0
Mark

Slaganje kvazi mjuze

Recommended Posts

Nabavio sam od smokija i kabrija pojačalo, subwoofer i zvučnike za vrata...

Ja nemam blage kak da to spojim i šta da radim... Pokušao sam skinit one pretince u vratima da vidim kak će zvučnici ići.. al nisam ni pretinac uspio skinut.. strgao bi ga ja.. :)

 

1. kako se skida taj pretinac? nema nikakvih vijaka na njemu??

 

2. šta mi treba uopće da bi se to spojlio sve? kakvi kablovi za ta tri itema?

 

pojačalo i subwoofer neću solo spajat jer ću sigurno nešto sj.bat.. to bude netko s foruma... platim cugu.. :D

 

3. zvučnike sam mislio solo spojit... jel netko zna link od onog topica gdje je lik to radio za vrata od g2? ne mogu ga naći.. vidio sam ga ovdje negdje nekad davno..

 

 

 

bude još pitanja sigurno... :bag:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neces moc samo skinut one pretince i stavit zvucnike, treba ti i plastika druga da se zasarafe zvucnici unutra. A onu plastiku samo malo jace povuces pri dnu i malo ju dignes i trebalo bi se izvuc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
kakve zvučnike imaš za vrata i kakav radio?

kablovi ovi

http://www.dobar-zvuk.hr/kabeli/setovi.htm

predzadnji 20mm2,ako želiš mogu ti ja pomoći oko spajanja

 

 

najbolje da ti to meni spojiš a ja ću gledat i učit... :D platim ti nije u pitanju.. samo zavisi koja cijena..

imam za vrata neke okrugle dvosistemce 13cm..

 

 

nemoj me zezat da kablovi toliko dođu? skoro me srčani strefio...

 

imam sljedeće:

 

spojeno na autu: - male prednje dual cone piooner 80 il 90w.. ne sjećam se točno..

- zadnje blaupunkt dvosistemce 160W ( ti blaupunkt meni sasvim dovoljno udaraju, onda znaš da nisam neki baš znalac što se tiče car audio.. meni su oni dosta što se tiče

udaranja.. :)

 

nije spojeno: - za vrata dvosistemci days ne znam kolko wata.. piše nešto 500wata što je nemoguće.. piše 90dcb..

- Magnatov sub u kutiji 30L, 200W rms, 450W max.

- Sherwood pojačalo, ANALOGNO, 2x70w rms ili 140w rms u bridge-u...

 

 

ovo za sub i pojačalo sam copy-paste.. ja ni ne znam šta znače te brojke.. onda znaš koliko mi je potrebno savjetovanje.. :D

 

edit: plejer je sony xplode 4x45, 100dcb+... imam iza onaj bijeli i crveni utor..

Edited by Mark

Share this post


Link to post
Share on other sites

po meni,najbolje uzmi tj kupi negdje na otpadu one police za vrata koje imaju predviđeno mjewsto za zvučnike,platiš 100kn i nemaš ztafrkancije,samo skineš ove i staviš druge,sve ćemo preko pm-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

ove plastike su ti iznutra sa srafima pricvrscene ak se ne varam..prvo tapecirung dolje onda skidas tu plastiku.al to ce znati ekipa koaj duje vozi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ove plastike su ti iznutra sa srafima pricvrscene ak se ne varam..prvo tapecirung dolje onda skidas tu plastiku.al to ce znati ekipa koaj duje vozi :)

 

 

sjedi 5 :bravo :bravo :bravo :bravo

 

upravo tako :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel to jedna polica za 100kn ili dvije? problem je što su vjerovatno sve te police gadne i ofucane... moja je odlična crna polica..

 

 

 

 

samo da tapecirung ne moram skidat ili sam osuđen na cijelodnevni rad... jednom davno sam probao pa sam pokidao sve što se moglo pokidat.. mislim da sam i podizačima stakala pokazao tko je glavni.. samo su propala u dubinu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, mislite na ove pretince?

Pa ne treba to sve skidati, samo skine onaj dio koji se otvara i kupi ovu plastiku i stanu zvucnici unutra.

Ili sam pogresno skuzio o cem vi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cek, mislite na ove pretince?

Pa ne treba to sve skidati, samo skine onaj dio koji se otvara i kupi ovu plastiku i stanu zvucnici unutra.

Ili sam pogresno skuzio o cem vi? :D

 

 

mora se šperploča stavit.. a nemožeš je stavit dok ne skineš policu.. jer se stavlja iznutra..

otiću do svog mehaničara da mi poskida tapecirunge.. i onda ću dalje sam skombinirat nešto..

samo se nadam da neću morat kupovat novu policu.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj nemoj zezat covjeka...tapecirung na G2 se za 5min skine i bez da nesto popuca...pa nisi bez ruke valjda

Share this post


Link to post
Share on other sites
daj nemoj zezat covjeka...tapecirung na G2 se za 5min skine i bez da nesto popuca...pa nisi bez ruke valjda

 

 

probat ću sam ipak pa šta bude..

 

 

 

jel netko ima ubodu pilu za šperpoloču?? ili ako netko zna neki način kako da izrežem šperploču u krug bez ubodne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cek, mislite na ove pretince?

Pa ne treba to sve skidati, samo skine onaj dio koji se otvara i kupi ovu plastiku i stanu zvucnici unutra.

Ili sam pogresno skuzio o cem vi? :D

 

To stoji... al svejedno mora tapecirunge skidat ako misli provuć žice kroz vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al po meni bi bilo najbolje da zvućnici ostanu gore u armaturi , jel ako iz staviš dolje u vrata ćut će ti se ko da neko kanarinca kolje. Ja sam to sada ovih dana radio i ful sam izgubio bas u vratima, sam su visoki tonovi se ćuli, sada ne znam kakova su vaša iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ti link kak sam slagao panele za 13-tice 13cm zvucnik u pretincu

 

 

gledao sam te slike 100puta... vidim da si ti tamo plastiku topio i tko zna šta još... koliko god gledao slike i ti kažeš da je jednostavno.. meni se to ne čini jednostavno... recimo sve je jednostavno dok ne moram rezat plastiku onu i medijapan, ljepit medijapan... :)

 

htio bi to sam napravit.. ali nemam ja ni alata baš za to...

 

 

jel netko zna nekog tko to može napravit u zg i okolici?? ja materijal nabavim.. i platim mu ruke...

 

 

 

frenki Posted Today, 06:40 AM

Al po meni bi bilo najbolje da zvućnici ostanu gore u armaturi , jel ako iz staviš dolje u vrata ćut će ti se ko da neko kanarinca kolje. Ja sam to sada ovih dana radio i ful sam izgubio bas u vratima, sam su visoki tonovi se ćuli, sada ne znam kakova su vaša iskustva.

 

 

-----

pa ostavit ću zvučnike u armaturi... bit će 2 u armaturi, 2 u vratima, 2 na zadnjoj polici....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nećeš valjda svih 6 zvučnika spojit na HU??? bolje izbaci zadnje ako ćeš imat woofer.... ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnje stavi nekve male kao sto su i original zvucnici,pojacalo na sub,a na radio prednje i zadnje ,s tim da bi bilo najbolje da im odrezes bas sa kondenzatorom da se ne muce,a i prednji zvucnici bi morali biti glavni a ne ko nekoji koji imaju samo elipse na polici :rolleyes:

Ima tu puno mogucnosti....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Zadnje stavi nekve male kao sto su i original zvucnici,pojacalo na sub,a na radio prednje i zadnje ,s tim da bi bilo najbolje da im odrezes bas sa kondenzatorom da se ne muce,a i prednji zvucnici bi morali biti glavni a ne ko nekoji koji imaju samo elipse na polici :rolleyes:

Ima tu puno mogucnosti....

 

 

ali zadnji su mi blaupunkt-ovi koji meni super udaraju.. okrugli... pa ne mogu njih izbacit... to su mi najbolji zvučnici.. :D gdje da njih stavim? u vrata njih? ja mislim da su oni 16cm.. nisam siguran... tak da neće stat u vrata.. pretpostavljam...

 

 

šta si ti tu sve sad nabrojao da moram napravit.. nešto kondezator ovo ono.. morao sam pročitat tri puta... ne znam jesam shvatio.. :D

 

ponovit ću pa me ispravi... stavim zvučnike u vrata, glavne zvučnike za udaranje... iza stavim neke male... i tim malima odrežem kondezator.. a ova dva pionira iz armature bacim van iz auta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

dođi u zg do remize,plati kavu i sve ću ti objasniti pa ti vidi kaj ti najbolje odgovara,imam par ideja

Share this post


Link to post
Share on other sites
dođi u zg do remize,plati kavu i sve ću ti objasniti pa ti vidi kaj ti najbolje odgovara,imam par ideja

 

 

može, može.. :palacg odmah mi pogledaš zašto mi neće prebacivat jačinu sa prednjih na zadnje jer prednji su mali i škripe iznad 22.. one žice nisu pravilno raspoređene u mp3.. :zivio

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest PoloCoupe

najpametnija ti je stvar što se prednji zvučnika tiće da nejebeš di da ih staviš..kupi odvojeni sistem 13-ice..u vrata ti ide kik,visokotonac gore u armaturu...jel na dvojci u armaturu ti stanu samo neke plitke 10..i to jako jako jako plitke i to bez izbočenog visoko tonca...alpine,axton,pioneer znam da stanu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

tebi bi se u vrata dalo cak i 16cm ubacit i to cak po meni bez vecih kemija...jer ak ti zvucnik na lim ide onda si od mediapana fino prstene napravis i na njih zasrafis..ispravite me ak se varam,al u G4 se moze umjesto ovih 16cm cak i 20cm woofere na taj nacin ubacit

Share this post


Link to post
Share on other sites
0