0
Kustudic01

Problem sa klimom!

Recommended Posts

Poz drugarii.Imam problem na golf 3 sa klimom,motor je 1.9tdi asv iz seat ibize.Imam taj problem da kad zelim da ukljucim klimu prekidač ne svijetli i ne dešava se ništa.Promijenio sam 3 releja što dodju ispod flaše od rashladne tečnosti i opet ništa vozio kod 2 autoelektričara oni provjeravaju direktno tad radi i kompresor i ventilatori i sve ali komunikaciju sa prekidačem nema.Eh sad dali je neko imao ovakvih ili sličnih problema.

Admine ako tema nije svrstana kako treba premjesti je i hvala😁

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće da ne ukopčava kompresor zbog prekidača niskog tlaka plina. Ili nema plina ili je neispravan prekidač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A plin nikako, moraš ić kod majstora koji će ga izvadit (pa po tome znat koliko ga je bilo unutra), i onda po potrebi nadopunit. Inače ako je iznad pola nominalne količine je dovoljno plina da ukopča kompresor, čak i da hladi samo slabije. Ako imaš dosta plina onda se posavjetuješ s majstorom i ne vraćate plin nazad u auto nego promjeniš taj prekidač tlaka i onda se vraćaš da ti ga napuni. Inače taj proces vađenja pa vraćanja plina je 40-ak eura + razlika koliko ti plina fali, mislim da je 500g plina 50-ak eura.

Kad su majstori prespajali kompresor direktno, jel klima hladila? Ako nije hladila je definitivno do plina, a ako je hladila još jedna mogućnost ti je relej modul ventilatora, mislim da je to ispod akumulatora i on po komandi pali ventilatore ali i kompresor klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, MateV said:

Moguće da ne ukopčava kompresor zbog prekidača niskog tlaka plina. Ili nema plina ili je neispravan prekidač.

Odlično..auto je kod autoelektricara i rečeno mi je da je pošo modul od klime,zamijenio sam 3 modula sa istim brojem naravno i opet ista stvar.Pomagajte problem je do struje i hvalaa

Share this post


Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

 

14 hours ago, MateV said:

A plin nikako, moraš ić kod majstora koji će ga izvadit (pa po tome znat koliko ga je bilo unutra), i onda po potrebi nadopunit. Inače ako je iznad pola nominalne količine je dovoljno plina da ukopča kompresor, čak i da hladi samo slabije. Ako imaš dosta plina onda se posavjetuješ s majstorom i ne vraćate plin nazad u auto nego promjeniš taj prekidač tlaka i onda se vraćaš da ti ga napuni. Inače taj proces vađenja pa vraćanja plina je 40-ak eura + razlika koliko ti plina fali, mislim da je 500g plina 50-ak eura.

Kad su majstori prespajali kompresor direktno, jel klima hladila? Ako nije hladila je definitivno do plina, a ako je hladila još jedna mogućnost ti je relej modul ventilatora, mislim da je to ispod akumulatora i on po komandi pali ventilatore ali i kompresor klime.

Još jedno u autu je mijenjan motor medjutim majstor je ponio relej otavde i ja ne znam koji je bio,medjutim otprilike sam našao relej koji bi mozda odgovarao po instalaciji i drugim golfovima po otpadima i dalje ništa.

Edited by Kustudic01

Share this post


Link to post
Share on other sites
0