0
sven

Ugradnja navigacije ili auto radi-a

Recommended Posts

Dakle....

 

Danas postao ponosni vlasnik G4. Problem mi predstavlja sredisnja konzola na autu, tocnije one ''rupe'' u koje se montira auto radio ili navigacija. Ako se ugradi radio jedna rupa ostane prazna, ako se ugradi navigacija sve je popunjeno. e sad trebao bi neke prijedloge, primjedbe sugestije i slično.

 

Kod mene je sad situacija ovakva:

 

g4tg2.jpg

 

Trazeci po internetu sam nasao da postoje navodno 2 tipa navigacije za G4. Pa da ne objasnjavam stavit cu slike. Vizualno se razlikuju u veličini ekrana a sa tehničke strane neznam, ali pretpostavljam da ima jos sitnica koje tu igraju ulogu. Pa ako netko zna nesto vise neka kaze. Evo to su:

 

g4nn6.jpg

volkswagengolfr32037im2.jpg

 

 

 

Treca opcija mi je ugradnja nekog klasičnog autoradija koji je po funkcijama i karakteristikama vjerovatno duplo bolji od ovih navigacijskih sistema ali onda i dalje ostaje problem tj. ona rupa. Prema tome, koliko je zvuk iz ovih ''navigacija'' lo??iji naspram nekog naknadno ugrađenog radija,sto mi je potrebno zelim li koristiti navigaciju van hrvatske, isplati li se to kupiti za 2000kn? (plus dobijem cd changer 6 cd-a navodno od wv-a original)

 

Da li netko zna kolika je izlazna snaga iz tih navigacijskih kutija? Imam u autu naprijed 2 i iza 2 u vratima i naprijed i iza visokotonce.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest emirmosnik

Cestitam!! cccc pored takvog auta, tebi radio na pameti :rotfl

Daj malo informacija o duji, uf pardon, cetvorci :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cestitam!! cccc pored takvog auta, tebi radio na pameti :rotfl

Daj malo informacija o duji, uf pardon, cetvorci :lol2

 

 

 

Ovo se svakako moze protumaciti :mellow:

 

 

Sto se tice samog auta, 2003 godina, 52tkm, 130konja, oprema Edition (zapravo uopce neznam sto je u toj opremi manje ili vise posebno od Ocean..) tj uopce nekuzim te pakete opreme ili sto vec oznacuju ti natpisi.

Auto je servisiran u zubaku svakih 7000km, sve super, dosta očuvan ...

 

Ima alu felge, kaze tip da su to original kupljene u vw-u. Nisam nista dodatno ispitivao ali lici mi kao da je smao stavio onaj vw znak u sredinu jer nisam viđap bas takve felge. Pa ako netko ima tko se vise kuzi nek me prosvjetli :)

 

Volan je obucen u kozu naknadno, isto kao i maglenke naprijed posebno ugrađene (ali original u far ne dolje u masci i sl) ..

 

Ali nikako nemogu preboliti tempomat... :zid Taman sam se nadao da cu na autocesti moci malo odmoriti nogu a ono nista..

 

991659DSC02029.jpg

400184DSC02031.jpg

942383DSC02032.jpg

150120DSC02033.jpg

915931DSC02034.jpg

66305DSC02036.jpg

 

 

 

Da se vratim na temu; danas zvao tipa iz oglasa i kaze da ima navigaciju+cd changer. Pitam koji model navigacije ali on se nerazumije dovoljno da mi to kaze nego objasnjava samo kako je display veličine kutije cigareta. Sudeći po tome mislim da je to onaj ''lo??iji'' model. Jos sam neodlučan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma stavi ti sebi radio, i nek ti taj pretinac ostane imat će?? gdje staviti mobitel....hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites
ma stavi ti sebi radio, i nek ti taj pretinac ostane imat će?? gdje staviti mobitel....hehe

 

Da, tako svi imaju. Ugradnjom radia mogu slusati i mp3 ne samo audio cd. To je dodatni plus.

 

Jedino mi je jednostavno ruzna ta rupa i gotovo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavi dobar radio i to je to.

navigacija ti je cca.15-20% lo??ia od radia ??ta se tiče snage.

a ono ??ta ti oće?? masno će?? platit pa ti se ne isplati, a ako ba?? oće?? navigaciju odi u garmina i kupi onu malu.

a viruj mi u budćnosti će ti tribat ta rupa za stavit mob.,ključe neke papire...viruj mi ima ona svojih prednosti.

 

jesi se raspita kolika je cijena navigacije koju ti oće?????????

Share this post


Link to post
Share on other sites
stavi dobar radio i to je to.

navigacija ti je cca.15-20% lo??ia od radia ??ta se tiče snage.

a ono ??ta ti oće?? masno će?? platit pa ti se ne isplati, a ako ba?? oće?? navigaciju odi u garmina i kupi onu malu.

a viruj mi u budćnosti će ti tribat ta rupa za stavit mob.,ključe neke papire...viruj mi ima ona svojih prednosti.

 

jesi se raspita kolika je cijena navigacije koju ti oće?????????

 

 

U njemačkoj bi se ova navigacija sa vecim ekranom dala nabaviti za 300-400€. Sto je jako jako puno istina to je original vw. A za 2000kn se moze kupit mislim dosta dobar auto radio (mp3) . ČInjenica je da ce kad tad trebati ta rupa za neke sitnice...tako da mislim da mi ne preostaje nista nego kupiti neki radio.

 

Ali tu dolazim o do drugog problema a to je da mi se uzasno nesviđa kada netko ima pozadinsko osvijetljenje plavo (kao u Golfu) a kazic mu svijetli bijelo ili zeleno itd...

 

Pioneer ima nekoliko modela koji mogu mijenjati boje..koliko su stvarno kvalitetni i dobri nezanm trebao bi se informirat. Da li netko zna koji kazic pase u G4 a da je boja osvijetljenja sto je vise moguce slicna ili čak ista?! Osim naravno Bete :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

čisto sumljam da će?? za takve sitne pare nać navigaciju al......

normalno da će?? uzet radio koje ima plavo-crveno osvjetljenje i ne vidim tu problem jer mo?? nać svakog proizvođača s tim osvjetljenjem.

preporučujem ti da ne kupuje?? radio ispod 2000kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ovako.Blaupunkt navi,sad je oko 500 eura nova+ cd sa 10 drzava 130-150 eura i dobis 5 godina garancije.Ja svoju,tj bivsi vlasnik uzeo u becu prije 2-3 god.Bila je 900 eura,a sad tolko.Ima sve osim mp3.

6695b837-IMGP0173.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima?? za kupit za some € onaj 2din uređaj (aftermarket sad neznam dal je kenwood ili kaj drugo) i fino popuni cijelu rupu a ima?? ogroman display

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw,za origi navigaciu,ptrebno porvesti i kupti gps antenu i jos par sitnica sa instalacijama.Mislim da to nije samo plug&play kak izgleda.

Felge nisu original,nego su smao kupljene u vw servisu,mada ak je auto kao nov placen kesom,onda su 100% dobivene na poklon od vw.

 

Inace,fin Golf,dobra oprema,a jos bolji motor.

Edited by MarioTDI

Share this post


Link to post
Share on other sites

felge su RC-design.nije bas losa.

za navi trebas taj radio sa navijem,kablove,gps-antenu s instalacijom koja i nije jeftina (orgigi 16v je 1900kn sa kablovima),onda mislim i drugu cuku ak se ne varam da ti u njemu smjerove pokaze.

garmin i ostale meni osobno bez veze izgledaju jer se nikak ne uklope u unutrasnjost auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljepo, ovo mi se sviđa sa 2 crvena slova, a iste felge danas vidio kod mene u gradu, jos su ljepse uzivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, auto je kupljen za ke??. da li je to poklon ili ne nisam pitao jer neznam.

 

Cisto sumnjam da tip koji prodaje u oglasu daje i tu antenu i potrebne kablove za to sve :(

 

sto se smjerovi ne pokazuju na monitoru od navija?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest emirmosnik
Ovo se svakako moze protumaciti

Nisam mislio nista lose, nego sam navikao kad vidim tvoj nick i avatar da zamislim tvoju blistavu duju pa mi se omace u pisanju ;-)

A sad ozbiljno, extra cetvorka stavi jos slika kad stgnes :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam mislio nista lose, nego sam navikao kad vidim tvoj nick i avatar da zamislim tvoju blistavu duju pa mi se omace u pisanju ;-)

A sad ozbiljno, extra cetvorka stavi jos slika kad stgnes :respekt

 

 

Ma treba ga temeljito oprat i sredit. Maknut ove odurne navlake na sjedalima..sredit ovo sa radiom/navigacijom i onda cu puknut par slika.

 

Nego da se vratim na temu, vidio sam na netu da na ovoj ''losijoj'' verziji navigacije smjerove pokazuje na samom displayu pa je vjerovatno tako i na boljem. Mislim da mi netreba nova čuka zbog toga iako mozda u originalu pokazuje i na čuki i na samoj navigaciji. Tko ce znati...

 

291590navy.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nisam mislio nista lose, nego sam navikao kad vidim tvoj nick i avatar da zamislim tvoju blistavu duju pa mi se omace u pisanju ;-)

 

potpisujem... prekrasan je ovaj creni golf! :wub:

 

 

za auto radio i pionire :) pogledaj:

pa cak otidji tamo imaju izlozeno pa i sam vidi uzivo...

 

http://www.kbz-electronic.hr/auto_akustika/pioneer/cd.htm

 

 

a za 4-ku ,ah neznam sta da opce kazem... pokraj onakvog crenog golfa sakri cetvorku u misju rupu i pokriju sa satorskim krilom da niko ne vidi :)

al bez crvendaca u kadru..solidan auto ,prosjek, i dobro dok radi kako treba, poslje samo ocekuj skupe popravke... nemoram napomenu da mi se nesvidja sto je dizel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za link, budem bacio oko na kazice u svakom slučaju :palacg

 

 

A sto se tice ostalog...dečki vrlo mi je jasno o čemu pričate ali nemogu se cijeloga zivota voziti u dvojki, ne da me je sram ili tako sto nego jednostavno zao mi ga je natrpas sa 4 le??ine i hrpom torbi u gepek i na more. Jadan tamo ga telim po onim brdima i zavojima , jos bez klime, abs-a itd..nedaj boze sudar s njime imat. Ako me pamcenje sluzi ima samo jednu zvjezdicu na testu...

 

Ostavio bih ga najradije da mi stoji u garazi da ga svako malo zglancam i ispoliram i jednom tjedno se provozam ali ipak prevelik trosak su 2 automobila pa cu se morat suocit sa prodajom..

 

Moram priznati da mi je zao i to dosta jer je to automobil na kojem sam stekao svoje prve kilometre i stvarno je odličan. Moram reci da mi je za voziti bolji od cetvorke 10 puta, okretniji, upravljiviji, bolja preglednost 20 puta, u??i... Cetvorka mi se cini kako neka obicna konfekcija, tako i tako pola grada ima taj auto pa mi i nije nesto spe??l..

 

 

Sry za off...back to the thread :palacg

 

 

 

 

@jady-imas pravo, modeli koji imaju navy imaju drukčiju čuku tj tamo gdje im je board comp im je cijeli onaj kvadratic ekran, a ne samo pola kao kod nas obicnih smrtnika.

Edited by sven

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MRX

lijepa četvorka.

 

kako ide 130 tdi?? bolje od duje ili su tu negdje

 

koliko love je iza??la ako se smije znati???

Share this post


Link to post
Share on other sites
lijepa četvorka.

 

kako ide 130 tdi?? bolje od duje ili su tu negdje

 

koliko love je iza??la ako se smije znati???

 

 

Ma ide bolje al nije to to. Duja mi je za vozit bolja sto puta neznam zasto..

 

G4 je ispao 11 800€, 50tkm, 130ks...

 

 

Sto se tice navigacije, danas sam se nasao sa tipom iz oglasa i dao mi je navigaciju samo da si probam ustekati da vidim jel mi radi jel moze to sljakat i slicno pa ako sve bude ok bi mozda to uzeo. neznam jos. Stvar je u tome sto nemam ideju tko bi mi to mogao uraditi (kvalitetno) a druga stvar je u tome sto neki auti nemaju jednostavno pripremu za navigaciju pa ju nemogu onda ni imati.

 

Ova je dekodirana tako da ju mogu staviti u svoj auto, samo treba ukucati ??ifru....

 

Ima li netko ideju gdje bi mogao odnejti da mi netko to proba slozit, vw servis mi je preskup a ovako netko kvalitetan ...!? ideje ?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo vidim da si u zagrebu, pa ovlasteni servisi za ugradnju za magnat, mac audio, sherwood, phase, MBquart, lighting audio itd. u zagrebu su:

 

Alex - 01/ 6180 185

Autoakustika - 01/ 6672 663

Auto sound - 01/ 2995 686

Auto studio cebalo - 01/ 6550 376

Dantol - 01/ 6061 733

MD-elektronika - 01/ 3885 441

Val-akustika - 01/ 2010 255

ZM autoalarm 01/ 6170 646

 

to su ti brojevi telefona pa nazovi, to su sve ovlasteni servisi za ugradnju i time se bave ljudi koji znaju svoj posao, a nece ti previse naplatiti ugradnju.

 

 

 

ja ti ipak preporucam da umjesto te navigacije kupis nesto drugo. Dobro da je to neka ekstra navigacija s gps-om, s autoradiom s mp3 playerom ili sl...

meni stari u toyoti avensis verso ima navigaciju slicnu toj na tim slikama (iako nisam detaljno gledao), pokazuje kolika je temperatura, koliko je sati, koliko jos imas benzine tj. koliko mozes jos kilometara odvoziti ako nastavis voziti na nacin kojim trenutno vozis, i tako jos par gluposti koje meni osobno ne predstavljaju nesto posebno.

 

Ja ti preporucam da ako imas novaca, da kupis DVD player (od 2 500 - 4 000 kn) i LCD ekran 7" koji se ugradi u njega kosta ti otprilike isto toliko. Ako kupuje?? u Čakovcu tamo ti je to sve jeftinije. Imas DVD ove s televizijskom karticom pa si imas "kino" u autu, samo to vec mjenja cijenu. No taj player s displejom bi ti popunio tu rupu i lijepo bi izgledalo

Obicno se taj ekran preklapa prema unutra (za slucaj da ti je rupa manja pa ti moze stat a opet je popuni)

 

Ako mislis u buducnosti imalo ulagati u audio (i video u ovom slucaju) opremu, mjesto navigacije uzmi ovo. I nemoj zaliti novca, bolje je mjesec dana pricekas pa skupis nego da kupis nesto za sto ces kasnije zalitit sto nisi kupio bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

G?¶rtosing puno ti hvala na brojevima telefona :palacg

 

Sutra ujutro cu nazvat pa se informirat .

Share this post


Link to post
Share on other sites
0