0
IvanTusek34

Strujna letvica

Recommended Posts

Hvala adminu.

Dakle neko vrijeme skuzio sam da mi je konektor od ulja, mislio sam da se od nekud podlijeva možda i nafta jer je tamo pumpa i crijeva. Uzeo sam odmascivac i očistio dobro pa ću promatrati. Skoro sam radio veliki servis i skuzio sam da se situacija pogorsala bilo je vise ulja i po crijevima i po bloku. Odlučio sam na reparaciju, bile su dvije opcije jedna malo veći zahvat gdje se skida poklopac ventila i vadi strujna letvica koja je spojena na dizne. Ja sam odabrao jednostavniju gdje sam skinuo sarafe s konektora i lagano povukao prema van koliko ide nekih 5-10mm. Sve sam prvo dobro očistio s odmascivacom te kupio sam diht masu s kojom sam namazao gumicu i povrsinu koja prijanja na sam blok motora stegnuo sa sarafima i sad čekam da diht masa odradi svoje pa ćemo vidjeti jeli bilo uspjesno. Treba napomenuti da takvih gumica nema za kupiti posebno već samo komplet instalacija koja dodje nekih 800kn. Bilo mi glupo kupovati novo kad ova uredno radi. Eto nadam se da će nekom biti od pomoći. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0