0
opri

golf 4 variant-pukla opruga zadnjeg amortizera

Recommended Posts

Evo vratio sam se s puta, i nakon pol sata sam auto našao skoro na podu, a ispod njega puknuta opruga! :(

Pukla je i ispala, uglavnom sve je dobro ispalo ako se uzme u obzir da sam prije toga prešao 300-tinjak km po auto-putu.

 

Da li se još nekome to ili slično dogodilo i kakva imate iskustva s pucanjem opruga?

 

Sada je auto u servisu i čekam novu!

 

Jel se to inače događa, malo me brine dal bi trebalo mjenjati obje?

Edited by opri

Share this post


Link to post
Share on other sites

mom kolegi na passatu 2003 god. je pukla prednja desna opruga, a tada nije imao ni 100 tkm, dogodi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je pukla opruga prije nekih 2 godine, al samo se pedalj odlomila, šuškalo mi kad bi prilazija po neravninama na cesti. Mehaničar mi okrenija oprugu obrnuto i sve 5. Kaže što da je minjam kad nije puno pukla :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
I meni je pukla opruga prije nekih 2 godine, al samo se pedalj odlomila, šuškalo mi kad bi prilazija po neravninama na cesti. Mehaničar mi okrenija oprugu obrnuto i sve 5. Kaže što da je minjam kad nije puno pukla :)

 

ma meni je pukla na pola, i ispala iz ležišta, a autić lego do kraja,

al sad je problem, čekam već par dana novu oprugu, valjda kako je karavan nema na skladištima pa se čeka duže.

 

neznam samo sta bi bilo da mi je pukla na auto-putu, u nekom zavoju ili da je doletila nekome iza mene!

Share this post


Link to post
Share on other sites

to ti je normalno neki dan sam na golf 4TDI mjenjao zadnju oprugu covjeku koji ne vozi nikad preko sto pukla nekih 1/4 kruga i prosla kroz rupu dolje od nosaca kostala ga opruga 200kn+rad 50kn :vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites
to ti je normalno neki dan sam na golf 4TDI mjenjao zadnju oprugu covjeku koji ne vozi nikad preko sto pukla nekih 1/4 kruga i prosla kroz rupu dolje od nosaca kostala ga opruga 200kn+rad 50kn :vozi

 

ma dogada se, al malo glupo s obzirom da je karavan, i da bi samim time opruge trebale biti izdržljivije,al ok..

Problem ješen, nova montirana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije to niti do golfa niti kilometara, vani je hladno i pucaju opruge..Prošli tjedan sam ih mjenjao na 5-6 auta u servisu, i danas opet na corsi, kupi nove, promijeni i gas dalje ali malo pripazi kad je hladno po rupama

Share this post


Link to post
Share on other sites
0