1 1
Robiii

Izvlacenje rubnjaka

Recommended Posts

da li tko zna kako izvuci rubnjake, ali da se neizgubi tvornicki rub na blatobranima?

 

znaci da ne dobijem ovo

 

PICT2333.jpg

 

nego da mi ostane rub..

 

ovako?

 

fender_roller2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kaj je to uopće moguće osim da ne režeš rubnjak po sredini i variš komad lima da ga proširiš

 

ovo izvlačenje automatski piga rub , kak je lazo gore napisal

Edited by tomica88

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce je

 

pogledaj porjekt corado g60 od dalibora s foruma

 

vrhunski je limar uradio.ko tvornicki

 

vari se normalno...drugacije je nemoguce

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledao sam po vwvortexu, moze se bez piganja ruba ali nitko ne pise kako... a ja bi da to ne zgleda tako da nema ruba...a opet, htio bi zabit auto u pod :D

 

i ne zelim rezati i variti... ne treba mi 10cm, trebam 4-5cm sa svake strane :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvučeni dio rubnjaka i je taj tvornički dio kojeg ti ne želiš izgubit.....triba nadovarivat,kako drukčije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da^^ to hoću reći , treba ubaciti komad lima da se dobije na širini , tak je čovjek daliboru radil

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije to tako veliki problem ako netko ima pravi alat koji izgleda kao na slici uz to se rubnjak treba grijati fenom da lak bude elastičniji i da ne puca, i mislim da je ovako izvlačenje jevtinije platiti negoli s kojekakvim batinama izravnavati rubnjak zatim kitati i lakirati

dsc01254pm4.jpg

 

kako se zove ova sprava?

 

EDIT!

 

Bördelgerät :palacg

Edited by matija_1988

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest MRX
da li tko zna kako izvuci rubnjake, ali da se neizgubi tvornicki rub na blatobranima?

 

znaci da ne dobijem ovo

 

 

 

nego da mi ostane rub..

 

ovako?

 

zarežeš po sredini ubaciš koliko ti treba i zavariš..

 

 

i679259_Picture241.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
kako se zove ova sprava?

 

EDIT!

 

Bördelgerät :palacg

 

e vidis zizz, s tim rolerom(kojimozes i sam izraditi - pitaj majstora Vlajs-a s foruma) rolas donji rub L profila i on automatski pojacava kut rubnjaka i smanjuje dodirne tocke lim/guma, s njime mozes spasiti onaj rub koji ti zelis, ali ako namjeravas izvuci cca 4 cm van svaki rubnjak, to ti je onda jedino moguce a da bude bezbolno bez varenja da rolas prema van i time ce ti se sacuvat taj rub ali ce promjeniti kut, otici ce iz nule u blagu kosinu, ali ce i dalje kao takav opstati

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam taj roller, napravio sam si ga, ali me frka krenuti rollati :)

 

dobro, figurativno je 4cm... mozda i nije toliko.. trebam samo izvuci da ne struze... ali to cu kad dodu nove gume....

 

a recimo, odrezem onaj dio L profila i onda rollerom rolam bas taj rub prema van, po meni trebao bi ostati citav..... ili?

 

mrx: ne zelim rezati, ne trebam bas toliko ruba...

Edited by zizz

Share this post


Link to post
Share on other sites
imam taj roller, napravio sam si ga, ali me frka krenuti rollati :)

 

dobro, figurativno je 4cm... mozda i nije toliko.. trebam samo izvuci da ne struze... ali to cu kad dodu nove gume....

 

a recimo, odrezem onaj dio L profila i onda rollerom rolam bas taj rub prema van, po meni trebao bi ostati citav..... ili?

 

mrx: ne zelim rezati, ne trebam bas toliko ruba...

 

 

onda će ti rub biti preslab

Share this post


Link to post
Share on other sites
onda će ti rub biti preslab

 

 

i hrdjat ce

 

 

krenes malo, pa vidis kako ce biti, pa jos malo, malo i dok ti nece biti dosta

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je limar na jetti zadnje proširio tako da je stari dio rubnjaka odrezo i gore navario novi rubnjak i izbacio kolko želim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam sebi savio l-profil i nije pukla boja... lupkao sam sa plasticnim cekicem kojeg sam omotao u krpu i grijao sam sa industrijskim fenom... ali nije savinut do kraja, ono da je sljubljen sa blatobranom.. kad budem isao na sire felge morati cu ga saviti do kraja... ako bude pukla boja puknut ce tocno na prijelazu odnosno na rubu blatobrana... vanjski dio zastitim i dam u lakirnici da mi smjesaju sprej po mom kodu boje,posmirglam sa vodobrusnim i pofarbam samo taj rub blatobrana i onda ispoliram cijeli blatobran, ja mislim da bi to bilo ok??

Edited by Tequila1984

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1