0
Guest Nikola Mk1 Cabrio

Golf Mk1 Gti Problem

Recommended Posts

Guest Nikola Mk1 Cabrio

E ovako.. Vozim Golfa skoro 8 meseci, na plin (u poslednje vreme i na benzin) i izgleda da mi je doslo do stvaranja onog "falsh" fazduha, tj. problema oko onog "leptira" u K-Glavi. Svi simptomi ukazuju na to - velika potrosnja, los rad na leru na benzinu i na plinu (plin mi se cak ponekad i gasi na leru, zavisi kako je raspolozen ;p), a i dosta lose vuce na plinu. Ovo je pocelo da mi se desava od pre 20ak dana, nije mi predstavljalo problem ni tokom leta ni tokom jeseni, mozda je ova zima kriva za to.

 

Sta predlazete da uradim ? Da nastelujem K-Glavu ili mozda stavim karburator umesto iste ?

 

P.S. Jedan od majstora koji ugradjuju plin mi rece da su mi otisle membrane za plin, dok drugi tvrde suprotno. Ja sam iskljucio tu opciju posto mi auto strasno lose radi i na benzinu, tako da kada budem sredio benzin, provericu i membrane na plinu.

 

Unapred hvala ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svjecice, kapa, kablovi...?

 

mislim necu se petljat, ne znam puno bas,

 

 

ako si na plinu i svejedno ti je stavi karburator da se ne patis

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nikola Mk1 Cabrio

Pa izgleda da cu to i uraditi, posto kod nas majstora za k-jet ima kao u bajkama.. A ni ti koji rade taj sistem ubrizgavanja ne znaju da urade kako valja..

 

U slucaju da stavim karburator, jel mogu posle nekog vremena bez problema vratiti K-glavu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja osobno nemam bas dobra iskustva s vracanjem k jet-a...ako ti ga sad nema tko postelat kako ces kasnije,a i za dizne nije dobro da stoje...

a i ako imas plin na k jet flandzu nije ti ista za karburator,zasto ne probas promjenit klapne ako mislis da je u tome problem,to ti je 5 min posla,a ako nije u tom problem,bar ces znat kako se skidaju klapne :)

a i sta ti je dvojka rekao,moguce da su kablovi,svjecice...potrosni materijal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja osobno nemam bas dobra iskustva s vracanjem k jet-a...ako ti ga sad nema tko postelat kako ces kasnije,a i za dizne nije dobro da stoje...

a i ako imas plin na k jet flandzu nije ti ista za karburator,zasto ne probas promjenit klapne ako mislis da je u tome problem,to ti je 5 min posla,a ako nije u tom problem,bar ces znat kako se skidaju klapne :)

a i sta ti je dvojka rekao,moguce da su kablovi,svjecice...potrosni materijal

 

 

p.s. neznam zasto mi je 2 puta izbacilo,isprika...

Edited by Sparky

Share this post


Link to post
Share on other sites
0