0
Speedy-RI

Osvjetljenje kontrolne table

Recommended Posts

Kako napraviti ovakvo osvjetljenje kontrolne kao sta je dole na slici. Znaci zanima me kako napraviti da svijetle brojevi a ne pozadina, a za kazaljke sam skuzio kako se napraviti da svijetle, tako da se stave kazaljke od golfa 4 ;) . I zanima me kako napraviti ovo na putnom kompu brojevi mu nesvijetle crne, nego plavo, znaci bas brojevi a ne pozadina. Auto je Golf 3 :)

 

2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maky

nemas benzina !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe no netreba mi sada OT treba mi odgovor na moje pitanje jer moram to vise srediti :)

i BTW maky to nije moj auto :P moj ide do 5k okretaja :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest maky

ma nije sad to bitno !!!! daj odi sad odma natankaj krepat ce ti motor !!!!!!!!!!! ostao si bez benzina covjece !!!! na rezerviiiiiiiiiiiiii siiiiiii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako da kupi?? te plazma folije...To je najjednostavnije..

Druga opcija: kupi ledice, plexi, i daj nekom izrezat foliju (znači ove brojke i crtice), i fino to sam slo??i...

Za digitalne displaye ne znam kako, ja sam probavao neke kemije na GII ćuki, ali nije uspijelo....

Naime, već sam negdje pisao o tome, ak si ikad rastavljao one jeftine ručne satove, ili uzmi digitron koji ima?? doma, okretanjem one folije koja je preko displaya, postigne?? da je pozadina crna, a brojke bijele...Meni to nije funkcioniralo na GII displayu, ali probaj, ako te folije uopče ima na GIII displayu....To bi trebalo dati efekat kao da brojke svijetle....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaju folije na G3 ali su zelene, znaci trebao bih staviti plave pa da probam?

 

A di ima za kupiti plazma folija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi sku??io koje folije na displayima, al nema veze...Ako promijeni?? boju folije brijem da bu ti ovak izgledalo

 

Folije si naruči prek neta....Ima ih ovdje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jesi mislio na one folije na onim displayima di pise sat i kilometraza, ako jesi na njih onda oni imaju sa zadnje strane zelene folije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio na te folije...Budem ja posliko kak se to na digitronu radi pa da vidi?? na kaj sam mislio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Folije si naruči prek neta....Ima ih ovdje...

A ovo ako sam dobro skuzio tu mozes samo kupiti ako si registrirani trgovac :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E TOOOOOOOOOOOOOO CAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRREEEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

 

O toj foliji sam ja pričao....Kad se ona okrene naopačke, onda se promijeni pozadina u tamno, a brojke u svijetlo!!!!!! :respekt: :respekt:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Grof

samo mi se malo sevidja to sto pozadina puno potamni ali nema veze brojevi su bijeli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja sam ba?? nedavno malo kemijao sa tim glupostima... Sredi??nja konzola sad svjetli plavo, pepeljara i sl...

Za kontrolu ima?? ne??to ovakvo...

http://shop.wiltec.info/cgi-bin/tabshop/ib...052512594,11391

Juki tako meni sada i izgleda samo nije dovrseno budem kasnije slike puknuo ;)

 

Grof care hvala na tome, znaci sada znam kako to napraviti zakon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje kontrolne trenutno, jos samo moram te ekrancice u plavo i rijesiti da mi brojevi svijetle na ekrancicima, i moram malo pozicionirati ledice tako da mi cijelu jednako osvjetljavaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Axe counter

a znate li kakav link sa gotovim slikicama onih polozaja puhanja na ventilaciji jer sam svoje pobrisao ???

Share this post


Link to post
Share on other sites
a znate li kakav link sa gotovim slikicama onih polozaja puhanja na ventilaciji jer sam svoje pobrisao ???

Misli?? na onoj prozirnoj plastici gdje se nalaze ikone?

To si mora?? nabaviti ba?? takvu plastiku na kojoj se vide te ikone pa zamijeniti jer to ne smije?? obljepljivati nikakvim crte??ima jer svijelost putuje tom plastikom pa ti osvijeljava to sve - zato i je prozirna.

 

Ja ba?? radim na osvijetljenju te plastike jer ona jedna ??aruljica ??to ju osvijetljava ba?? i nije dovoljna - probat ću dvije diode ubaciti pa stavim slije kad zavr??im ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi se jako svidja...al nema za 1.6TD :fiju:

617_0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Axe counter
Misli?? na onoj prozirnoj plastici gdje se nalaze ikone?

To si mora?? nabaviti ba?? takvu plastiku na kojoj se vide te ikone pa zamijeniti jer to ne smije?? obljepljivati nikakvim crte??ima jer svijelost putuje tom plastikom pa ti osvijeljava to sve - zato i je prozirna.

 

 

eee mislim bas na tu plastiku samo sam je pipnuo i ostao mi onaj lik na prstu GRRRR i sada kur-palac probao...odsekniram ja to sve lijepo i naprvim da odgovara isprintam razne kombinacije folijom ( preko prozirne plastike) ali ne valja cak ni sa 3 diode...sada nemam pojma sto cu tj znam moram traziti drugu plastiku

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Axe counter
Diodu iza svakog znakića...Tako sam ja...Također sam si sjebo znakiće...
probao sam ali mi onda to previse blesti u biti vidim diodu a ne znakl (a to ne zelim) crtao si znakove??? mozes mi to malo detaljnije PLZ???Jesi radio na prozirnoj foliji-papiru u boji kako baca svijetlo koliko dioda .... za sda sam ukapirao kao najbolje rjesenje bijela podloga (papir) zatim ova prozirna plastika na kojoj su bili ovi znakovi a preko prozirna folija (znakovi bijeli-prozirni a sve ostalo crno) tj. uradio sam negativ ... a pokusavao sam OVO - http://www.vwgolf-mk2.com/eledaircondition...tallation2.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Axe counter

PUNISHER meni su prebljestave (bar po slici) a i veca disperzija svijetla ne bi skodila bar koliko vidim...

ma ja sam trazo bas ZELENE diode ali u Rijeci u chipoteci imaju8samo one najslabije (kao na maticnim plocama) koje nisu za ovo tj trebalo bi ih bar 30 a zelene jace se mogu samo naruciti i kostaju puno (cini mi se oko 100kn) gdje ste ih vi nabavljali???

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze se stelati jacina svjetla jer je spojeno na rasvijetu od cukice (trenutno na najjace svijetli), i nisu diode vec neonka ,svjetlos se rasprsuje jednako samo kaj je losa slika slikano mobom :fakjea: :fakjea:

Share this post


Link to post
Share on other sites
0