1 1
TomoP

VW beta i cd changer

Recommended Posts

Problem je sljedeći...

Ugradio sam cd changer sa 6 cd-a oem vw, spojio na radio vw beta u polu 2003 god. i ne radi osvjetljenje na changeru. Cd changer radi normalno, čita cd-e, svijetli lampica koji cd je unutra, ali tipke sa brojevima 1-6, eject i load ne svjetle. Osvjetljenje na mjestu gdje ulazi cd radi.

Kolko sam gledao na netu, većina tih changera sa 6 cd-a je spojena na gamma radio, a single cd playeri su dolazili u kompletu sa betom, pa je možda problem u radiu...? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolko se sjecam ide extra kabal za osvjetljenje

 

davno sam to imao kod sebe pa nemogu sigurno reci

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad skines onaj metalni poklopac iza trebaju ti ispod biti dva konektora, jedan je od kabela koji se spaja na radio i drugi bi ti trebao biti sa 4 pina, na dva pina dovedes + i - od rasvjete i osvjetljenje changera ce ti tek onda raditi, eh da, changer radi na gammu isto kao i na betu, stvar je da se gamma + changer stavljao u jaci paket opreme sa 4 i vise zvucnika, dok je beta bila osudjena samo na dva izlaza tj prednje zvucnike :palacg

Edited by toniBW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala...

 

Ovo su slike sa neta...

 

volkswagenr2129detailed.png

volkswagenr2129detailed.png

 

Ugrađivao mi je električar, još mi je ventilaciju slagao, tak da uopće nisam gledao kako je spojeno...

Nemam one "vilice" da izvadim changer i sam spajam.

Koji poklopac treba izvaditi? Da li postoji neki originalni kabel za spajanje ili treba provući obične žice od HU (+ i -) do changera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle ovako, da pocmemo od pocetka, postoje dvije sitne razlike ovih changera sto se iluminacije tice, to je da se montiraju u instrument tablu i takvi imaju illuminaciju i da se montiraju u pretince (npr passat, golf 5) koji nemaju iluminaciju, razliku vidis da li na sebi imaju po jedan ili dva konektora, u pravilu sa dva konektora imaju izvucenu rasvjetu dok sa jednim konektorom treba kemijati ali postoji tvornicka priprema...

evo ti slika s neta kako izgleda drugi konektor

 

http://homepage.ntlworld.com/steven.franks.../gti2003/11.jpg

 

http://homepage.ntlworld.com/steven.franks.../gti2003/23.jpg

 

u slucaju da kod tebe nije ovakav changer napravit ces slijedece, skinut ces odzada ovaj metalni poklopac sta je u crvenom krugu i doci ces do jedne stampane ploce ispod njega

 

volkswagenr2129detailed.png

 

na toj stampanoj ploci ces vidjet jedan veliki bijeli konektor koji je spojen kabelom prema radiju i negdje blizu njega ce ti biti jedan manji konektor sa 4 pina, e sad na tom malom konektoru dva pina ti sluze za iluminaciju i na njih trebas dovesti + od rasvjete i drugi spojit na masu, nazalost trenutno nemam sliku al cu ti sutra poslikat da vidis o cem se tocno radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ovaj changer s dva konektora, sad me zanima odkud najlakse uzeti taj + i - da ga spojim na taj konektor jer na instalaciji od auta nema tog manjeg konektora? ima negdje za kupiti vec taj konektor ili treba nekako kemijati?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1