4 4
tommek10

Tapicirung krova golf mk5

Recommended Posts

On 1/13/2023 at 10:30 PM, VW_GTD23 said:

@projektilski

To je radjeno na B6? Znas li sta je koristio za lijepljenje? Koliko dugo ti je trajalo i jel se igdje pocelo odljepljivati?

Ne znam koje je ljepilo korisio, ne odljepljuje se nista za sad, proslo je dve godine cca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koja bi tkanina bila za golfa 5 najslicnija orginalu sa stranice Svetmar? Unutrašnjost je siva u originalu. A na njihovoj stranici vidim da ima više varijanti sive. Ja ću to naručiti i ljepilo pa cu se upustiti u to. Samo da toplije vrijeme dodje

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li netko koja je varijanta sive boje u golfu 5 trendline otprilike. Ili je možda narucivao sa svetmar stranice da mi pomogne. ?

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zna li netko koja je varijanta sive boje u golfu 5 trendline otprilike. Ili je možda narucivao sa svetmar stranice da mi pomogne. ?

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk


I ovaj forum je vidio bolje dane... na žalost

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidio je, bilo ih je ali za neke stvari se moramo i sami potruditi, ne ide drugačije, govorim to iz vlastitog iskustva. Pitaj nekoga iz Kraj-Tap ili ove iz trgovine Svetmar (Auto tkanine za krov automobila), bave se tkaninama i sigurno već imaju neku paletu nijansi koja bi ti mogla pomoći, a kod Krajcara koliko sam čitao ima i gotovih krovova pa ide zamjena za one koje ne žele čekati, a odgovara im već gotovi, tako da možda imaju nešto na lageru, a i on bi ti možda mogao pomoći savjetom oko tražene G5 Trendline nijanse. Samo ova informacija tko prodaje tkanine i tko se bavi tapaciranjem zlata vrijedi, ostalo je na nama da odradimo što želimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelju sve je to pročitano tko radi i gdje se može kupiti. Ali računaš ako si ovdje prikupio te informacije da će ti netko i pomoći oko odabira nijanse jer je kupio pa može u zivo usporediti je li trebala ići tamnije ili svijetlija siva itd. Ovako online naručivanje je na pamet kupovina jer ne možeš usporediti s ničim. Zvao sam Svetmar tamo pojma nemaju koja nijansa niti koliko mi treba po dužnom metru. Pa cu izmjeriti kad dodjem kuci i naručiti najprodavaniju sivu varijantu to je AT-50 debljine 3,5mm spuzvice. Pa kad dodje napisat ću ovdje da ostali znaju na čemu su.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da ovi u Svetmar znaju/imaju neki katalog od proizvođača VW itd., paletu nijansi za automobile pa da mogu pomoći oko usporedbe OEM tkanine, izgleda još jedna trgovina koja se bavi prodajom ali kako kažeš "pojma nemaju". Sve to već prođoh više puta i svaki puta ista priča, nadam se pomoći i dobijem šipak, tako da znam kako ti je. Malo sam guglao da vidim mogu li ti štogod pomoći ali našao sam samo info da su neki za G5 uzimali cca. 5 m1, to bi trebalo sve pokriti, od krova do stupova ali bolje sam odmjeri.

Sretno sa svime, ja ću se toga uhvatiti kada budem mogao, da li sam i ovako kao što ćeš ti još ne znam, iako sam tako mislio odraditi, skinuti, očistiti krov pa staviti novu spužvicu na OEM tkaninu ili neku drugu sa već gotovom... No kada dođem do toga tada ću se i bolje informirati o svemu.

Stavi malo materijala ovdje i kako ti je sve na kraju ispalo da imamo kao povratnu informaciju, dobro će doći svima nama ako se odlučimo na takvo nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jako jednostavno izmirit..sirina x duzina i eto kvadrature,dodas malo ekstra materijala na to i rjesen problem. A za boju neznam,ja kad sam to davno radija sam odma i stupove odradio da nebi bilo razlike a bit ce je sve i da identicnu nijansku uzmes jer ce bit jedan dio nov drugi star 10-15god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma izmjerio sam dužina je nekih 180cm cca a širina 100cm. Pošto je u Svetmaru 150cm širina uzeo sam 250cm dužine što bi trebalo biti i više nego dovoljno. Stupove necu odradjivati već samo nebo.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo je pokazlo da nema afteremarket tkanina koje su identicne originalu. No ima slicnih i kad ih stavis na strop niti znas da nije original niti se nakon nekog vremena sjecas kako original izgleda. Sve je to slicni drek, da prostite na izrazu.

Edited by projektilski
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Moje iskustvo je pokazlo da nema afteremarket tkanina koje su identicne originalu. No ima slicnih i kad ih stavis na strop niti znas da nije original niti se nakon nekog vremena sjecas kako original izgleda. Sve je to slicni drek, da prostite na izrazu.
Slažem se... koju god da stavio i kako god napravio sigurno će biti bolje nego je sad

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi crno nebo i uživaj. Svi ce pitati gdje si radio i da je mocno.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stavi crno nebo i uživaj. Svi ce pitati gdje si radio i da je mocno.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Jos i led svjetla ubaciti kao zvjezdano nebo da izgleda bio bi hit.
Morao bi ručke, rasvjetu, za sunce ona sranja... ma sve u crno a to je velik zahvat koji će sacekati.
Tkanina i ljepilo je došlo sad se ceka malo slobodnog vremena pa ide demontaža i montaža

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam slike. Da ti pokazem. Odradio sam i rucke i sve. Al auto prodan. Folije i crno nebo je top kombinacija pogotovo ljeti.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nemam slike. Da ti pokazem. Odradio sam i rucke i sve. Al auto prodan. Folije i crno nebo je top kombinacija pogotovo ljeti.

Poslato sa PGT-N19 pomoću Tapatoka


Imam na drugom autu sve u crnom plus panorama super izgleda. Ovo mi je više radničkih auto plus djecu da prebacim do vrtića kratke relacije uglavnom. Tako da mi je bitnije da je praktično i da donekle izgleda na nešto.

Poslano sa mog SM-G991B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4