0
dinogolf55

Golf 7 stavljanje xenon farova

Recommended Posts

Zanima m3 jel ko od vas ugradivo xenon farove na golfa 7 koji nema orginal xenon

Dali je to.moguce opce ugradit ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

Koju opremu imaš?bitno je zbog elektronike...može se stavit da ....ja sam naručio xenon farove....i čekam ih....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

hm kako onda nisi dobio prednje xenon farove ....ako je da imaš r line iznutra i izvana onda su plug & play...isključiš ove uključiš xenon farove ako imaš otraga kao i ja original led onda ti je već napravljeno na vag comu kodiranje....doslovno samo plug & play...pretpostavljam ako je i r vanjski da imaš pranje farova?to je čisto da budeš sto posto legalan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav mrtvi plug and play ,ima kablova za slozit ,a da ne pricam o nivelaciji farova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nano dobro ti dario kaze.. Na danasnjim autima nista nije plug&play.. Svaki k...c treba nakon naknadne ugradnje iskodirat da ga kompjuter u autu prepozna. Pocevsi od stopova, farova, rns-a da ne vuce struju, itd..

 

Nije to bas tako jednostavno..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

hm....ja sam si u auto stavio i zadnja led svijetla u salonu....skidali su mi gepek pokrivač da mogu to montirati....i naručio sam u salonu xenon + dnevna led svijetla i rekli su mi dečki kodirali smo ti računalo kada dođeš kod nas montirat ćemo ti samo prednja svijetla što netaje više od 15 minuta(sama montaža) i rekli su mi nema tu nikakvog kodiranja jer kad se stave zadnja led svijetla odmah ti se sve iskodira i za prednja....i jasno sam pitao dali je pre velika procedura oko izmjene konektora što se tiče xenona, i rekli su mi da ne da na postojeće đekove se uključe nastavci za xenon....mislim da nisam ništa krivo shvatio...opet neznam dok mi to nestave...23 mi trebaju stići pa ću tu napisati što je bilo....točnije ovo su mi napravili

 

plus kodiranje Edited by Nano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to divno i krasno, ali di ti je nivelacija? Motorici, instalacija i senzor za zadnju osovinu?

Ti ces stavit xenon farove i vjerovatno imas perace, ali opet nemas cijeli set i nisi 100% legalan. Znaci orginal bixenon farovi moraju odradit onaj svoj "ples" lijevo desno i gore dole i nastimaju se zavisno od opterecenja auta. Ti to neces imat ako si samo farove narucio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako npr imas farove s lecom, pranje i nivelaciju i sve montirano a u opremi auta to inace nemas jel to triba kakav atest ili si legalan za tehnicki?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako sve radi ko sto treba radit kad dodje auto s tim iz tvornice, onda je ok. Jer njih na tehnickom ne zanima tvoja oprema, njih zanima ako je bixenon far na autu jeli ima sve ostalo sto ide tvornicki uz to.

 

Sad ce se nac oni pametni pa ce rec da vec godinama prolaze bez nivelacije ili peraca, ok..prolazio sam i ja s golfom a nisam imo nivelaciju, perace jesam. Ali nije bit toga. Kazem samo sto ti sve treba da bi sve bilo po ps-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

a vlaho nemam pojma da ti kažem iskreno set xenona sa opremom kako su to oni napisali....ispalo me 19 200 kuna....dao sam kaparu i kad svijetla dođu platit ću to pa ću uplodat za ubuduće da ljudi znaju....e sad šta dođe u tome neznam...ja sam pitao dali će imati sve potrebno svijetla oni su rekli kao da sam ih i naručio sa vozilom...to je sve što znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm....ja sam si u auto stavio i zadnja led svijetla u salonu....skidali su mi gepek pokrivač da mogu to montirati....i naručio sam u salonu xenon + dnevna led svijetla i rekli su mi dečki kodirali smo ti računalo kada dođeš kod nas montirat ćemo ti samo prednja svijetla što netaje više od 15 minuta(sama montaža) i rekli su mi nema tu nikakvog kodiranja jer kad se stave zadnja led svijetla odmah ti se sve iskodira i za prednja....i jasno sam pitao dali je pre velika procedura oko izmjene konektora što se tiče xenona, i rekli su mi da ne da na postojeće đekove se uključe nastavci za xenon....mislim da nisam ništa krivo shvatio...opet neznam dok mi to nestave...23 mi trebaju stići pa ću tu napisati što je bilo....točnije ovo su mi napravili

 

plus kodiranje

 

 

da su ti kodirali xenon ,imao bi sad 2 greske na instrument tabli ,low beam i xenon range ,malo malo bullshitaju te u salonu ;)

 

2. xenoni trebaju upaljace tj balaste i pale se na totalno drugacijoj voltazi od obicne zarulje ,tako da bi i tu javljao gresku u strujnom krugu

 

3.montaza 15 min je ,ako stavljas xenon look farove ,ima ih za 7 icu koštaju 430e plus dostava plus xenon hid kit koji ide unutra

 

trebo si odma narucit xenone s autom :D

 

naucio sam u 5ici kad sam stavljao neke stvari ,ono sto je plug and play nakraju ispadne 20 zica i lemilica plus kodiranje plus trosak ogromni pa onda tek sve ustekas da radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tocno ovo sto ti Dario kaze. Prodaju ti mu*a pod bubrege. Jer kad ti dodju farovi, pretpostavljam da ce doc s balastima. Ali onda ce ti falit kablovi, jer sigurno nisu isti za obicni halogeni far i bixenon far. Em ce ti opet falit nivelacija, i nece ti sami farovi podesavat visinu snopa ko sto kod orginala rade. Znaci opet nije sve kako treba bit.

E sad hoce li ti bacat gresku zbog toga ili ne, ne bih znao..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

e jebi ga ako je tako....nisam upucen pa mi se moze reci svasta....ali mi je to nekako velika cijena da nesto fali....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jebi ga ako je tako....nisam upucen pa mi se moze reci svasta....ali mi je to nekako velika cijena da nesto fali....?

Pa jeli ti imas detalje narudzbe? Jbt ne kupujes 2 vrece cementa, nego nesto sto kosta 19 tisuca kuna i jos ne znas hoces li sve dobit ili ne?!

Ja mislim da tebe neko dobro poteze za nos u tom servisu..

Ja kad narucujem nesto onda ih prvo upeglam s milion pitanja pa tek kad mi daju ponudu s popisom dijelova, onda to jos jednom provjerim negdje drugo i tek onda narucujem.

A tebe ce ti farovi na kraju izac vise nego da si ih narucio s autom..

Ali nema veze, tvoje su to pare..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra u vas ta firma kad svak ima po jedan novi auto ?????

 

Salu na stranu, meni je smijesno da das tolike pare i da onda sve nije kako treba! To je ipak novo auto i meni bi smetalo da sve nije kako treba..

 

Nazovi ih i nek ti kazu sta ce sve doc s tim sto si ti narucio.. Pa da znas na cemu si.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa svasta. Razumijem kad se kupe felge ultra dobre za 18000kn ali za dva fara te pare xd

Share this post


Link to post
Share on other sites
0