4 4
daks

GOLF 7 HBA problem

Recommended Posts

Bok svima,

Prije koji dan, kada pokušam aktivirati automatsko uključivanje dugih svjetala, dobivam upozorenje "Fault: Light Assist" te isto ne radi. Riječ je o Golfu 7 iz 2015.

S tim da senzor za kišu, automatsko paljenje svjetla radi bez problema!
 

Ima li tko ideju kako riješiti taj problem, jer na netu ne nalazim ništa korisno?!

https://ibb.co/d2q2C5w

Edited by daks
Zaboravio sam navest automobil

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel tu ne treba i neki modul jos i kamera ili senzor, koliko znam nije to samo tako ukljucit ako nemas hardware.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ima tvornički sve, radilo do nazad 2 dana!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, mislio sam da preko VCDS-a pokušavaš. Jesi spajao na dijagnostiku, jel ima koja greska?

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

HBA radi na osnovu citanja kamerice gore na sajbi. Jesi nesto cackao oko toga ili mozda imao neki udarac? I kamera i ACC senzori znaju prestati sa radom zbog udara ili nekog pomjeranja pa se auto mora voziti da se kalibrisu senzori.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom, kada krene kiša svijetla se automatski pale. Kada iz svjetla idem u tamo, također se pale. Sve normalno, jedino kada pokušam aktivirati da se pale automatska svijetla izbaci mi taj "fault". Jedino što mi pada na pamet je to da je cura vozila auto, pa da je pomakla retrovizor i onda nešto poremetila 🤷‍♂️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor za kisu i dan/noc su zajedno, a senzor (kamera) za HBA je nesto drugo, svi su na sajbi iznad retrovizora, ali odvojeni i odvojeno rade. Cisto sumnjam da se iznutra moglo ista pomjeriti osim ako neko nije namjerno udario...

 

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4