1 1
A3_white

Magnetic ride i opruge

Recommended Posts

Pozdrav

na autu (A3 8P1 2009) je tvornicki dosao mag ride i prijasnji vlasnik je stavio obicne amortizere  i opruge tako da je auto bolesno tvrd na rupama i ne mogu vise. Nabavio sam tvornicke magnetic ride amortizere ali su mi dosli sa H&R 29100VA oprugama od kojih ne ocekujem udobnost a i spustaju auto oko 20mm mada s tim nemam problema nego samo zelim udobno auto. Pitanje je sta ubaciti od opruga a da je udobno nebitno oce spustit auto ili ne. Da trazim obicne ili Sline mozda ne znam koliko su tvrđe od obicnih ali mislim da malo spuste auto? O oprugama ne znam dovoljno pa molim iskusniju ekipu za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

S line su tvrdje nego aftermarket. Eibach su dosta udobnije,h&r kako na kojem autu. Ja imam h&r na cc-u sa dcc ovjesom i auto je jako udoban,nije tvrd previse. Ljeti na 19 tvrdji al to se podrazumijeva...

S line su msm 15mm nize od standardnih,eibach pro je 10mm nizi od s line..a te sto imas nemam pojma koliko spustaju. Prepisi broj sa njih u google pa ces vidit. Pitanje je samo sto zelis,std visinu iki hoces nize ici

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao bih na standardnu visinu za sada pa u buducnosti kada dodju 18" felge onda se razmisljao ako cu ga trebat nesto malo spustit. Za standardnu visinu bi onda trebao obicne opruge za a3? Znaci nista sline i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista,uzmes najobicnije opruge i stavis na te amortizere. Ove h&r ostavis u rezervi ako se pozelis prizemljit

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1