0
dvojka

golf 1 1.6 GTI by Dvojka

Recommended Posts

01.02.2009 stigao golf 1 1.6 gti u moje dvoriste medju ostalo drustvo u voznom parku, ako ce biti pametan tamo ce i ostati dugo-dugo ako ne i zauvijek

 

Po auto sam isao u Osijek, unaprijed sam znao da je ne-vozno stanje ali sta ces s budalinom kad nema mira, natrpao sam alat i dijelove u bunker i otisao ga vidje bratom. Cim sam ga ugledao rekao sam vauuuu!!! jer auto uzivo izgleda zbilja hvale vrijedno, farban je prije cca 1.5 godinu, a nasao sam da je prednji desni cosak naknadno doradivan nema dugo, ali sta je tu je, uglavnom razbijan jace nije i iz jednog je komada, original gti 81. godina. na jednoj fotografiji se vidi stanje bunkera, prefektno, straznje mulde su super, prednja desna je bila sanirana, nadamse da je sve napravljeno za dugorocnije, pod, pragovi i spojevi u donjem dijelu, totalno zdravi, na nekoliko mjesta je pukao kit (uglavnom krpanje antene...) i pokoji curak, radjen je u komori ali su ga valjda kantom zaljevali, boja je malo jaca od marsrot-a, strop je nanovo tapeciran, radjene su nove oplate na svim vratim, tabla nije nigdje razljepljena ni busena, tepisi su cisti i suhi, a samo vozacevo sjedalo ima 1 rupicu od cika, hebem ti pusace, gume su zimske, a ljetne ga cekaju

 

stanje je manje-vise originalno osim: folija na staklima, branici, felge, tapecirunzi vrata, daljinsko-centralno,

na tome cu svemu poraditi, nesto mora dolje nesto cemo mu progledati kroz prste

 

na autu je izmijenjeno: novi akumulator, novi zadnji dobosi, komplet kocnice, amortizeri prije cca 1.5 god, nove zimske gume, protocni lonac, svaka cast svemu auto super lezi u zavojima, vrlo je vozljiv i zaustavljiv

 

 

ja sam prezadovoljan njime i mislim da mi je kupnja ispala solidno isplativa, neka netko danas nadje takav primjerak u okolici,odmah sam ga prepisao, table ima jos 2 mjeseca

 

eto, da mi je jos samo popraviti taj kvarcic na motoru, ne radi kako bi trebao, sumnjam u dovod goriva na 3.klip ili je izgorio, no o tome cu malo vise kad se uhvatim postenog sarafanja, tek je dosao, nemrem vec letit, ai susjedi neka jos malo spavaju u miru jer kec pakleno ronda na rorama, po tome sam poznat (a taman sam se bio malo smirio :)

 

 

DSC05039.jpg

 

DSC05040.jpg

 

DSC05036.jpg

 

DSC05037.jpg

 

DSC05038.jpg

 

DSC05044.jpg

 

DSC05045.jpg

 

DSC05046.jpg

 

DSC05041.jpg

 

DSC05042.jpg

 

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=22066

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavio sam felge koje skupljaju prasinu pa eto: ne struzu nigdje :rolleyes: naravno kad gume gledaju u nebo da bi vidjele pocetak blatobrana, ali i sanska koza lako poklekne.

 

iza su 9j 215/40 a napred 7,5j 195/45 sve u 16" aluett 061

 

DSC05057.jpg

 

DSC05062.jpg

 

DSC05065.jpg

 

DSC05066.jpg

 

a ovako imam plan uskoro:

 

test.jpg

 

testd.jpg

 

ali to kad uhvatim slobodnog vremena

 

 

bio sam i kod majstora, da ispita kompresiju i pritisak pumpe goriva, prvo me pozvao da dodem, onda kaze da ne stigne, valjda me zato i zvao da mi to kaze :palacd i tako to pocinje, natezanje macka za rep

 

macak.jpg

 

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....mp;#entry266308

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

auto je tek 3eci tjedan kod mene, nadam se da se vide pomaci:

 

DSC05082.jpgDSC05083.jpg

 

odlucio sam ga staviti u sto vjernije stanje:

 

-pofarbao zadnja vrata oko sajbe i trake po boku (GTI look)

 

-boju za to sam koristio onu uniton, mipa, gelson.... za plastiku, kad se nafarba u 2 tanka sloja onda se dobije crni mat tanki film s blagom fino rasporedenom teksturom koja parira s originalnom naljepnicom, doslovno isto to:

 

DSC05084.jpgDSC05085.jpg

 

DSC05086.jpgDSC05087.jpg

 

DSC05088.jpgDSC05090.jpg

 

duboke branike sam zamjenio za tanke i sjela nova gti ralica:

 

i krajnji rezultati nakon farbanja:

 

DSC05091-1.jpg

 

DSC05092-1.jpg

 

DSC05093-1.jpg

 

DSC05094-1.jpg

 

DSC05097.jpg

 

malo zivotinjsko carstvo 20 metara od moje radione:

 

DSC05095-1.jpg

 

DSC05096-1.jpg

 

kad ce to proljece i zelenilo...

 

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....22066&st=40

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

na vas nagovor :svajda skinuo sam 16" i nabavi onesto blisko dobu kecovog rodjenja

 

danas kupio ats cup 15" et 28 od jednog kolege s foruma, evo par slika da vidimo na cemu smo sada, kako bi rekao Sanader: Idemo dalje...

 

felge su super zglancane, cisto poliranje, ah bit ce pranja i glancanja,ko picino oko su, svaki k...se vidi u njima :)

 

ja i hrvoje_bj danas na transakciji robe na pola puta garesnica bjelovar pred birtijom simbolicna imena: GTI

 

DSC05099.jpgDSC05098.jpg

 

u odabiru sam tesko odlucio no presudilo je par stavki: sistemom ukljucivanja i eliminacija:

 

-15" super dimenzija

-najjeftiniji oblik po pitanju guma

-odlicna jeftina felga

-ako koju ostetim-miran sam-ima ih jos uvijek posvuda

-ove su jako uredne

-ne tresu

-felga iz tog vremena- doslovni stock-oldschool

-rub

 

...i jos mnogo razloga koje svaka druga felga mozda ne bi sve skupa imala

 

a za neki show car trenutno stanje nije, samo hocu pouzdan i atraktivan autic za vozit materijal, ponajvise smolu :)

 

DSC05102.jpg

 

DSC05105.jpg

 

DSC05106.jpg

 

DSC05103.jpg

 

uskoro:

 

uskoro.jpg

 

razmisljam stavit napred duple farove- sta kazete??

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....22066&st=40

 

p.s. sam mi nemojte da ga moram prizemljit - to je iduce, preskocimo to u komentarima i molim prijedlog koji i dojmove :palacg

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da odmah javim raji novost: od danas je u mom dvoristu jos jedan kec :fakjea

 

1977. god. gti original 1.6, naravno uska lampa, tanki branici, sve 5, sve original, jako malo km, nemam sad vremena, pa cu malo vise napisati kad stignem sutra i koju kvalitetnu slikicu, idem sad na svirku uskoro, naravno s njim :vozi

 

evo jedna brzinska slikano mobom: mojadvakeca.jpg

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....22066&st=40

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

na kecu se puno radilo: uglavnom radi tehnickoga i registracije, iako su kocnice, gume i vecina toga bile ok, trebao sam zamjenit ispuh necim originalnijim, malo ustelati motor - sve zbog tog divljeg ekotesta

 

- auto je registriran bez problema i ostaje kod mene, evo par slikica u kojoj je fazi projekt sada:

 

n1002398471_30436623_1418763.jpg

 

n1002398471_30436628_7890871.jpg

 

4473_1143813867844_1002398471_30436.jpg

 

IMG_0073aaaa.jpg

 

IMG_0087.jpg

 

tamo negdje '92.

 

IMG_0079aaa.jpg

 

obrada.jpg

 

komentiranje http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=22066

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

REFRESH malo nakon dugo vremena ne javljanja, znaci auto je registriran polovicom 6.mj.

 

vidio je Karlovac:

 

IMG_0078.jpg

 

4831_1161045421381_1085164939_49177.jpg

 

IMG_0206.jpg

 

IMG_0223.jpg

 

IMG_0225.jpg

 

IMG_0227.jpg

 

na tom tripu sam dozivio karmu, naravno na pola puta sam imao problema sa pisanjem dizni, tada sam susreo nesto, vidio i cuo i rekao sam to ide unutra, mora!!!

 

nabavio jos jednoga (slucajno isto mjesto kod Osijeka od kuda je i crvenko :) ) koji je vec posteno raskopan i uskoro odlazi ostataku vjecna lovista :lol2

 

 

IMG_0312.jpg

 

IMG_0278-1.jpg

 

IMG_0284.jpg

 

IMG_0285.jpg

 

 

no malo-malo nesto i zasitio sam se k-jeta, nepouzdano je to danas, stara dotrajala tehnologija, skupa za odrzavanje i uvijek rizik

 

stavio sam ok dizne, auto je bio postelan za put k majstoru i kako sam nekoliko km napravio po gradu poceli su problemi, ustanovio sam da dizne propisaju ili se zastopaju, i na kraju zasto:

 

IMG_0247.jpg

 

IMG_0311.jpg

 

kako imam gore nove filtere goriva i ciscen je rezervar, nije mi bilo jasno od kuda trunje i dalje, no to nije trunje, ima dana kada se vozim, a ima dana kada samo radim-radim i niti ne vidim auto, zbog naseg idealnog goriva javljala se korozija od vode, a i auto nikako nije isao na INA-ino gorivo u usporedbi s tifonovim, s INA-inim se zaletavao

 

stavio kompletan novi ispuh

 

i dosao je danasnji dan:

 

posljednji valcer sa mojim 1.6 GTI: doslo doba da se rastajemo :plac

 

last run:

 

IMG_0309.jpg

 

IMG_0310.jpg

 

IMG_0313.jpg

 

kaze stara narodna: "Sutra je novi dan."

 

i daaaaaa... naslo se i ovo: tako da me nemojte :bam::svajda za visinu auta natjecem se sa ovim lopatarima sa slika :)

 

IMG_0299.jpg

 

napravio PORSCHE replika kvake

 

DSC05315.jpg

 

i jos hrpa stvari i izdataka

 

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=22066

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo slika od jutros :lol2 uuuu...al sam se naspavao

 

IMG_0314.jpg

 

IMG_0315.jpg

 

IMG_0316.jpg

 

Filip - inzenjer za kecove mi je pomogao, bili smo crni ko garagani dok smo ga izvadili, uf, lakse to na dvojki ide

 

IMG_0317.jpg

 

i eto ga, kum je vani :grrr:punk

 

e da....bio stanko aka "smota boy" kod mene,necu vam reci u kakvom izdajnickom autu, :bag:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...Civic-coupe.jpg honda sljivik

 

 

vamo mozete komentirat i galamit: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=22066

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites
ajmo ajmo neke slike kako idu radovi :D

 

 

Istina, ajmo dvojka, slike!!! :P

 

aj. aj, kad ste navalili :)

 

specijalno za turasa i slyer of gods i drustvo u cosku, uz pjesmu "Hvaljen Isus i Marija, kakva Vam je limarija," niste culi tu, a to vam je novi hit, ovo ljeto udara, trese, barem kod Dvojke doma pred garazom, a glasi ovako: "Dode mi da vrisnem al' izdade me glas" :lol2:lol2

 

tocnije zbog:

 

DSC05320.jpg

 

DSC05321.jpg

 

DSC05322.jpg

 

znao sam to kad sam uzimao,nema vaze, samo mrzim fusere, koliko glup mozes biti ici to tako mutavo sanirat, svako bezdusan bi komotno sada mjenjao cijelu sasiju, ja necu jer je to moj gti

 

spasava me donator gti:

 

isto nikada lupan

 

zdrav k'o dren:

 

IMG_0330.jpg

 

IMG_0331.jpg

 

IMG_0332.jpg

 

bi ja to vec prebacio, no cekam bitove za pertlanje, ova dostava ce me ubiti :palacd:angry:

 

u nastavku dosade, mozete misliti kako mi je dosadno,svaki dan od jutra do mraka, posla do grla,

 

svaki dan sam ovakav:

 

IMG_0334.jpg - mota to je od one mazde crvene boja :)

 

 

evo jos rastavljanja:

 

neki pametni je popikao vezni i blatobrane te prelaz pokitao, ako ovo cita ja mu porucujem da postoji i diht masa pa je samo mogao povuci prstom brtvu

 

IMG_0322.jpg

 

IMG_0323.jpg

 

na istom ovom mjestu je bila dvojka prosle godine, ona je sada u radioni, a ovaj bogac je sasvim slucajno ovako "nacet"

 

IMG_0324.jpg

 

otvorena i unutrasnjost, podovi i izvana i iznutra prihvatljivo stanje, no slagat cu i to sada

 

IMG_0336.jpg

 

IMG_0337.jpg

 

IMG_0338.jpg

 

i dok sada ovo pisem, vjerujte mi ne znam prema kuda ovaj projekt ide, cilj mi je bio samo zamjeniti motor, no redosljed se pobrkao jer sistemi eliminacija kod mene zahtjevaju prvo limariju, nadam se da uskoro vozimo

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=22066

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

napravilo se nesto i na kecu, puno posla sa strane ali i za njega se nadje vremena, ja to malo vise volim guliti do lima, volim znati 105% kakvo je ispod, zamjeniti svaki komad hrdje zdravim, nek to bude kako treba

 

eto, izbacio ventilaciju, smislio sistem za novo hladjenje/grijanje, izbacio stari kos, nabacio novi, sve po zakonu pertlanjem, promjenio bolna mjesta-vrhove stokova vrata, sada jos razmisljam napraviti dodatna pojacanja/vanjske krakove, ako mi prilike budu dale tako ce biti. evo 2-3 slike pase cujemo, pozzz svima od dvojke iz radione

 

 

IMG_0374.jpg

 

IMG_0380.jpg

 

IMG_0381.jpg

 

e da, ovaj novi kos sam danas sam dizao i montirao na auto, hvala svima onima koji me posjecuju onda kad ih ne trebam :P

fulao sam lijevi kraj za 3mm preunutra navario, mislim da cu ponovit potupak :(

 

 

komentari: http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....showtopic=22066

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites

buahahahahahaha ko je lud ha? ko je bolestan?

 

 

evo ga polako ustimano sve, ja digo paniku za 3mm a kad ono sve ok :lol

 

IMG_0382.jpg

 

sve na wasser-vagu tocno

Edited by dvojka

Share this post


Link to post
Share on other sites
0