5 5
pikzibner

Updateovi za ETKA 7

Recommended Posts

Bolje da si instalira Win 7 na taj laptop, mislim da mu to neće raditi nikako sa 1GB rama i mehaničkim HDD-om, čak i da radi vući će se bez veze... Našao sam i ja drivere ali samo za Netbook 250, pod Notebook ne postoji model M250.

acerm2502vdjni.jpg

Posted (edited)

Da, od tud sam i ja skinuo ali napamet. Da imam laptop, spojio bi multitool Strelec usb (moj svicarski nozic) butao windows sa sticka i onda pogledao koji su sve device-vi pa da provjerim sa sigurnoscu o kojem chipsetu i sata modelu se radi.

@GTI-VR6-R32 da li si uopce uspio doci do foldera gdje su driveri i naci inf file pa je javio da nije kompatibilan ili ni to?

Sto se tice Windows 7 vs Windows 10 nema prevelike razlike - provjereno, stavljao sam Windows 10 na takve masine. Sam laptop je preslab za oboje. To je stari jednojezgreni Atom i 1GB rama. 

Da je moj laptop i da imam vremena, igrao bi se sa ovak necime

https://oprekin.com/windows-10-pro-2004-84-lite-plus/

Imao sam dva slica netbooka sa tim Atomima i oba sam prodao. Nekakav moderniji 12" laptop sa barem 4GB i core i3 precesorom radi neopisivo bolje pa bi ja isao na tako nesto.

Edited by projektilski

Posted (edited)
13 minutes ago, projektilski said:

Da, od tud sam i ja skinuo ali napamet. Da imam laptop, spojio bi multitool Strelec usb (moj svicarski nozic) butao windows sa sticka i onda pogledao koji su sve device-vi pa da provjerim sa sigurnoscu o kojem chipsetu i sata modelu se radi.

@GTI-VR6-R32 da li si uopce uspio doci do foldera gdje su driveri i naci inf file pa je javio da nije kompatibilan ili ni to?

Sto se tice Windows 7 vs Windows 10 nema prevelike razlike - provjereno, stavljao sam Windows 10 na takve masine. Sam laptop je preslab za oboje. To je stari jednojezgreni Atom i 1GB rama. 

Da je moj laptop i da imam vremena, igrao bi se sa ovak necime

https://oprekin.com/windows-10-pro-2004-84-lite-plus/

Imao sam dva slica netbooka sa tim Atomima i oba sam prodao. Nekakav moderniji 12" laptop sa barem 4GB i core i3 precesorom radi neopisivo bolje pa bi ja isao na tako nesto.

Jesam uspio sam doci do foldera gdje su driveri i izaberem to i onda cekam da ucita i na kraju nista ne pise ni da je kompatibilan ili ne

2 hours ago, said:

Bolje da si instalira Win 7 na taj laptop, mislim da mu to neće raditi nikako sa 1GB rama i mehaničkim HDD-om, čak i da radi vući će se bez veze... Našao sam i ja drivere ali samo za Netbook 250, pod Notebook ne postoji model M250.

acerm2502vdjni.jpg

Imam skinut i windws 7 32bit ios file mogu probati ali ne vjerujem da cu ista dobiti

Edited by GTI-VR6-R32

Da, nešto lagano da se instalira, tvoj predloženi 10 lite ili ne znam, da pokuša sa XP SP3 x86, ionako će mu služiti samo kao dijagnostika za VAG Tacho i slično. Sve je to preslabo od proc. do HDD-a, tko još danas radi na 1GB rama ali ako ima volje neka čačka. Imam i ja starije laptope ali sam svima stavio 4GB Rama i Samsung SSD 128GB, razlika je ogromna naspram mehaničkog, puno brže radi i to je donekle podnošljivo ako se računalo održava.

U planu mi je nešto rabljeno ali dobro, jako dugo sam bio zagrijan za Lenovo X270 i7, ali sada malo škicam Xiaomi MI Air 12.5 ili 13.3. Vidio sam ga u trgovini i prodavač mi ga je malo prezentirao, baš njegov osobni i moram priznati da mi se sviđa. Imam već nekoliko stvari od Xiaomia Smartphone, MI Max 3, bluetooth slušalicu i stalak sa bluetooth opcijom, kvalitetna izrada po pristojnoj cijeni.

Za VCDS dijagnostiku koristim Lenovo X61T tablet, Intel Centrino VPro na 1.6GHz, 128GB Samsung SSD i 4GB Rama, Windows 10 Pro x64 bez ikakvih suvišnih programa, samo Windowsi su gore i sve održavano. U današnje vrijeme to je stara krama i kad ga spojim na VCDS odradi on to sve fino ali vidim da je preslab, fali mu sape, po tome ne znam kako će se tebi pokazati za dijagnostiku sa tvojom konfiguracijom, tu mislim na VCDS, ne VAG tacho.

• Like 1

Trazio sam drivere po internetu ali nista nisam nasao,sve prilike su da cu ga nositi na servis.

5 5