4 4
jadranko

Dpf golf 7 problem

Recommended Posts

Pozdrav svima. Imam problem naime javlja mi tekstualnu poruku i to sam na autocesti nakon 2 do 3 sata voznje da trebam ispuhati auto( dpf problem).

U gradskoj voznji ne javlja nikad. Inace sam taksist i auto ima 370k km. Na vcds nema gresaka. 

Ako tko ima ideju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visoka kilometraza vjv je pri kraju roka trajanja tj count-a u softveru. Trebalo bi očitat vrjednosti.....koliko je zasićenje i kakve su vrijednosti davača diferentnog tlaka..... Nerjetko i sami davač blesi i dolazi do poremecaja u radu regen. 

On je gore iza ventildekla....zamotan u termo izolaciju.... kod nekih su 2 ista a negdje je samo 1.

Mislim da ima i revizija kat broja....dakle nesto su usavrsavali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima!
Da ne otvaram novu temu, a nadam se da se autor nece ljutiti, postavio bih svoj problem i zamolio za misljenja:
golf 7, 2016, 1.6, 81kW, trenutno ~220kkm.
Greska P200200, particulate filter efficiency below threshold, prvi put vidjena prije 6 mjeseci, obrisem je i ne vraca se po mjesec dana, zadnji put odem na servis, preporuce mi skidanje i cisenje DPF-a, sto sam i uradio, medjutim 10 dana kasnije ista greska. Prije ciscenja masa pepela je bila oko 55g cini mi se, a limit je 70.
Sta jos moze uzrokovati ovu gresku?
Da dodam da je auspuh crn, ali takav je od kako je auto kod mene, otprilike godinu i po, ~20kkm sam do sad presao, u uvjek isto "dimi" operem auspuh kada i auto, pocrni nakon 200-300km. Ne znam da li se ove dvije stvari mogu povezati, ili su to dva odvojena problema?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2023 at 11:23 PM, goranagf said:

Pozdrav svima!
Da ne otvaram novu temu, a nadam se da se autor nece ljutiti, postavio bih svoj problem i zamolio za misljenja:
golf 7, 2016, 1.6, 81kW, trenutno ~220kkm.
Greska P200200, particulate filter efficiency below threshold, prvi put vidjena prije 6 mjeseci, obrisem je i ne vraca se po mjesec dana, zadnji put odem na servis, preporuce mi skidanje i cisenje DPF-a, sto sam i uradio, medjutim 10 dana kasnije ista greska. Prije ciscenja masa pepela je bila oko 55g cini mi se, a limit je 70.
Sta jos moze uzrokovati ovu gresku?
Da dodam da je auspuh crn, ali takav je od kako je auto kod mene, otprilike godinu i po, ~20kkm sam do sad presao, u uvjek isto "dimi" operem auspuh kada i auto, pocrni nakon 200-300km. Ne znam da li se ove dvije stvari mogu povezati, ili su to dva odvojena problema?

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
 

Ja bih cak rekao da su povezana.

Ako je dpf ok, a idemo pretpostaviti da jest nakon ciscenja, neces zacrnit auspuh nikad. DPF jednostavno sve zadrzi u sebi.

Ja imam 2.0 tdi-a tjunanog i evo skoro 30k nakon sto sam ga nabavio, auspuh je i dalje srebrne boje iznutra.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update od juce; posto se greska vratila, odem nazad u servis i majstor mi rece da je primjetio pukotinu na sacu filtera nakon ciscenja. Na zalost, ovi koji su ga cistili na to uposte nisu ukazali, niti odradili bilo kakvu inspekciju. Ocigledno da je bilo bitno samo da se uzme novac. Ovo moze biti potrda tog sto si napisao, a i razlog zasto je i dalje crn auspuh, a i greska se vraca.
Opet sa druge strane, ocitanja na senzoru diferencijanog pritiska su normalna...
Mislim da ce ici drugi/novi dpf, jer ne znam sta drugo nego ici sistemom eliminacije.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pocne crnit auspuh znaci da je dpf gotov..makar je kod mene bila takva situacija. 2x cistio i na kraju uzeo drugi jer uvijek bi poceo crnit nakon max 1000km

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kakav je egr bio kad je skinut:
277f3abfec7777f3895f154694fcf15b.jpg02a5ef9561d63dbac98467dc7b276aaf.jpg

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ta greska na odredjenim vagenima je bila tvornicki bug koji nisu rjesili sa apdejtom mada je odredjeni apdejt postojao.... Ako zasicenost nije pre velika dakle dpf je ok..... i garež ka na slici povise je neka patka sa lošom regeneracijom il neispravnim komponentama.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije ciscenja masa pepela je bila oko 60g, znaci blizu 80%, regeneracije je poceo raditi na oko 200-300km i greska se pocela vracati na svakih ~100-150km.
Odlucio sam mjenjati dpf, sve sam vise ubjedjen da je on krivac.
Turbina, interkuler, sva crijeva i sve je pregledano i uredno...

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masa pepela tj rok trajanja dpf-a se izracunava iz raznih parametara i to 60posto je neki izračun na osnovu tih podataka...a tu su kilometri naj vazniji...no to tak nemora biti. Moze ga se diagnostikom poništit (iniciacija dpf-a)  i zadat ecu-u info da e dpf zamjenjen.

Sama masa pepela se racuna preko senzora razlike tlaka i onda kad razina dođe na recimo 25grama....on salje podatak da se pokrene regen....i sagorjeva njem se spusta razina pepela.

Ako se auto koristi naj vise na kratkim relacijama....onda te regeneracije na mjestu il kratkoj voznji jednostavno nemogu ocistit bas kompletno i ucinkovito....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to znam i razumijem, ali kad se u formulu ubace faktori kao sto su lose gorivo, kratke relacije i slicno, onda ta racunica moze biti dosta pausalna.
Kakogod, danas na auto ide drugi dpf, pa cu vidjeti sta ce biti..

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ako pocne crnit auspuh znaci da je dpf gotov..makar je kod mene bila takva situacija. 2x cistio i na kraju uzeo drugi jer uvijek bi poceo crnit nakon max 1000km
Bio si upravu, DPF i kod mene. Dzaba ciscenje kada je ostecen. Crnio auspuh odmah nakon stavljanja. Kad je skinut, bas sam zagledao, ono sace i dalje bijelo poslije ciscenja, ali se vidi pukotina pri vanjskom rubu u duzini od 4-5cm.
Stavljen drugi, evo cist auspuh, nakon 500km.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4