3 3
Jandro

Polo 9N

Recommended Posts

uspio uhvatit fredna da mi s malo kvalitetnijim aparatom slika autic pa ajde onda da i temu otvorim

znaci, kupio ga prije kojih cca. 2mj od paca s foruma

2002god, 100 ks dignutih na 130, felgice 17'', spusten malo oprugama, lampe zadnje od 9n3 i to bi bilo ukratko ajmo rec to

planove imam puno sa autom, a polako korak po korak cu rijesavati to

 

 

 

i evo par slikica tek tolko da se nade

malo mi bezveze bilo otvarati temu jel sam auto kupio takav, a par sitnica mozda promijenio, al neka, bude updateova pa neka stoji tema

 

poloslike9.jpg

poloslike8.jpg

poloslike7.jpg

poloslike6.jpg

poloslike5.jpg

poloslike2.jpg

poloslike1.jpg

poloslike.jpg

poloslike4.jpg

 

 

KOMENTARI

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=41352

Edited by Jandro

Share this post


Link to post
Share on other sites

posudio od frenda 18'' felgu pa da vidimo i mogu rec da nije lose

nije prevelika mu, 8j felga, guma 215/35 lagano nategnuta, nikud nestruze, tako da mozda bi se i moglo poslije zime preci na 18'', samo neka ljepsa felga bi trebala jel mi ova nekako nepase na njega

i onda u pod s njim :D

 

18-01.jpg

181.jpg

 

kako vam se cini?

 

 

komentari

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=41352

Share this post


Link to post
Share on other sites

dosada za vikend pa isao malo šmirglati i farbati

 

pokupio neki dan od pace felge sa zimskim gumama (tnx paco :palacg ) pa i odlucio malo srediti posto ih 8 sezona soli pojelo pa su poprilicno hrdave bile

zimulje21.jpg

zimulje2-1.jpg

 

pa sam dobro osmirglao i oprao s toplom vodom da sve to zlo isteram van i nakraj uzastitio gume posto mi se bas nebaca 200kn za skidanje i ponovno montiranje i balansiranje, bolje dat 15kn za krep traku :D

zimulje1.jpg

zimulje2.jpg

 

i bacen primer i dvije ruke baze i dvije bezbojnog mat laka i evo ih, kao nove

ja prezadovoljan kako ispalo

prvo sam jednu u akril crni bacio da vidim kak izgleda :palacd

zimulje3.jpg

zimulje.jpg

 

 

nakon toga sam odlučio riješit branike, tocnije čubeto je obojano ali bez spric kita ,a i primera cini mi se kad se guli farba ko luda svud

bas bezveze, na hrapavu plastiku ofarbat s lakom

kvarilo jako cjelokupni dojam auta

lip3.jpg

lip2.jpg

lip1.jpg

lip.jpg

 

i nakon par sati smirglanja i malo farbanja dobio ono sto sam htio

puno mi bolje izgleda nego onako

lip4.jpg

lip5.jpg

lip6.jpg

 

 

 

sad jos koji dan moram malo zapet za unutrasnjost, greben i otvori od ventilacija su obojani u crno, dok rucke i jos neke sitnice nisu pa mi bas neuklapa se na oko tako da cu i to rijesiti ovaj tjedan, a i opet moram rastavit armaturu radi cvrčka novog

taman dok stare uklonio, s hladnijim vremenom pojavio se novi cvrčak u prednjem dijelu armature iz one glatke plastike :angry:

 

KOMENTARI

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....20&start=20

Share this post


Link to post
Share on other sites

dok sam kupio auto bio je xenon na autu 4300, ali ubrzo je drapio pa sam bio jedno vrijeme na obicnima sijalicama i blagoreceno uzas

i napokon u petak dosao xenon, ali sada 6000K i prezadovoljan sam

stavio sam i pozicije odma led i osvjetljenje tablice led i to je to sad, sve svijetli istom bojom

samo sta lece fale, al doci ce i to na red jednog dana

 

poloxenon3.jpg

 

 

maglenke su uzasne bile, jedna puknuta, na drugoj ni jednog cijelog nosaca i maglile su se stalno pa sam pokusao to nekako popraviti ,ali sam samo zbrljao

jedini + sta se vise ne magle, ali onu puknutu sam sje malo, pa sam ih zatamnio. morat cu nove i jednu i drugu kupit, ali za privremeno ce biti ok jel nemam sad para za dat 800kn za maglenke sugave (preskupo mi je to malo??)

 

poloxenon4.jpg

poloxenon.jpg

 

 

i napokon sam si slozio izlaze za auspuh, ispolirao malo, povario i prezadovoljan kako je ispalo

taman mu je fi60mm

poloxenon2.jpg

poloxenon1.jpg

 

kada se malo vrijeme unormalizira, operem ga pa stavim par slikica u komadu

 

eto, tolko za sada

sljedece na redu bude skidanje katalizatora i srednjeg lonca pa da vidimo onda kak se bude culo

 

a za felge razmisljam da dok stavim zimulje da ih dam plastificirat u crnu sjajnu i trakicu crvenu po rubu? sta vi mislite? nekako mi se ova siva boja sada neuklapa na auto bas?

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....20&start=20

Edited by Jandro

Share this post


Link to post
Share on other sites

lickanje masine

 

polomasina2.jpg

polomasina3.jpg

polomasina4.jpg

 

poklopac je trebalo malo dotjerat (slova sam farbao zato sto su ofarbana u bijelo bila??)

polomasina1.jpg

polomasina.jpg

 

 

i finalni rezultat :D

masina2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pranje unutrašnjosti

 

dosadilo mi to sto obrisem armaturu, sjednem u auto, digne se prasina sa siceva i armatura prasna kakva je i bila, a ona lijepa crna boja sjajna fala bogu nije mazljiva hehe

 

vec dugo se odlucujem na to pranje i nikako i nista, cim hladno vrijeme doslo dobio ja volju :palacd

sicevi su bili dosta prljavi, puni fleka tak da mislim da im je cak i ovo prvo pranje bilo

poloiznutra.jpg

 

natrljao sam neko aktivno sranje za tepihe, mora odstojat 10min i onda se usisa

voda u usisavacu nakon dva sica izgledala je ovako :mellow:

voda.jpg

a kakva je bila nakon ostalih gluposti i tepiha, uzas

nije ni cudo da je armatura uvijek prasna bila

 

i dok se je malo posusilo to je to

unutrasnjost cista kako i treba bit :palacg

poloiznutra2.jpg

poloiznutra1.jpg

poloiznutra3.jpg

 

i mali detaljcic naljepio na vrata

poloiznutra4.jpg

 

 

i za kraj pitanje?

cime zaljepiti tapicirung na vratima? na vozacevima se je odljepio pa gadno izgleda, a prije sam na golfu lijepio s nekim lijepilom kao za to namijenjeno i promocilo tkaninu?

 

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....41352&st=40

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno lijepo vrijeme pa je dobio temeljito pranje pa da stavim par slika kako se auspuh uklopio i stjunirane maglenke :D

 

polo-na-barutani-7.jpg

polo-na-barutani-5.jpg

polo-na-barutani.jpg

polo-na-barutani-4.jpg

polo-na-barutani-3.jpg

polo-na-barutani-2.jpg

polo-na-barutani-1.jpg

polo-na-barutani-9.jpg

 

 

i za kraj dvije slike mog ''LUPA'' hehe

runner vx sa malo vecom masinom, puuuno para ulupano u njega

da su mi te pare za pola, eh, bio bi zvijer

 

polo-na-barutani-6.jpg

polo-na-barutani-8.jpg

 

 

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....41352&st=40

Share this post


Link to post
Share on other sites

šmrc :(

 

polo1-1.jpg

polo2-1.jpg

polo-1.jpg

 

 

pazis na auto bolje nego na oko u glavi i onda j***na pura (da, citaj pura = najgluplje dvonožno poluletece stvorenje) sjebe pol auta

Edited by Jandro

Share this post


Link to post
Share on other sites

posto planiram uskoro stavit zimske kotace, a gadni su mi zbog malo cola, morao sam nesto poduzet malo

 

felge su 14'', a imam ratkape od passata starog 15'' pa sam to isao skombinirati

puno zajebancije ali je ispalo ok na kraju

 

problem najveci je bilo kako ucvrstit

zrezat one kvacke i zbusit par rupa, urezat navoj i rijeseno

 

polozimulje.jpg

 

i ja zadovoljan

mozda nekom selo, ali meni ok

cak bi i 16'' stavio, ali jedna ratkapa mi fali tak da sam ove 15'' slozio onda

 

polozimulje1.jpg

polozimulje2.jpg

polozimulje3.jpg

 

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....40&start=40

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljene

 

polozimulje-1.jpg

 

samo sta nisam zadovoljan, farba se guli na mjestima cim se malo zagrebe

osmirglao sam dobro, bacio farbu ap se razlila boja kao da je masno pa sam opet presmirglao, oprao u toploj vodi, nitru i onda se primila, al ne dobro kolko vidim

 

morat cu ponovit radnju kako mi se cini, ali sa šprickitom

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas auto malo olaksan

auspuh.jpg

 

visak skinut

auspuh1.jpg

 

 

i zvuk kako se cuje (seriski zadnji lonac je ostao)

http://www.youtube.com/watch?v=bMSm3025U9A

 

razlika od seriskog, mrvicu dublji zvuk, turbo fucka poprilicno do 2500 okretaja, poslije toga samo puše ko lud

i auto je zivlji, puno bolje prima gas i reagira

a od sove nazalost ništa :( :(

 

 

e sad, sta sa zadnjim ,neznam

imam protocni, trebao bi samo izlaze slozit, ali si i razmisljam da samo cijev puknem do kraja???

neznam, prijedlog mozda kakav?

 

komentari

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....41352&st=60

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto sam napisao, ratkape 15'' crne su se pocele guliti i zadnjih dana kamencici su ih dotukli skroz tak da to nisam mogo gledat vise pa sam se bacio u nabavku novih (delux tnx na prijevozu :D)

 

i za pocetak dvije slike gdje dolazi i razlog toj mojoj nepotrebnoj zajebanciji s ratkapama, uglavnom, odvratan je

polo161.jpg

polo162.jpg

 

 

i stavljene 16'' od passata

polo16.jpg

polo165.jpg

polo164.jpg

polo163.jpg

 

ja prezadovoljan kako je ispalo :D

 

 

KOMENTARI (ako ih bude)

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....41352&st=80

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljen danas i protocni iza i nisam uopce zadovoljan sa zvukom :palacd

 

tj. ok je zvuk i sve, ali pod punim gasom ne

puše u tri pm i nesviđa mi se to, kao da izlaze svi plinovi na rupicu promjera 1cm

neznam kako bi opisao to

tak da neznam sta cu sad

a i pojma nemam zasto se tako cuje

 

evo i video, cuje se kako ''puše'' bezveze

http://www.youtube.com/watch?v=td7UNcj0tRo

 

 

prijedlozi, komentari

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....41352&st=80

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo gewinde stavljene i napokon sve riješeno jel je prednji kraj lupao i škripao nenormalno

 

i evo slika par sad dok je spusten malo na zimuljama, jos 2.5cm mislim da ide dolje

ScreenShot001-7.jpg

ScreenShot002-4.jpg

 

ovo me najviše brine

ScreenShot002-3.jpg

 

 

i felge sam uredio malo, oprao dobro jel izgleda da nikad nisu bile prane, ispolirao ih malo i zafaarbao tamo gdje su bile zguljene

za ovu godinu budu bile dobre :D

ScreenShot003-1.jpg

ScreenShot004-1.jpg

ScreenShot005-1.jpg

 

 

i sad samo cekat vrijeme ljepše, felge gore, spustit ga skroz, špur napravit i uživat

 

 

KOMENTARI

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....0&start=140

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo malo mracnih slikica, kolega kupio neku zvijer od fotoaparata (samo kaj je los objektiv imao) pa da slikamo malo

u meduvremenu je spusten još za 1cm auto i više stvarno nejde zbog federa iza, promijenjeni su seleni, manđeta je prdnula,riješen problem lupkanja, špur napravljen, ofarbani farovi iznutra, maglenke presvučene u foliju za zatamnjivanje svijetala, ofarbane resetke na braniku kod kilera i maglengi pošto su se gulile itd

 

ScreenShot001-3.jpg

ScreenShot002-1.jpg

ScreenShot003.jpg

ScreenShot004.jpg

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

ScreenShot007.jpg

ScreenShot008.jpg

ScreenShot009.jpg

ScreenShot010.jpg

 

evo i slika kako sam farove riješio

ScreenShot011.jpg

 

 

jeben mi je taj fotić šta iz mraka napravi dan :)

Edited by Jandro

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo, mali neki ajmo reći update da napravim makar se ništa posebno nije radilo

da nepadne u zaborav polo :)

 

vec duuugo vremena me muci prasina u auto... sjedala su uzasno prasna bila, obrišem onu crnu sjajnu armaturu ,jednom sjednem u auto i mogu ju odma ic ponovo brisat koliko prasine

probao sam ih i tuć i ništ :)

+ par mrlja je bilo gadnih pa da ajde to riješimo dok sam dobio volju

 

ScreenShot003-3.jpg

ScreenShot001-15.jpg

ScreenShot002-7.jpg

 

sjedala su počupana van, tepih bunkera itd itd, navlake poskidane sve komplet i oprane u perilici, tepihe sve sam s miniwashom opro u toploj vodi i nekim sranjem za tepihe

strava koliko je bilo prašine pod sjedalima i svud,a da napomenem da pazim na auto kakav sjedam unutra i minimum jednom tjedno ga usisavam i brišem prašinu... baš me zanima kak izgledaju onda oni sta se neciste bas često...

ispod rez kotača smeća bilo puno, a ćak je i prohrđao dolje na par mjesta???

 

i nakon par sati usisavanja, ribanja i brisanja to je bilo to

ScreenShot006-2.jpg

ScreenShot005-3.jpg

ScreenShot004-3.jpg

 

navlake poprimile plavu boju ponovo :D

ScreenShot007-1.jpg

 

i sastavljeno napokon, miriši sve unutra, milina sjest i vozit se :) već tjedan dana nisam brisao armaturu haha

ScreenShot014.jpg

ScreenShot015.jpg

ScreenShot017.jpg

ScreenShot013.jpg

 

 

i još koja izvana trenutnog stanja...

ScreenShot016.jpg

ScreenShot012.jpg

ScreenShot011-1.jpg

ScreenShot010-1.jpg

ScreenShot009-1.jpg

ScreenShot008-1.jpg

 

i sa auspuhom sam par puta kemijao, sad je samo cijev... bilo bi super samo da sove ima..

auspuh-1.jpg

 

i to je to zasada... planova ima, ali nazalost zamašnjak je pri kraju, servis vrlo brzo, registracija u 8. mj i onda nove gume i krvagu onda :(

 

zahvaljujem se gođi na pomoći kod rastavljanja siceva (ima poprilicno posla raskopat navlake i vratit ih) i naravno hrvoju_bj koji je ostavio nešto na zadnjem sicu na najvecem suncu i to nešto se je rastopilo i iscurilo tam gdje netreba, bez njega nebi bilo cišćenja... :D

 

KOMENTARI, ako ih bude...

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....160#entry543139

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da mali update napravim makar opet nista spesl nije radeno

 

ove godine je puno novaca izvukao iz mene :( ali sada mogu sa 100% sigurnoscu rec da je auto 100% ispravan sto mene veseli :D

promijenjeni su seleni, pločice, nedavno ulja sva, filteri,vraćen lonac protocni iza, uzeo gume 17'' Continental sport contact 3, spur par puta raden, mandeti hrpu promijenio, zamasnjak je ajmo rec dao svoje isto pa sam to prosli tjedan rijesio napokon, odma i promijenio ulje u getribi i tu su odma nestali problemi koji su se javljali prilikom brzog saltanja u vidu krcenja iz getribe i onog zavijanja u cetvrtoj brzini, sada fala bogu toga vise nema... kvacilo sam uzeo cijeli jednomaseni set od valeo, mrvicu je bucniji auto, ali sve u granicama normale, bitno je da nema rondanja onog na leru...

a stara korpa i zamasnjak spucali su skroz ukrug tak da je samo bilo upitno vrijeme kad bi otislo skroz....

 

evo slikica seta tog ScreenShot001-20.jpg

getriba je bila dosta masna i smazana... ScreenShot002-10.jpg

i isti dan je auto malo podignut, stavljene zimulje, malo lezajeve amort ocistio i podmazao i sad je to to

 

ScreenShot003-5.jpg

ScreenShot004-4.jpg

 

i jos cekam da s ebaya dode vec jednom ledice komplet sve sta sam uzeo za auto, vec vise od mj dana proslo, a postara nema :( valjda bude

 

i na proljece najvjerojatnije u prodaju da ide :( ,al to cemo jos vidjet... otom, potom...

 

KOMENTARI ako ih bude

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....1352&st=180

Share this post


Link to post
Share on other sites

stigao paketic konacno nakon dva mjeseca cekanja pa napokon i ja cijeli fancy svijetlim :)

ledice su stavljene u sve u sto se moglo stavit

 

ledicezaauto1.jpg

 

ovom sam se najvise ''veselio'', led panel x2 komada samo za unutrasnjost tak da to napokon svijetli kak bog zapovijeda i da vidim kad nest trebam vidjet

ledicezaauto2.jpg

 

 

maglenke, pozicija i kratko sve u istoj boji napokon

ledicezaauto6.jpg

ledicezaauto7.jpg

 

tablica mi se napokon vidi (vozio se s pregorenima pola godine skoro konj)

ledicezaauto5.jpg

 

evo i da se vidi kako svijetli unutra 72smd diode :D

ledicezaauto4.jpg

ledicezaauto3.jpg

 

izvana

ledicezaauto.jpg

 

i suncobrani

ledicezaauto8.jpg

 

 

 

to je to, sitnica, al covjeka veseli

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....1352&st=180

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da i ja napravim mali update makar se nista posebno nije radilo....

 

doslo lijepo vrijeme i trebalo ga je spustit, ali cak i malo vise nego prosle godine

pa se krenulo skinut gewinde, rastavit ih i odnest tokaru da ih skrati malo tako da vise legnu u rukavac ,jel ako na navoju bi skroz pustio auto nebi bio za vozit kako je tvrd

 

IMAG1379.jpg

odma sam i felgama malo sjaja podario i zafarbao piknjice od kamencica

 

stricek tokar tokari

IMAG1376.jpg

 

i gotov rezultat

IMAG1378.jpg

 

pa kemije sa zadnjim, bez icega iza, previse legne :)

IMAG1380.jpg

IMAG1382.jpg

 

prednji savrsen, a na zadnjem sam maticu izbacio i sada je to to

prednji kraj je jako srugao, guma u blatobrane kada sam ga spustio, ali malo sam popeglao i pofrkao rubnjake i sada je super... nekad nekad lagano strugne kad je puni smotan i naide se na rupu inace nista + sta su gore sve plastike, nista nije skidano

jedino glavobolju zadaje plastika ispod masine koja je mozda 3cm od poda... struze stalno...

 

sljedece sam htio vratit dva izlaza prema dolje kako sam i imao prije, ali radi onog puganja zbog y račve na izlazu sam ih skinuo...

sada su ponovo dva slozena, ali samo jedan je u funkciji :D da nebi opet puhalo previse... srecom pa nedimi pa se nekuzi...

IMAG1394.jpg

IMAG1396.jpg

 

i gotovo

ScreenShot001.jpg

 

 

zatim, sic vozaca, lijeva stranica se je poderala od moje guzice i traperica i vozacev i suvozacev tapicirung na vratima su se odljepili, lijevi od prije pretpostavljam od kemiskog ciscenja ,a desni sam ja zeznuo, isto ga isao prati pa usisati to je to bilo

i to me je dugo smetalo, a nikako se nisam odlucio na taj pothvat...

IMAG1672.jpg

IMAG1673.jpg

 

tapicirung je jeebeno odvojit od oplate vrata, zaliven je valjda na 50 mjesta, al eto uz pomoc gođe i to smo riješili

a majstoru koji je to radio, iz đurđevca svaka pohvala :palacg

materijala ima stvarno svakakvog, za ovaj moj koji mi je trebao je dao 4 uzorka potpuno iste boje samo su malo drugacije prosiveni i skoro pa se nekuzi, tako da izbor materijala stvarno ima

 

 

i za kraj, napokon je rijeseno i ono sto me je najvise ubijalo... a to je bio pogled na moj auto nakon pranja na suncu... :( zguljen svud, sve prepuno holograma, kao da je na suho pran, tj. brisan sa krpom po prasini... bio je lijep sjajan samo po mraku

i konacno se odlucio ga odvesti na poliranje :)

evo jedne slike iz procesa

IMAG1674.jpg

 

uglavnom, ja sam prezadovoljan s rezultatom, sjaji se ko novi, na suncu savrsen, bez ikakvih ogrebotina i ostecenja na laku

samo je sad najveci problem da tako i ostane.... sve me strah ga prat ic da ga neizgulim...

 

i evo par slika u globalu kako to sada izgleda...

napokon je to to, mogu reci da je auto bez mane izvana, iznutra i sto se tice motora, mehanike i svega ostaloga :) napokon spavam mirne duše

 

IMG_9977.jpg

IMG_9989.jpg

IMG_9952.jpg

IMG_9944.jpg

 

ovdje se vidi kolko je ta zatita nisko...

IMG_9941.jpg

 

IMG_9937.jpg

IMG_9925.jpg

IMG_9880.jpg

IMG_9875.jpg

IMG_9866.jpg

IMG_0003.jpg

 

i tri iznutra

IMG_9844.jpg

IMG_9852.jpg

IMG_9859.jpg

 

 

 

i auto ide u prodaju... mali mi je... htio bi nekog passata, a4, nesto vece uglavnom

 

KOMENTARI

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....1352&st=180

Share this post


Link to post
Share on other sites

:bok moze lock

auto prodan

 

nadam se da ce ga vlasnik pazit bar upola kao ja

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
3 3