5 5
Garrett_

CarVertical - iskustva

Recommended Posts

@<TDI>

Eto pogledaj toga Passata koji je odvrtio vise od milion. Izgleda bolje od svih po 200k na oglasima. Da covjek spusti kilometrazu nikada niko ne bi ni posumnjao da je auto preslo toliko.  A sto se tice servisa, servisne knjige i pecata to se veooma lako moze namjestati. Zar nisi cuo sa skidanje kilometraze prije svakog servisa/tehnickog? Mnogi i tako rade, nema veze ako je servis zaveden pitanje je je li uopste odradjen. Jos da napomenem ako je auto odrzavano u privatnom servisu, ovlasteni servis ti ne moze pomoci nazalost :( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Garrett_

Evo gledam ovaj tvoj izvjestaj samo ovi podaci za kilometrazu mi djeluju nepotpuno (ne kazem da nisu tacni). Nije mi jasno odakle oni povlace ove podatke jer ovde samo pise kilometraza i mjesec. Nema nikakvih detalja niti slika. Ovo nisu podaci sa tehnickog 100% jer svake godine u istom mjesecu bi trebalo biti tehnicki. Ponovo nema mi logike prateci i intervale izmjene ulja auto je u roku od godinu dana bio 5 puta na procjeni kilometraze. Jesu li ti zavedeni svi ovi datumi u servisnoj? Kad je auto uvezeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites
29 minutes ago, VW_GTD23 said:

@Garrett_

Evo gledam ovaj tvoj izvjestaj samo ovi podaci za kilometrazu mi djeluju nepotpuno (ne kazem da nisu tacni). Nije mi jasno odakle oni povlace ove podatke jer ovde samo pise kilometraza i mjesec. Nema nikakvih detalja niti slika. Ovo nisu podaci sa tehnickog 100% jer svake godine u istom mjesecu bi trebalo biti tehnicki. Ponovo nema mi logike prateci i intervale izmjene ulja auto je u roku od godinu dana bio 5 puta na procjeni kilometraze. Jesu li ti zavedeni svi ovi datumi u servisnoj? Kad je auto uvezeno?

Prije kupnje sam prvo provjerio u ovlastenom, servisnoj koju mi je autokuca slikala i na carverticalu. Sve se slaze po datumima i kilometrima.

Ali, po provjeri u ovlastenom i servisnoj, postoji jos par intervala izmedju koji nisu navedeni u car verticalu. Vjerojatno im VW prodaje samo neke tipove servisnih zabiljeski.

Uvwezen sa onlinecars.at krajem 3. mjeseca ove godine. Nije vozen puno otkad je dosao covid, pa je kada sam ga uvezao imao 62k na satu. Plus nisu mu radila svjetla i modul desnih vrata pa ga nitko nije htio gore kupit - za mene odlicno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Garrett_

To za ovlasteni je poptuno druga prica. Nisi dobio nikakve slike na CarVerticalu? Znaci bas kilometraza sa CV izvjestaja odgovara ovoj iz ovlastenog?

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, VW_GTD23 said:

@Garrett_

To za ovlasteni je poptuno druga prica. Nisi dobio nikakve slike na CarVerticalu? Znaci bas kilometraza sa CV izvjestaja odgovara ovoj iz ovlastenog?

Yeap, ono sto je prikazano na CV, slaze se sa ovlastenim.
Kao sto vidis na izvjescu, nema slike. Budu slike ako je auto bilo na oglasniku ili na aukcijskoj kuci poput copart-a. Stavim veceras ili za vikend i druge šasije sa takvim slikama : ).
Tipa mog starog passata B7 kojeg sam ovdje stavio na forum je pronaslo na mobile.de kad je bio objavljen sa slikama, datumom i cijenom.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moracu svoga mk6 jos jednom da probam na CV. Evo gledam ovu auto kucu gdje si uzeo auto, cijene i nisu nesto povoljne ali sva auta su sa veooma niskom kilometrazom :P Ovde pise da ide niza cijena ako je auto za EXPORT?

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, VW_GTD23 said:

Moracu svoga mk6 jos jednom da probam na CV. Evo gledam ovu auto kucu gdje si uzeo auto, cijene i nisu nesto povoljne ali sva auta su sa veooma niskom kilometrazom :P Ovde pise da ide niza cijena ako je auto za EXPORT?

Da, ja sam i ovog B8 i B7 provjeravao prije - nije nista bilo. I provjerim prije koji tjedan oba, i ima za oba podatke.
I ono sto mi se svidjelo je oprema koja je stvarno tocna. Tipa moj B8 ima IR reflektivno grijano prednje staklo. (4GW Heated (without wires) and infrared-reflecting windshield) u CV izvjescu.
Full jebacka tehnologija i oprema koju nikad dosad nisam vidio ni na jednom VW-u niti znao da postoji (kad staklo gledas iz kuta, vidi se crvenkasti odsjaj). I stvarno izbacilo mi to u podacima

Auta na onlinecars su odlicna, nesto malo skuplja, nema pregovaranja i spustanja cijena ni za  1€. Ali zato znas sta uzimas.
Export ti je za export izvan EU. To je cijena za tebe u BiH. Onda placas tu pdv koji se bazira na cijeni automobila. Dok recimo u HR placas onaj PPMV, koji najvise ovisi o CO2.

btw @VW_GTD23

Ako se uzmu 2 izvjesca sa kôdom od 20% refferala koji se lako mogu nac online, jedno ispadne oko 60 kuna, a ne 129. Pa ako si za ti (ili bilo tko drugi) javi meni ako zelis uzet jer bi onda i ja sebi uzeo jedno da imam za nekad kasnije.

Edited by Garrett_

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Garrett_

Evo navukao si me da probam ovo sranje jos jednom, bacio sam 20evra bezveze. Stvarno ne znam sta da kazem, ovaj izvjestaj koji sam ja dobio nema veze sa zdravim razumom. Naravno nema nikakvih slika niti detalja.

Auto sada ima oko 250k na satu a po njihovoj procjeni treba imati 300k ali tu nalazimo mnoge nelogicnosti :(,  i CV smanjuje kilometre haha!!! Uz ovo postavljam slike iz servisne koje dokazuju suprotno,

2010-03  auto kod njih ima 2 450 km a u mojoj servisnoj pise 30 717 km

2012-02  auto kod njih ima 30 631 km a u mojoj servisnoj pise 66 693 km

Ovi servis iz 2017 u mojoj evidenciji uopste ne postoje niti su mi u ovlastenom rekli da postoje :(

izvjestaj.png

servis3.jpgservis4.jpgservis7.jpg

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, VW_GTD23 said:

@Garrett_

Evo navukao si me da probam ovo sranje jos jednom, bacio sam 20evra bezveze. Stvarno ne znam sta da kazem, ovaj izvjestaj koji sam ja dobio nema veze sa zdravnim razumom. Naravno nema nikakvih slika niti detalja.

Auto sada ima oko 250k na satu a po njihovoj procjeni treba imati 300k ali tu nalazimo mnoge nelogicnosti :(,  i CV smanjuje kilometre haha!!! Uz ovo postavljam slike iz servisne koje dokazuju suprotno,

2010-03  auto kod njih ima 2 450 km a u mojoj servisnoj pise 30 717 km

2012-02  auto kod njih ima 30 631 km a u mojoj servisnoj pise 66 693 km

Ovi servis iz 2017 u mojoj evidenciji uopste ne postoje niti su mi u ovlastenom rekli da postoje :(

 

 

Stvarno cudno. Datumi su identicni, to je ohrabrujuce, ali cudno da su u servisnoj veci.
Ova procjena njihova ti nista ne znaci, to je samo statistika od svih vozila, gdje oni onda kazu koliko bi tvoje moglo imati na osnovu te statistike. Dakle nista pametno.

A jesi li provjerio u ovlastenom tu knjizicu servisnu? Jel se ona slaze sa ovlastenim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Garrett_

Stvarno ne znam sta da kazem, ne bih ih preporucio. Ovi datumi ne znace nista, veliko je pitanje na osnovu cega oni prave ove procjene koje nemaju veze sa vezom.  Kad sam kupovao auto na kilometrazu sam najmanje obracao paznju. Mogu garantovati da auto nije bilo nikada lupano i u to sam 100% uvijeren.  Ipak price da kilometrazu kod polovnog auta NE MOZES NIKADA 100% znati itekako imaju smisla...

Edited by VW_GTD23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao sam jos 7 vin-ova sa CarVerticala. Imam ih jos par sa drugih izvora koje kasnije dodam kada pronadjem.

Ali steta sto nitko ne zeli sudjelovat.
Polumrtav nam je forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, đumbir said:

Popunio tablicu s jednim GTD-om

Potvrdjeno u tablici.

Tnx

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je bezveze i podatci su irelevantni... Mi smo u firmi dobili nekakvu probnu inančicu al ni za jedan auto koji smo gledlai i koji su 100% uredni naši ne štima.. još jedan scam 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise ih dobije pogresne nego tocne. Takodjer znam par auta koji su od 1og dana u istog vlasnika i nitko nije dobio ispravno. Cak je bilo nebuloza poput totalnih steta i abnormalno velikih vracnja km,sto se nije desilo u tim slucajevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam pisao na face o tome popljuvali me kao serem.
A ništa nema veze s vezom porez na budale...
Lipo budale plaćaju za izvješća a oni šalju sranja a ne izvješća.
Mislim i sam sam na sjeo na foru

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kada vidim ove nase YT-ere koji ovu stranicu uzdizu u nebesa a naravno za to su dobro placeni, znaju oni vrlo dobo sta rade. Ako je auto iz DE bolje je izvaditi izvjestaj iz DEKRE ili TUVA nego ovo sranje koristiti :(

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5