1 1
TommyZG

Passat B8 1.6 TDI 2015

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Molim vas par informacija tko zna...

Na koliko se radi veliki servis na Passat B8 1.6 TDI 2015.?

Koliki je vjek kvačila na autu s ručnim mjenjačem. 150 TKM ili više?

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 200k veliki

 

Kvacilo je potrosni elememt i ovisi prvo o nacinu voznje i vozacu

Moze 50k a moze i 200k izdrzat

Nema pravila 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, TommyZG said:

Pozdrav svima,

Molim vas par informacija tko zna...

Na koliko se radi veliki servis na Passat B8 1.6 TDI 2015.?

Koliki je vjek kvačila na autu s ručnim mjenjačem. 150 TKM ili više?

Hvala !

210tkm i nekih 7godina (nepisano pravilo za godine)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo gore što rekoše je ajdmo reć "propisano". Ali realno? Barem u mojem slučaju B8 2.0tdi 110kw - dok Vam ne propiša pumpa vode... Obično ode negdje od 100 do 150 tkm.

Ja ću radit Veliki servis svakih 130kkm preventivno ako prije toga ne ode pumpa.

"Koliki je vjek kvačila na autu s ručnim mjenjačem. 150 TKM ili više?"

Danas mijenjo DMF ili DMZ, korpu i lamelu, CSC(concetric slave cylinder) ili po naški pomoćni kuplung cilindar sa integriranim druk lagerom (190 tkm) s tim da sam ja drugi vlasnik, a današnji stari izvađeni dijelovi su original VW OEM made by LUK i također sve ponovo LUK zamjensko stavljeno unutra.  Nije ništa tuklo niti nabijalo, ali je u sistem kuplunga ulazilo zraka i to uglavnom nakon duže vožnje autoputom(a i običnom cestom). Kuplung samo "propade". No nije me ostavio na cesti... Napumpo sam rukom i vozio dalje... Najvjerojatnije do istrošene korpe, lamele i DMZ-a koji su imali pun kuki lufta i sve to je vibriralo više nego inače i "razhebavalo" u određenom trenutku vibracija i topline CSC koji pod takvim djelovanjem propušta zrak u sistem i naravno odmah propada ili propadne glavni kuplung cilindar koji se nalazi u papučici kvačila.

Dobra stvar kod 1.6 TDija jest što Vi nemate CSC već vanjski pomoćni kuplung cilindar(slabija getriba MQ 250) i to u pravilu ne ode nikad, ali naravno nije isključeno da ne ode druk lager i ovo ostalo gore spomenuto... Imate samo drugačiji sistem rada druk lagera pomoću vanjskog pomoćnog kuplung cilindra. 

Edited by Špeksi

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Špeksi said:

Ovo gore što rekoše je ajdmo reć "propisano". Ali realno? Barem u mojem slučaju B8 2.0tdi 110kw - dok Vam ne propiša pumpa vode... Obično ode negdje od 100 do 150 tkm.

Ja ću radit Veliki servis svakih 130kkm preventivno ako prije toga ne ode pumpa.

"Koliki je vjek kvačila na autu s ručnim mjenjačem. 150 TKM ili više?"

Danas mijenjo DMF ili DMZ, korpu i lamelu, CSC(concetric slave cylinder) ili po naški pomoćni kuplung cilindar sa integriranim druk lagerom (190 tkm) s tim da sam ja drugi vlasnik, a današnji stari izvađeni dijelovi su original VW OEM made by LUK i također sve ponovo LUK zamjensko stavljeno unutra.  Nije ništa tuklo niti nabijalo, ali je u sistem kuplunga ulazilo zraka i to uglavnom nakon duže vožnje autoputom(a i običnom cestom). Kuplung samo "propade". No nije me ostavio na cesti... Napumpo sam rukom i vozio dalje... Najvjerojatnije do istrošene korpe, lamele i DMZ-a koji su imali pun kuki lufta i sve to je vibriralo više nego inače i "razhebavalo" u određenom trenutku vibracija i topline CSC koji pod takvim djelovanjem propušta zrak u sistem i naravno odmah propada ili propadne glavni kuplung cilindar koji se nalazi u papučici kvačila.

Dobra stvar kod 1.6 TDija jest što Vi nemate CSC već vanjski pomoćni kuplung cilindar(slabija getriba MQ 250) i to u pravilu ne ode nikad, ali naravno nije isključeno da ne ode druk lager i ovo ostalo gore spomenuto... Imate samo drugačiji sistem rada druk lagera pomoću vanjskog pomoćnog kuplung cilindra. 

Hvala svima a odogovrima.

Pitam jer mi je otišao cilindar kvačila, procurio po tepihi. Kako je kiše padala mislio da je mokro od vode, a onda skužio da curi ulje. Zamjenio sam taj cilindar da bi nakon par dana kvačilo propalo. Vratio rukom i sve ok.

Sad pratim šta je i kako će se ponašati. Serviser kaže da je moguće drugi cilinda ( ne znam da li je taj drugi "glavni" ili "pomočni"), ali ako i njega mjenjam najbolje sve promjeniti, i kvačilo lamelu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehhe 😁 

I ja sam prvo zamjenio glavni kuplung cilindar u papučici kuplunga misleći da je možda to... Nevjerojatno kakvo je to malo plastično govance... Ali nije otišlo! Podcijenio sam ga!

Kao što rekoh sve je iznutra u zvonu dobilo lufta(DMZ,korpa, lamela) i "tuklo iznutra"(iako se ništa nije niti čulo niti osjetilo u autu) po unutarnjem pomoćnom kuplung cilindru (CSC-u) koji je dok je auto bio zagrijan puštao zrak u sistem (Vi najvjerojatnije  imate vanjski kuplung cilindar).

Kod 2.0 tdi manuala ide ovako: Od glavne posude sa  dot 4 tekućinom se spušta fleksibilni lajtung na ulaznu niplu glavnog kuplung cilindra, a iz njegove izlazne niple se nastavlja na neki specijalni kruti lajtung sa "pužom" koji se opet nastavlja na fleksibilni lajtung i spušta(kači) na zasebni "bleeding blok" koji se opet kači na "lulicu" CSC-a (unutarnji pomoćni kuplung cilindar).

Vi bi to trebali imati malo drugačije tj. umjesto CSC-a dolje bi trebao biti vanjski pomoćni kuplung cilindar bez spomenutog bleeding bloka jer je blok već integriran u "vanjski" kao sastavni dio  "Vanjskog kuplung cilindra". Ne košta puno i lako se zamjeni ako baš želite probat i vidit jel je nekim slučajem to otišlo (ali to zbilja rijetko kad odlazi BTW, al ne škodi probat i imat ćete novi dio - neki kažu da bi u kompletu ako se već mijenja trebalo i glavni i pomoćni kuplung cilindar mijenjat). Dok je recimo zamjena pomoćnog kuplung cilindra(CSC-a) na 2.0 tdiju nemoguća misija ako nemate dizalicu tako da nemate mogućnost "niti probati".

E sad igra sa DMZ-om, Korpom i Lamelom košta 😀, a ja recimo nebi htio kemijat  i ajdmo reć mijenjat samo korpu lamelu i druk lager u vašem slučaju(2.0 tdi nema zasebni druk lager već CSC koji ima integrirani druk lager), a sad da li riskirat i ostavit DMZ? Čak i ako nije otišao otići će... Nije pitanje dal će otići već kad...

Ovo u ovlaštenom košta jaaako puno... U neovlaštenom tko prođe za 700 EURA sa cijelim setom(korpa, lamela, druk lager, DMZ) uključujući i majstorove ruke može biti jako sretan čovjek 👍

Edited by Špeksi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1