0
Mexx

board komp g4

Recommended Posts

pozdrav.imam pitanje vezano za board comp....vezano za prikaz potrosnje....uvijek mi izracuna tocno,nego me ljuti sta kad je auto u leru on zapamti zadnju potrosnju u voznji npr 17.7 l/100km,a kod novijeg godista se automatski kad je auto u leru prebaci na l/h-litre po satu....mogui li ja nesto tu rjsit da mi pise l/h...

bili se problem rjesio sa novim celerom kompletnim od novijeg godista....ovaj cak pokazuje kolikokm jos mogu prec sa rezervarom

http://cgi.ebay.de/VW-Golf-4-TDI-Sport-Edi...1QQcmdZViewItem

usput ako netko zna njemacki moze li pogeldat malo ovaj link jel opisana ugradnja

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesi probao sa reprogramiranjem cuke tj. BCa??i to se moze pomoci VAG-coma

 

pise da je od VDO, "sportedition",rijetkost jer pokaziva preostale kilometre, okm (moguce programiranje bilo koje cifre sa softwareom legalno),

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel pase namoja uto,samo da sitekam svoju,ustekam ovu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vjrerujem da se moze samo izvaditi tvoj taho i staviti novi, naime u samom tahu je postavljen kompjuter za paljenje odnosno dekodiranje koda iz ključa. Morao bi da nadjes taho, kompjuter i ključeve od istog auta da se podudaraju kodovi, ili da ti neko ko se razumije u postupak uradi sa tvojim dijelovima i da ti ubaci kodove od tvog auta u tahograf. E sada tako su meni rekli kada sa htio da mjenjam svoj stari tahograf (board comp je smjesten kod obrtomjera) za noviji kao sa slike. To je već skuplja verzija. Mozda će?? već naći neko rje??enje. Sretno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako doci do podatka koliko kilometara mogu jos prijeci s obzirom na to koliko imam benge u autu? jedino sto vidim na board compu je prosjecna potrosnja, trenutna, i trajanje voznje u minutama..

 

nikako da vidim ovo :

 

slikatankde2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da golf 2 ima to...

 

EDIT: Sad sam tek vidio da si kupio GIV - promjeni auto u profilu!

Edited by Perkan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne vjrerujem da se moze samo izvaditi tvoj taho i staviti novi, naime u samom tahu je postavljen kompjuter za paljenje odnosno dekodiranje koda iz ključa. Morao bi da nadjes taho, kompjuter i ključeve od istog auta da se podudaraju kodovi, ili da ti neko ko se razumije u postupak uradi sa tvojim dijelovima i da ti ubaci kodove od tvog auta u tahograf. E sada tako su meni rekli kada sa htio da mjenjam svoj stari tahograf (board comp je smjesten kod obrtomjera) za noviji kao sa slike. To je već skuplja verzija. Mozda će?? već naći neko rje??enje. Sretno.

 

ak je cuka stvarno "nova" i ima pravih 0 km onda se programira bolkada kljuca na njegov kljuc.druga stvar ak je kupio "rabljeni" sa nekoliko km,onda samo nelegalnim putem ili mora dokazati otkud je cuka i da nije ukradena....inace je sve easy.

al opet je to kolko znam samo stvar programiranja.mexx,imas nekog poznatog u servisu???nek ti spoj v-com

i nek ti reprogramira ak zna

Share this post


Link to post
Share on other sites
0