0
Guest Grof

spajanje muzike

Recommended Posts

Guest Grof

E ovako da pojasnim problem je sljedeci

u golfu 3 gti tdi dodje orginalna muzika: pojacalo, mala bas kutija, dosta zvucnika i jos neki dodatak za tonove

e sad sam ja izvadio kasetofon tvornicki i stavio Kenwood, sve radi samo sto imam zvuk kao iz hale znaci neki eho, kada okrenem balans zvuk je dobar kada ga vratim na pola opet se cuje eho,

originalni kasetofon je imao 4 izlaza i spojen sa po jednom zicom prema pojcalu sto znaci da ima zajednicku masu, a to kenwood nema

zna li iko ima li nekekvo rjesenje za to jeli neko imo slican problem?

ja neznam sta da radim tu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naznam ba?? da ti je to ??ta si nabroja bila orginalna tj. serijska muzika...

ima?? kakve slike?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

ma 100% serijska muzika Nokia sistem je to

u ovim golfovima dolazi tako neznam kako je u ostalih, dodje cak i cd changer, a slike nemam posto sam na poslu kad dodjem kuci uslikam pa poslaljem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas da sam dobro skontao sta si napisao.

Radio i pojacalo su bili spojeni chinchevima? Kojih je ukupno bilo 4 a sada na novom HU imaju samo 2?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesu dobro spojeni zvucnici na plus i minus, ako je jedna strana spojena + na + a - na -a druga + na - i obrnuto onda ima jeku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu se sigurno radi o golfu Mk3 TDI GTI, koji tvornički ima jo?? nekakav sound processor, te SUB u prtlja??niku.

Meni to sve skupa malo čudno zvuči, pa mi prvo pada na pamet: da poku??a?? staviti jo?? neki drugi radio za probu, jer, ako je s ovom prije mjuzom radilo dobro (a ona je prilično kvalitetna), mo??da ne??to ne ??tima sa Kenwood-om.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

Sad cu ja to vama sve polako objasniti :D

 

e ovako ovo je doslo tvornicki u autu

dsc00132si6.th.jpg

 

a ovo je njegov cd changer

dsc00149ou6.th.jpg

 

e ovo je neki digital sound processing

dsc00140kj7.th.jpg

 

a ovo je ta "bass kutija"

dsc00145wk0.th.jpg

 

ovo je pojacalo koje se nalazi iza kutije

dsc00147jn5.th.jpg

dakle to je sve fino spojeno sto se tice zvucnika nije zamjenjen ni (+) ni (-)

ja sam samo izvadio orginalni cass i stavio svoj znaci na euro dzekove je sve spojeno, nema chinceva obicni izlazi idu na pojacalo,

sto znaci ako pojacalo ima 4 ulaza trebalo bi biti 4 para po dvije zice tj. 8 zica, a u ovom slucaju ima 4 zice znaci za svaki ulaz po jedna zica, a masa je vjerovatno zajednicka

e sad ja kako god spojim bilo to (+) ili (-) sa izlaza kasetofona meni isto svira znaci probo sam sve kombinacije sto se tice spajanja, jedino mi je preostalo ili da nadjem orginalnu shemu pa da malo pogledam kuda to ide pa da nesto prespojim ili mozda postoji neki adapter za takve stvari, jer nije mi jasno da nema nikakvo rjesenje skoro svaki novi cass ima ovakve izlaze i skoro svako auto novije sa tvornickom muzikom ima ovakve sisteme pa me cudi da se jos niko nije susretao sa ovim problemom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno origigi muzika :huh:

Jesi siguran da je s novim kazom sve ok??

ako je,i ako ide na std euro jack nebi trebao stvarat probleme

Stvarno nebih znao :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

Ma to je vise smjesno sve ispravno sve radi, kako mi je ovaj tip objasnio u kenwoodu da je to do te zajednicke mase sad vise neznam, isto tako balans neradi kako treba nego on to nesto razdvaja po sebi posto ima 8 zvucnika i taj jedan bas, evo ja prebirem sve zivo da nedjam shemu pa da barem izbacim onaj digital sound processing pa da vidim kako ce se ponasati bez toga

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma to je vise smjesno sve ispravno sve radi, kako mi je ovaj tip objasnio u kenwoodu da je to do te zajednicke mase sad vise neznam, isto tako balans neradi kako treba nego on to nesto razdvaja po sebi posto ima 8 zvucnika i taj jedan bas, evo ja prebirem sve zivo da nedjam shemu pa da barem izbacim onaj digital sound processing pa da vidim kako ce se ponasati bez toga

 

aj reci mi ovako,

 

Taj originalni CD player, koliko ima izlaznih kanala?

jeli svi zvucnici i woofer idu preko pojacala ili samo woofer?

koliko kanala ti ima pojacalo?

 

Meni se ne dogadja kao tebi ista stvar, ali je opet vezano.

Ja imam 2 ovalna trosistemca i woofer ozada i sprijeda 2 middlea. I ne moze mi raditi sve zajedno. ako iskljucim ovale, onda se ukljuce middleovi, ako ukljucim ovale onda se iskljuce middleovi. Problem je sto mi ovaj novi MP3 Player ima drugacije prikljucke straga (trebalo je prespajati zice). I znam sto treba spojiti ali mi se ne da peglati pa mi tako stoji neko vrijeme. Mozda je tebi problem slican, jer originalni CD player s kupljenim nekim nema bash isto spajanje. Imas odredjeno po bojama zice sto ti je sto i sto gdje trebas spojiti. Zapravo trebao bi samo znati koja zica ti je za sto i to spojiti kako treba. POgledaj ako imas upute od tog kenwodowog playera je li on ima svoju shemu spajanja jer ti bash moze biti da se drugacije spaja.

 

Te zajednicke mase koje spominjes, nemam pojma o cemu je rijec, ali da nije to mozda stvar u vrsti kabela tj. zice kojom je sve spojeno? Ako su to mikrofosnki kabeli (s tri zice) onda je to sve prekomplicirano za stastaviti. Najgore je sto ja ne kuzim tocno kakva ti je situacija u autu, pa ti nemogu pomoci nego mogu samo nagadjati, djaba je sto stavis slike. Trebalo bi scheme spajanja sve muzike prezentirati ovdje da ti netko pomogne u tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

evo konacno sam sam naso nestro sto bi mi trebalo, a to je ovaj adapter

adapter

samo sto je malo poskup ipak cu ja potraziti shemu od njega pa ga napraviti sam, pa eto ako uspijem to napraviti javim i vama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo konacno sam sam naso nestro sto bi mi trebalo, a to je ovaj adapter

adapter

samo sto je malo poskup ipak cu ja potraziti shemu od njega pa ga napraviti sam, pa eto ako uspijem to napraviti javim i vama :D

 

 

haha, pa bezveze ti je raditi ili kupovati taj adapter ako ti je voltaza onoliko koliko treba biti... Bolje nadji schemu za prespajanje tih zica jer ces doci na isto, samo jeftinije;))

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

evo ga napokon sam rijesio problem zahvaljujuci mom frendu TESLI

ustvari i nije bio toliki problem, a evo da kazem i sta je bilo

znaci na gami tj.originalnoj muzici imaju tri konektora

-napajanje

-zvucnici

-kontrola cd changera

e sad spominjao sam da idu samo 4 zice sa izlaza na pojacalo i da je imao neku zajdenicku masu

e ta zajednicka masa je isla sa tog treceg konektora koji ja nisam imao potrebe da spajam i naravno nisam imao ni mase na ulazu u pojacalo sto znaci da je doslo do medju faza i brkali su se svi zvukovi, ali hebi ga deseva se svakome, spojio sam mali milion muzika ali eto moja greska :)

a taj adapter sto sam ga spominjao vjerovatno jos malo obori snagu iz kazetofona posto originalni dodje sa 4x20W a moj je 4x50 i osjetim da ima prejak signal ali imam na kazu opciju volume offset tako da sam ga smanjio i sad je sve u redu

a masu sam spojio preko jednog kondenzatora posto je bilo malo pucketanja bez njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0