2 2
sven

Skidanje kilometara na digitalnom satu

Recommended Posts

@moderatori-nisam znao da li da stavim temu u tehnicka pitanja ili pod neki drugi podforum pa ako mislite da nije na dobrom mjestu premjestite :)

 

 

Nego da krenemo..

 

 

Zanima me da li je moguce na automobilma koji imaju digitalni kilometar sat ili ti display (pocevsi od G3 pa na dalje) moguce skinuti kilometre tj. lazirati ih. Ako je moguce molio bih nekoga tko se kuzi u to da mi kaze da li je moguce to nekako skuziti, koje su indikacije da je to rađeno i na sto obratiti pozornost.

 

Kako sam odlucio kupiti drugi auto suocavam se sa tim problemom (pogotovo me to brine kad vidim da pokraj auta pise da je uvoz iz D) pa me hvata jeza na sam pomisao da me prodavac prevesla po tom pitanju.

 

 

Zasto ovo i pitam; Prije dosta godina susjed je kupio Vento, i prodavac mu je pokazao na jedinu ''manu'' kod auta a to je bilo sto mu nije radilo pozadinsko osvjetljenje komance ploce komplet i kaze samo promijeni osigurac i to ce proradit i sve ok. Auto je tada imao kako je pokazivalo 90 tisuca km. Moj susjed sav sretan dosao doma kupio osigurac zamijenio i cim je to napravio ispred one ''devetke'' se pojavila ''jedinica'' pa tako auto vise nije imao 90 nego 190 000 km.

 

 

Neznam da li je to moguce, ili su to neke lovačke...ali otkad sam to cuo skeptican sam prema tim digitalnim satovima...

 

 

Hvala unaprijed svima koji ce nesto pomoci :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo mi prijatlej kaze da me to kosta 150kn..i da sam smislim kilomettrazu koja mi najbolje odgovara.. :o:mellow:

 

 

btw-cujem da se pomocu OBD II kabla i laptopa moze doskocit problemu..da li netko zna nesto vise o tome?navodno autodata 2005 je program koji se isto moze koristiti u tom pogledu.

 

Ovo su sve za mene novi pojmovi pa bih molio ako mi netko moze objasniti, bio bih vrlo zahvalan!

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nepostoji kilometarsat kojem se nemogu vratit kilometri (ili povecat ako neko hoce :D).

 

Sad sto se tice dal se to moze skontat, ako sam dobro upucen, na novijim autima se to da skuzit, ali ako je posao uradjen "pro" onda jako tesko.

Kod kupnje polovnog uvjek postoji rizik da ces kupit macka u vreci.

Edited by Shenron

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest mario.net@polo

čisto jednostavno se kilometraža sređuje,a uostalom to je i unosan posao, pogotovo vani uzet auto sa 200 tkm i u hrvatskoj odjednom taj isti auto putem kompjutera ima 75 tkm ili sl, za opele več ima i unaprijed određena kilometraža od otprilike 75 cjela nešto tkm...

 

jednostavnije je na novima skinut kilometre nego vračat sajlu na starim autima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
čisto jednostavno se kilometra??a sređuje,a uostalom to je i unosan posao, pogotovo vani uzet auto sa 200 tkm i u hrvatskoj odjednom taj isti auto putem kompjutera ima 75 tkm ili sl, za opele več ima i unaprijed određena kilometra??a od otprilike 75 cjela ne??to tkm...

 

jednostavnije je na novima skinut kilometre nego vračat sajlu na starim autima :)

 

 

 

Pa to sam si i mislio, cisto nemoguce da auto iz 97/8 ima 120 odnosno 140tkm. Jer se onda nebi prodavao nego bi da onaj tko ga uvozi ostavio sebi vjerovatno. Cak i da nosim sa sobom laptop i sve programe i na licu mjesta skuzim varku sto mi to vrijedi kad se moram pokupit i otic doma, a od auta nista.. :ne2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oće li netko napisati KAKO se to radi, konstatirali smo da to svi rade, ali KAKO?....Dajte na PM, ako je nekome bed to pisati javno ili ne??to... :bag:

 

Ja bi mo??da ubacio tablu od G3, pa hoću na??timati sada??nje kilometre koje imam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spoji se na komp i pomocu nekog programa se utipka kilometraza koju ti zelis. Neznam kako se program zove. To je sve sto sam saznao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglo se to skinuti sa neta, ali je bilo dugo neaktivno pa je skinuto...Znam ko nam može pomoći, samo ga enma nešto na forumu.... ;x

Edited by entuzijast

Share this post


Link to post
Share on other sites

nikakva nauka, postoje programi za to

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa to sam si i mislio, cisto nemoguce da auto iz 97/8 ima 120 odnosno 140tkm. Jer se onda nebi prodavao nego bi da onaj tko ga uvozi ostavio sebi vjerovatno. Cak i da nosim sa sobom laptop i sve programe i na licu mjesta skuzim varku sto mi to vrijedi kad se moram pokupit i otic doma, a od auta nista.. :ne2

Pa vrijedi ti jel neces kupit takav auto...A ja sam svog isto kupio iz D,i imam servisnu knjizicu koja potvrdjuje km,a i Wolf mi je provjerio u ETKI i sve odgovara!Nekuzim zakaj ljudi tolko bjeze od uvoza..nije svaki nastiman!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest BlacKg3

2entuzijast:

 

u oglasniku imas ekipu koja prebacuje kilometrazu...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa vrijedi ti jel neces kupit takav auto...A ja sam svog isto kupio iz D,i imam servisnu knjizicu koja potvrdjuje km,a i Wolf mi je provjerio u ETKI i sve odgovara!Nekuzim zakaj ljudi tolko bjeze od uvoza..nije svaki nastiman!

JOK NIJE!

Neki dan do??ao frajer sa 5 auta na ??leperu, ja pi??em i slikam, kad dođe neki lik s gazdom i sve jedan po jedan, sjeda unutra s laptopom i "popravlja" elektroniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest zvrkan5

Jedan mali ovdje sto ga znam..ima 01 VR6...i jedan nas mehanicar pomoci OBDII scanner-a i nekih konekcija...je iskopcao mu odometar...i uopste nije brojio vise...ali nije ni brzinu pokazivao...ali zato je presao 25000km i onda ga opet ukljucio da mu garancija ne istekne (jer istece mu na 100 000km ) i nisu nista znali...tako da ne znam....jako je lagano ja mislim...ali sta mozes traziti je rekorde za servis...mora da ima...uzmi VIN broj i nadji neku agenciju koja ce da pogleda rekorde za to auto u Njemackoj...

Share this post


Link to post
Share on other sites
JOK NIJE!

Neki dan došao frajer sa 5 auta na šleperu, ja pišem i slikam, kad dođe neki lik s gazdom i sve jedan po jedan, sjeda unutra s laptopom i "popravlja" elektroniku.

A dobro ajde ti si ipak stalno u kontaktu s takvim autima pa cu ti vjerovat...znaci ipak 80% je nasteleno,al ja ti kazem da moj sigurno nije skidan!! :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

gle, ovakva ti je matematika:

vani je porez na diesel motore znatno vi??i, a diesel ne kupuju oni koji puno ne voze. e, sad, godine starosti x min. 30tkm i eto ti računice, i kad jo?? k tomu uzme?? cijenu, jasno je da auto ima puno km;

računica br. dva:

kupuje?? auto iz uvoza, od nekog domaćeg auto salona, obrati pozornost na prvu matematiku + auto je kupljen za minimalno para i prodan za maximalno moguće ( zarada dilera)ne bih rekao da ima puno ??anse za dobru kupnju.

masovno presvlače volane, mijenjaju pedale i slične spaćke...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazo jel ti se auto dobro pona??a i jel ti opčenito dobar??? Ako je ??ta te onda boli k...c koliko ima km, moj i 97. je imao 143k km kad sam ga uzeo, mo?? si mislit., a po??to mi je dobar i očuvan, taman da ima 8 milijuna km zaboli me excalibur...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest overboost
Lazo jel ti se auto dobro pona??a i jel ti opčenito dobar??? Ako je ??ta te onda boli k...c koliko ima km, moj i 97. je imao 143k km kad sam ga uzeo, mo?? si mislit., a po??to mi je dobar i očuvan, taman da ima 8 milijuna km zaboli me excalibur...

 

jesi oprao auto.... :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Axe counter

sve mi je jasno tj naravnoi da je moguće "skinuti" km ali da li je i kako moguće uočiti da su skidani????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest dizlo boy.
sve mi je jasno tj naravnoi da je moguće "skinuti" km ali da li je i kako moguće uočiti da su skidani????

 

lako! na bmw-u,opelu,mercedesu pali 100%

 

a probao sam i kod frenda na g3 vr-u

probaj:-onaj gumb di se poni??tavaju mali kilometri(neznam kak da se izrazim bolje)stisni i dr??i,dok dr??i?? okreni ključ u kontakt polo??aj,vrati ključ na nulu,zatim upali auto!tek kad upali?? auto pusti gumb koji si dr??ao!

onda dobi?? neki meni,ni??ta ne diraj-on ti sam lista.pod brojem 3.ti je stvarna kilometra??a :mah

 

ovo za golfa je iz glave,ali pitam jo?? frenda on zna 100%

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa vrijedi ti jel neces kupit takav auto...A ja sam svog isto kupio iz D,i imam servisnu knjizicu koja potvrdjuje km,a i Wolf mi je provjerio u ETKI i sve odgovara!Nekuzim zakaj ljudi tolko bjeze od uvoza..nije svaki nastiman!

Po broju ??asije ti je auto provjeren u njemačkim ovla??tenim VW servisima. Datum zadnjeg servisa i broj km odgovara ovome tvome. Ako je netko prčkao po km satu, onda je to napravio jo?? u D, a to ne znamo.

Zizz isto tako ima na svome golfu dobre km kao i u servisnoj. Moj je zadnji servis obavio u A, di je i kupljen.Sve 5, za sada. :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Po broju ??asije ti je auto provjeren u njemačkim ovla??tenim VW servisima.

 

 

 

A to ti mo??e?? provjeriti ili...

Ajd provjeri meni ako mo??e??, dam ti ??asiju na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites
JOK NIJE!

Neki dan do??ao frajer sa 5 auta na ??leperu, ja pi??em i slikam, kad dođe neki lik s gazdom i sve jedan po jedan, sjeda unutra s laptopom i "popravlja" elektroniku.

:rotfl:rotfl:rotfl

 

Lazo jel ti se auto dobro pona??a i jel ti opčenito dobar??? Ako je ??ta te onda boli k...c koliko ima km, moj i 97. je imao 143k km kad sam ga uzeo, mo?? si mislit., a po??to mi je dobar i očuvan, taman da ima 8 milijuna km zaboli me excalibur...

 

Sla??em se. Moj ima po satu 192 000 km a saznao sam da je skinuto jedno 20 000 km....Po??to auto otkad sam ga kupio radi ko urica čisto me zaboli neka stvar za kilometre.... :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
lako! na bmw-u,opelu,mercedesu pali 100%

 

a probao sam i kod frenda na g3 vr-u

probaj:-onaj gumb di se poni??tavaju mali kilometri(neznam kak da se izrazim bolje)stisni i dr??i,dok dr??i?? okreni ključ u kontakt polo??aj,vrati ključ na nulu,zatim upali auto!tek kad upali?? auto pusti gumb koji si dr??ao!

onda dobi?? neki meni,ni??ta ne diraj-on ti sam lista.pod brojem 3.ti je stvarna kilometra??a :mah

 

ovo za golfa je iz glave,ali pitam jo?? frenda on zna 100%

 

 

 

Ovo sam probao danas i naravno da ne radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest tu??ni
Ovo sam probao danas i naravno da ne radi...

 

sorry znam da je stara tema al evo probao sam ono sa satom na g4 1)servis zamjene ulja 2)preostalu kilomera??u da kontrolnog servisa 3)neki trip ??ta god to bilo.

 

a za provjeru km. bilo ti je negdje u 9mjesecu u nekoj auto emisiji auto hrvatska ima neki vrag bio prikazan auto spojen i poka??e mu stvarnu km.sad ebi ga.po meni bitnje je u kakvom je stanju nego koliko ima km. :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako auto funkcionira dobro, kilometra??a je nebitna. Tko lupa puno km, najče??će ih nabije na autoputu. Tko je često na autoputu, dopizdi mu kuriti auto i gorivo uzalud. Pa kako ja vidim stvari, bolje je uzeti auto i sa besramno puno prijeđenih km... A onda opet, ako nisam siguran koliko je točno pre??ao i mene bi kopkalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2