2 2
mobrado5

Zujanje pri ubrzanju i dodavanju gasa (Arteon 2.0 TDI 4M)

Recommended Posts

Ekipa pozdrav,

imam dolje opisanu situaciju, pa me zanima ukolio je netko imao slicnu i kako je to rijesio. Thnx

Dakle, Arteon 2.0 TDI 4Motion - zujanje is straznjeg djela pri brzini izmedju ~80 i 95km/h, te izmedju ~145-165km/h u slijedecim situacijama:

- 0-160 km/h, zujanje se cuje samo u gore navedenim intervalima

- pazi sad - kada mjenjac stavim u poziciju N pri 95 i 165, te kako auto usporava (prema ~80 i ~145) kada stisnem papucicu gasa opet se cuje isto zujanje iz straznjeg kraja

Vidim da zaista nevjerojatno velik broj ljudi (i na ovom forumu) ima probleme sa VW servisom (i posredno sa Porsche Hrvatskom / uvoznik koji de facto odlucuje o popravcima u jamstvu), pa mozete pretpostaviti da sam i ja jedan od njih.

Kazu - stanje serije. Medjutim, ovo se pocelo manifestirati na cca 20.000km, tako da nikako ne moze biti stanje serije, nego kvar. Moje laicko tumacenje i razmisljanje.

Na autu su zamijenili:

 stražnji diferencijal uz fino podešavanje,
 stražnja poluosovina desna,
 stražnja poluosovina lijeva,
 stražnji ležajevi kotača,
 kardansko vratilo i
 kutni prijenosni mehanizam.

 

Medjutim, zuji i dalje :D.

Kako sam vec naveo, laik sam sto se tice "mehanike vozila", no ako se zujanje cuje u polozaju N - dakle dok NEMA prijenosa snage sa mjenjaca na bilo koji od navedenih djelova, onda valjda nije problem u navedenim djelovima - vec "negdje" na mjenjacu, motoru i sl.

Pa evo, ako je netko imao takav problem ili ovaj forum citaju i dobri majstori, te zna rijesiti, unaprijed zahvaljujem na info! 

Lp,

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2