3 3
dzoni

Promjena ulja DSG - dilema

Recommended Posts

Pozdrav,

Covjek koji radi u ovlastenom servisu mi je promijenio ulje u DSG-u na nacin da je vozilo bilo ugaseno i pumpom izbacio staro ulje i nalio novo. Poslije toga je uradio adaptaciju preko VCDS i tvrdi da je to ispravan postupak zamjene ulja u DSG.-u, vozilo CC 2013 6 brzina. Sada je doslo ponovo vrijeme zamjene nakon 3 godine i drugi mehanicar mi tvrdi da je masinski nacin (ima masinu) za zamjenu ulja ispravniji nacin i ulje se mjenja radi dok vozi radi u D-u. I nakon toga ne radi nikakvu adaptaciju VCDS-a. Za drugi ovaj nacin jos nisam cuo pa me zanima koji je nacin ispravniji? Takodjer, da li je SWAG ulje originalno VW ulje?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kakvo je to masinsko dok auto radi, al normalan postupak je izlit ulje van, promjenit filter i naliti nove ulje i tjt. Adatpacija vise manje, nije uopce neophodno

 

Poslano sa mog FNE-NX9 koristeći Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam ni ja, zato pitam. tvrdi da se jedino na ovakav nacin dok vozilo radi u D-u moze kompletno ulje ispustiti odnosno naliti novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@zvonimir da to je to o cemu pricam, ovu masinu i ima taj majstor, iskreno nisam ni znao da postoji ovakav nacin izmjene. BTW, kod mene je ulje redovno mjenjano, ali po ovome bi odabrao ovu masinsku zamjenu. Kakvo je ulje SWAG? Ja sam uzimao u ovlastenom u njihovim VW kanisterima, je li to SWAG ulje samo upakovano u VW kanister?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u orginalu je FEBI, tako bi trebalo da je kod svih...

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li igdje sluzbeno da je febi u orginalu?

Uljevam orginalo a i febi..... uopce nit mirisu isto nit su iste boje. Org je malo tamnije.

 Gore izvlacenje pumpom nerazumijem.... to je nemoguce. Dolje ispiranje..... ok ali x ih izlijem i nijedan nije imao crno ulje....  Obavezno stavit kvalitetan filter ulja jer onaj srot aic i ta čunga lunga ekipa.... to je jako lose.

Koristim mahle il orginal.

Preko diagnostike se netreba nista radit osim očitat temp ulja ako nemas prakse il ako je motor vruc. No kod odredjenih audi mjenjaca (dsg princip al ga nazivaju s tronic) se diagnostikom mora  odradit jos odredjena operacija pa ispustanje ulja i onda kad se nalije opet diagnostika pa paljenje motora i pratit sta sve pise.

Koristim odis ipak.....

 

Što se tiće adaprtacije lamela..... neradit to osim ako je mjenjac vec u banani ali iz iskustva ta adaptacija zna jako pogorsat situaciju.....cak i u nepovrat

Share this post


Link to post
Share on other sites

U originalu ide valjda Fuchs kao mjenjačko ulje, ali opet, teško je to ustanoviti sa sigurnošću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morao bi imati sva tri ulja na stolu, vidjeti razlike u boji i mirisu ali ni to ti ne znači ništa doli analize svih triju ulja, a to neće nitko raditi pa je sve drugo puko nagađanje. Originalno je užasno skupo, tako da su Febi i Fuchs dobre alternative, osobno sam stavio Febi mineralno i sve pet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kod nas u orginalu je FEBI, tako bi trebalo da je kod svih...

Poslato sa NTH-NX9 pomoću Tapatoka


Febi/Swag ni ne proizvodi ulje, nemaju svpju tvornicu, vec kupuje na veliko pa pakira Mannol, Fuchs, Pennasol...

Poslano sa mog SM-G988B koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original ulje za DSG je Fuchs Titan FFL-2 (prije se zvao Fuchs Pentosin FFL-2). I jedino na trzistu ima VW approval.b9bebdbc326b39528cd8e45ff2cc5b81.jpg2f57f0b109589b284dd7c297285ce249.jpg55203a061c350436cfb51379009b0bc1.jpg

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Imas li igdje sluzbeno da je febi u orginalu?
Uljevam orginalo a i febi..... uopce nit mirisu isto nit su iste boje. Org je malo tamnije.
 Gore izvlacenje pumpom nerazumijem.... to je nemoguce. Dolje ispiranje..... ok ali x ih izlijem i nijedan nije imao crno ulje....  Obavezno stavit kvalitetan filter ulja jer onaj srot aic i ta čunga lunga ekipa.... to je jako lose.
Koristim mahle il orginal.
Preko diagnostike se netreba nista radit osim očitat temp ulja ako nemas prakse il ako je motor vruc. No kod odredjenih audi mjenjaca (dsg princip al ga nazivaju s tronic) se diagnostikom mora  odradit jos odredjena operacija pa ispustanje ulja i onda kad se nalije opet diagnostika pa paljenje motora i pratit sta sve pise.
Koristim odis ipak.....
 
Što se tiće adaprtacije lamela..... neradit to osim ako je mjenjac vec u banani ali iz iskustva ta adaptacija zna jako pogorsat situaciju.....cak i u nepovrat

Znaci prakticki kao da minjas ulje u motoru? Teoretski moze bilo koji meho il netko ko ima ponesto znanja prominit? Ja bi sebi tija minjat al bi volija sam probat ako nema vece procedure


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imas alat i manual ide to. Alat je ustvari adapter koji zavidajes na cep (ispust) ulja na dsg i kroz adapter se uljeva ulje...kolicina iz manuala.....  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ipak odvesti negdi jer nemam taj adapter

 

nije mi zbog para jer i nije neka cifra za zamjenu nego volim ponekad sarafat. Najcesce odradim sam vise manje sve..

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima u top alati..... ja uštekam pumpicu iz lidl-a i to ide vrlo brzo

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3