našao istu tkaninu sa spužvicom to bi mi već bilo pola posla.

Ovdje imaš temu zalijepljenu pa baci oko, možda ti nešto pomogne... tapeciranje krova

* How To Fix a Headliner The Correct Way

Share this post


Link to post
Share on other sites

@projektilski

Sta se tacno desilo i koliko te je izaslo ako nije tajna? Koliko ja znam muka je to napraviti da traje neki duzi vremenski period :(

@<TDI>

Sta ces koristiti za ljepljenje? I ako ima neso da je dostupno na nasem trzistu. Kod mnogih koji su to radili to nije dugo trajalo nazalost zbog toploe . Ljepilo je mnogo bitno u svemu tome.

Ja bih uzeo nesto ovako nesto ako mongnem naci :

0890%20100064.jpg0890%20100055.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi što rade sami imaju drugu tkaninu sa spužvicom odmah identična staroj originalnoj, traže 1000kn cca. Ako se odlučim kao ti da ću sam raditi mislim da neće biti problem kupiti tu tkaninu i ide ljepilo u spreju koliki sam skuzio.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko da je vec ovo radio sam a da mu drzi vec duzi vremenski period? I ako ima sta je koristeno za lijepljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Wurth sprejem mislim da se ne može pogriješiti, ono što je dobro kod spreja je da se može jednomjerno nanijeti sloj ljepila prskanjem ali mislim da ni sa Neostikom u piksi i namaz sa kistom isto ne bi škodio, malo je zeznutije ali treba samo imati osjećaj za ravnomjeran nanos, naravno ako se koristi tkanina sa spužvicom, bez nje se ne bih usudio jer bi ljepilo sigurno probilo na tkaninu, a to nitko ne želi.

Malo skupo sama tkanina sa spužvicom ali ako se nema izbora onda ne vrijedi kukanje.

@ VW_GTD23,
vjerojatno ima ali sumnjam da će se netko javiti nakon toliko godina da ti potvrdi... Što je sa tvojim upitom, imaš isti problem ili pitaš više informativno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mk6 na 2 mjesta mi se krovni tapacirung krenuo malo odljepljivati pa moram to sto prije sanirati da se ne bi prosirilo.  Koristio sam Neostik i jos neko sranje u spreju na proslom autu ali nije dugo trajalo nazalost :( Bas zbog toga i pitam za iskustvno nekoga ko je to vec radio. A sto se WURTH-a tice mislim da je ono jedno od najboljih ljepila!

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo rano za godište tvog modela, baš smola od VW-a da nam je to prišio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha i mk6 je vec staro auto, ako te bas interesuje malo ali bas malo se krenulo odljepljivati gore kod police na krovu. Jos manje nego na ovoj slici a gledam po VW forumima to je cest problem kod mk5 i mk6. Uglavnom nista strano nema potrebe za kompletnim presvlacenjem :(

photo-jpg.60584

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, godine samo lete, a izgleda kao da sam jučer kupio G4. :)

Ovo ne izgleda tako strašno, to bi se dalo sanirati, pogotovo jer se tkanina može podvući ispod ovog pretinca ili već što je, tako da je ovo izvedivo bez većih problema, a ni površina nije velika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tog ljepila da može uhvatiti tkaninu za staru spužvicu koja je ostala na oplati krova i mrvi se. Ovo je još ok moze se pomoći ali kratkog vijeka jer i kod mene je bilo prvo to pa onda iza kod osvjetljenja i nakraju sve. Jednostavno ljepilo/spuzvica stari i propada.

 

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u spužvici, doslovno se pretvori u smolu nakon više godina, vidio to na starim oplatama od vrata i tu pomoći na žalost nema doli do stavljanja nove. Ja sam sa Neostikom lijepio staru spužvicu ali u pitanju je bila koža, oplate od vrata i to je išlo, kod tkanine nema pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze zalijepiti koliko toliko samo nek se ne siri dalje, meni to stoji tako vec godinu dana. Mislim nema potrebe da presvlacim komplet nebo zbog toga. Nekada ni novo platno ne pomaze, kao sto sam vec gore rekao tesko je to napraviti da bude dugotrajno. Znam dosta ljudi koji su to radili cak i vise puta i uvijek ista prica nazalost :(

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti je popustilo naprijed oko plastike tako će ti svagdje na žalost, jednostavno rok trajanja. I kod mene je prvo naprijed malo pa nakon par godina iza itd. Znam njih dosta koji su odradili i drži kao prvog dana. Samo treba odraditi kako treba i bude bolje nego orginal.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, VW_GTD23 said:

@projektilski

Sta se tacno desilo i koliko te je izaslo ako nije tajna? Koliko ja znam muka je to napraviti da traje neki duzi vremenski period :(

Pa na par mjesta mu je probilo ljepilo (srecom u coskovima i na mjestima koja se ne vide tako jako i naborano je bilo oko rasvjete ali u biti ako ne znas sto gledas izgleda ok tako da sam pregrmio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije reklama, momak iz ZG je meni radio krovni tapecirung na g4 prije koju godinu, ispalo više nego dobro, njegovo sve, ja samo odabrao materijal. Inače sam skine sve, al sam ja sam skinuo tapecirung, znaš, sve kopče, šiber je još bio itd. Pokušao sam sam, ali oni nabori i zavoji me ubili. Njemu su bolje ispali 😄

Ak se dobro sjećam, platio sam nekih 300kn.

Pital sam za sredit siceve, bilo kojih 700kn po sicu, za gti 5 tkaninu, malo spužve popraviti itd.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ mknezic,
ovo zvuči predobro, čak i da sam skinem i pripremim nebo uz njegov savjet što i kako i da mu tako dovezem isplatilo bi mi se. Imam isto krovni prozor i to je jebada za skinuti, odnosno potrgati nebo samo tako jer je podloga na tim mjestima okolo tanka i ako se ne pazi eto problema.

Imaš li koju fotku da vidimo kako je ispalo na kraju, inače hvala za kontakt broj nekim će sigurno pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neke slike, iz 08/2022 su. Najzezanije je bilo skinuti poklopac šibera, al da se. Onda čišćenje te spužvice, koja se pretvori u lijepljivu masu, al malo četkicom, malo navlažiš i ode.

Na zadnjoj se vidi kak to izgleda nakon svega. Tamo onaj pregib uz kontrolu šibera je zeznuto, na slici izgleda groznije nego uživo radi sjene.

Ako ćeš sam raditi, stavi hrpu kopči dok se ljepilo suši, treba to dobro stisnuti, gdje god je pregib.

 

20200806_183033ymf6a.jpg

20200808_194418jbdob.jpg

20220923_103941pad2i.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta je koristeno za ljepljenje? Gdje ima kupiti tog platna i koje je koristeno?

Sent from my SM-M336BU using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kaj sam ja radio, dok nisam dao u ruke majstoru.

Tkanine sam kupovao u https://svetmar.hr/ , nije bilo skupo (mislim kojih 20ak EUR davne 2020., uzeo sam još nekog materijala pa nisam 100%), a opet, imaš toga kod svih tapetara. Obična tkanina sa spužvicom naljepljenom na nju, nije specijalno za aute. Imaš za birati boje i dezene, sivu, crnu.

Ljepilo u spreju, BISON Colla spray adhesive, 15ak eur limenka, a trebat ćeš ovisno u stručnosti 1 ili više komada. Našpricaš na obje strane, pustiš da odstoji i spajaš. Možeš i popravljat, sve dok ne spojiš i pustiš da se zalijepi nakon toga. Bitna stvar je da kad slijepiš, dok se još nije sasušilo, idealno bi bilo da se stavi nešto na svaki pregib, da bude neki pritisak. Jastuk s ciglom ili tako nešto, hrpa kopči, jer ako ne stisneš, može se odlijepiti dok se na sasuši. Tu sam pogriješio (nisam stisnuo sve pregibe) pa mi se odlijepilo na dijelovima (ručke, oko šibera), maknuo sve i odnio majstoru.

S ovim ljepilom u spreju (a i običnim, za nanošenje kistom), nema straha od probijanja na drugu stranu (preko spužvice, do platna) osim ako ga stvarno ne natapaš. Lijepilo se lagano nanosi u tankom sloju, ko paučina, a ne zalijeva 😄

A ovo, kad spužva istrune (imam primjerak G6 iz 2009, pokazuje se i meni kod police na krovu / pretinca za naočale), mislim da bi mogao lagano počistit spužvu pa ubaciti nešto malo spužve s ljepilom da drži to. Iako, pitanje je isplativosti, jer krenut će i na drugim mjestima pa možda bolje odmah srediti čitav krov, nije teško skinut tapecirung.

PS. eto tkanine na https://svetmar.hr/product/auto-tkanine-za-krov-nebo-automobila

Edited by mknezic
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na objasnjenu mada komplet tapaciranje krova cu morati uraditi kad tad sigurno. Zasad cu probati necim malo zalijepiti pa vidjecemo koliko ce drzati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Mladene na pojašnjenju, evo, baš sam stavio broj u Gmail kontakte i adresu i izbacio mi njegovu web stranicu, znači ima obrt baš za popravak takvih stvari.

*Autotapetarija KRAJ-TAP, Zagreb

Malo je zeznuo ovo kod konzole na suvozačevoj strani, mislim kada već dajem majstoru onda bih očekivao da i napravi ali što ćeš, ovo drugo je dobro napravljeno koliko vidim i to će trajati.

20220923_103941_2iyi8q.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tu je malo zeznuto. Nije skroz sjeo dio prema šiberu, dok je ovaj sa sjenilom odličan, i sad ti samo čudno izgleda taj prelaz od utora ispod sjenila prema pregibu do šibera. Primjeti se kad ima sjena, inače se ni ne primjeti na dnevnom svjetlu. Pogledao bih još jednom, al je auto kod novog gazde.

Pogledao sam sad na 6ici, 2009. godište, krenul je tapecirung dalje. Ima uz krovni pretinac za naočale ali i dalje prema sredini tapecirunga, ima ispod oba sjenila za sunce... Neznam jel utjecalo više sunca (auto s mora, Split) jer mi na 4oki držalo duže.

Očekujem da sad bude imal više iskustva, ovo je bilo prije. Zove se Krajcar, odatle valjda Kraj-Tap 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4