2 2
Marks

Povlačenje kabela do gepeka

Recommended Posts

Kako mi moj JBL komplet stoji vise od 3 god i nicemu ne sluzi odlucio sam se trgnuti pa staviti to u auto....pa me zanima kako najlakse povuci kablove do gepeka..i za napajanje a i chincheve...sve si mislim ako budem isao kraj pragova da ce popucat plastike...pa ako je netko radio nek napise..a ja cu se potrudit sve to poslikat

 

i jos eno pitanje...zasto se zadnji zvucnici(origigi) slabije cuju neg prednji...kao da imaju nekakvu prigusnicu ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti nemaš funkciju balansa zvučnika?

 

 

koliko ja znam svi vuku kablove ispod pragova... pitaj wild-a on ti je za mjuzu prof.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

hm...nisam baš neki stručnjak..samo inače "pravilno" se provlače kroz pragove, dok neki cihcheve provlače kroz sredinu auta, znači srednji most...čuo sam da možeš dobit distorzije ili ono brujanje ukoliko je chinch pogotovo nekvalitetan blizu naponskih kablova...u principu nema tu previše mudrolije

 

naponski + kabel spojiš klemom na plus akumulatora, i staviš osigurač, i dalje kroz izolaciju moraš provuć nekak da ti dođe u kabinu, tamo kod nogu dolje, i moraš čupat sastrane one plastike na pragovima da se nevide...masu spoji iza negdje na karoseriju, na neki vijak bilo bi dobro, digni si oplate iza pa malo pogledaj...

 

neznam kako misliš da se zadnji slabije čuju, ja isto imam četvorku serijala zvučnici 8 komada, zadnji dolje u vratima ti produbljuju bas, dok su visokotonci na zadnjim vratima slabiji od prednjih..ja imam dost dobar HU i kad FADER namjestim da se izjednače, onda moram VOLUME pojačat ajme da bi se čulo...

 

dalje ti neznam savjetovat, osim ti reći da je četvorka puna plastičurije, koja je meni barem svaki drugi put pukla kad sam razne plastike vadio da bi došao do nekih stvari...čak i u toploj garaži po hladnom vremenu da se opuste, malo budi oprezan :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vukao kablove drito sa radija i svejedno se slabije cuju mislim da je do polozaja zvucnika u samom autu.

Prvo moras skinuti plastiku koja prekriva mehanizam pojasa jer je zataknuta u ovu koja ide po pragu.

Zatim skines zavrsetke(onaj ispod zica i onaj ispod armature),zatim skines vijke koji se nalaze ispod plastike koju si prije skinuo ,i ondapolako dizes plastiku praga prema gore i to je to.Preporucam desnu stranu jer ima manje zica pa su i manje sanse za smetnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naponske mozes povuc po lijevom pragu jer tamo idu i naponski za napajanje stop lampi,a cince sa desne strane ili po sredini,ja sam stavljao sa desne i sve je ok,iz motornog prostora u kabinu imas nekoliko gumenih "uvodnica",jednu odrezes kolko ti treba za prolaz kabla i kroz nju povuces u kabinu i dalje po pragu,i osigurac stavljaj na kraju dok sve pospojis da nebi sprzio slucajno pojacalo,sto se meni jedanput desilo.

Edited by destruction

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to provlacio u G4 i ispod isrument table imas vec provucen + u kabinu, svi kablovi idu ispod pragova, s lijeve strane od napajanja, a s desne od radiona, ako hoces da sutra poslikam sve pa da ti postupak tu stavim, barem kako sam ja stavljao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potraži temu tu u Car Audio, Kerabek je sve objasnio, ja sam svoj naponski 6mm provuko po lijevoj strani, samo sam pragove počupo, B stup nisam (neznam koju kradraturu kabla imaš, ovaj moj je stao ispod).

 

 

Ustvari, evo linkova:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=kablovi

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=kerabek

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

al vjerujem da je najbolje odfurat u autosound ili neku audio radnju najbližu da oni to obave...sigurno će dobro spojit...radili su to puno puta...nego ovako sam šarafat nešt strondat...uostalom oni daju garanciju na svoj rad...tako da si bezbrižan... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
ti nemaš funkciju balansa zvučnika?

nema balans odnosno fader veze sa tim...

 

hm...nisam baš neki stručnjak..samo inače "pravilno" se provlače kroz pragove, dok neki cihcheve provlače kroz sredinu auta, znači srednji most...čuo sam da možeš dobit distorzije ili ono brujanje ukoliko je chinch pogotovo nekvalitetan blizu naponskih kablova...u principu nema tu previše mudrolije

 

ajoj po sredini?? tesko...tko ce toliko kopati i to jos ispred stana na parkingu

 

naponski + kabel spojiš klemom na plus akumulatora, i staviš osigurač, i dalje kroz izolaciju moraš provuć nekak da ti dođe u kabinu, tamo kod nogu dolje, i moraš čupat sastrane one plastike na pragovima da se nevide...masu spoji iza negdje na karoseriju, na neki vijak bilo bi dobro, digni si oplate iza pa malo pogledaj...

 

struja me ne zabrinjava

 

neznam kako misliš da se zadnji slabije čuju, ja isto imam četvorku serijala zvučnici 8 komada, zadnji dolje u vratima ti produbljuju bas, dok su visokotonci na zadnjim vratima slabiji od prednjih..ja imam dost dobar HU i kad FADER namjestim da se izjednače, onda moram VOLUME pojačat ajme da bi se čulo...

 

kad prebacim na zadnje osjeti se da se slabije cuju neg prednji...a naravno kad su svi u pogonu onda grmi.....probaj sjedit na vozacevom mjestu...i prelazi na zadnje pa ces vidit da je slabije....i kad sjednes nazad isto se slabije cuje...kao da su priguseni bez obzira koliko pojacas...probaj napravit usporedbu prednji zadnji sa razlicitim polozajima sjedenja

 

 

I ja sam to provlacio u G4 i ispod isrument table imas vec provucen + u kabinu, svi kablovi idu ispod pragova, s lijeve strane od napajanja, a s desne od radiona, ako hoces da sutra poslikam sve pa da ti postupak tu stavim, barem kako sam ja stavljao

 

pa ako ti nije problem stavi...bude jos neekom pomoglo

 

Potraži temu tu u Car Audio, Kerabek je sve objasnio, ja sam svoj naponski 6mm provuko po lijevoj strani, samo sam pragove počupo, B stup nisam (neznam koju kradraturu kabla imaš, ovaj moj je stao ispod).

 

 

Ustvari, evo linkova:

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=kablovi

 

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index....&hl=kerabek

 

pa mislio sam stavit 25 kvadrata iako nema potrebe za tim...al kad ih imam nekoliko komada nek se trose

Share this post


Link to post
Share on other sites
al vjerujem da je najbolje odfurat u autosound ili neku audio radnju najbližu da oni to obave...sigurno će dobro spojit...radili su to puno puta...nego ovako sam šarafat nešt strondat...uostalom oni daju garanciju na svoj rad...tako da si bezbrižan... :palacg

 

ma za to mi se ne baca lova...zvuk u autu je super jos da je bolji HU...al stavljam da mi ne kupi prasinu u sobi i da mi woofer ne sluzi kao stalak za noge dok sam na kompu...a da prodajem..neznam ni kolko bi dobio a i zao mi je u jednu ruku.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

kvalitetno.... skidanje brisaca i plastike ispod pr.sajbe.tam je glavna kutija gdje ulaze sve zice od elektronike auta u kabinu...tam provuces.ak hoces onak na brzinu i uz opasnost da ti mozda (kazem mozda) curi voda u kabinu onda kroz one gumene cepove..usput receno.kroz cepove je bullshit jer neznas kaj je iza njih u kabini..tipa gaspedala ili kocnica...

onda po vozacevom pragu do u bunker.chinceve s suvozaceve strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites
kvalitetno.... skidanje brisaca i plastike ispod pr.sajbe.tam je glavna kutija gdje ulaze sve zice od elektronike auta u kabinu...tam provuces.ak hoces onak na brzinu i uz opasnost da ti mozda (kazem mozda) curi voda u kabinu onda kroz one gumene cepove..usput receno.kroz cepove je bullshit jer neznas kaj je iza njih u kabini..tipa gaspedala ili kocnica...

onda po vozacevom pragu do u bunker.chinceve s suvozaceve strane...

Tak sam i ja napravio, brisače dole, onu plastiku isto, probušio onaj gumeni čep i po kanalu sa ostalim žicama do akku.

Žica se praktički ne vidi, nema fušeraja tipa provlačenje po blatobranu. Osigurač i kučište osigurača je isto u kutiji akumulatora :palacg.

 

OT: da se ubacim, hoće li 6mm2 naponskog kabla biti premalo za 240RMSa alpinea MRV-T420?

Uzeo sam komplet za 200W od DLS-a

Share this post


Link to post
Share on other sites
kvalitetno.... skidanje brisaca i plastike ispod pr.sajbe.tam je glavna kutija gdje ulaze sve zice od elektronike auta u kabinu...tam provuces.ak hoces onak na brzinu i uz opasnost da ti mozda (kazem mozda) curi voda u kabinu onda kroz one gumene cepove..usput receno.kroz cepove je bullshit jer neznas kaj je iza njih u kabini..tipa gaspedala ili kocnica...

onda po vozacevom pragu do u bunker.chinceve s suvozaceve strane...

sad mi proradi kliker u bulji...kako mi je sajba pukla to ce bit i prilika da provucem kabel ispod brisaca.....

 

Tak sam i ja napravio, brisače dole, onu plastiku isto, probušio onaj gumeni čep i po kanalu sa ostalim žicama do akku.

Žica se praktički ne vidi, nema fušeraja tipa provlačenje po blatobranu. Osigurač i kučište osigurača je isto u kutiji akumulatora :palacg .

 

OT: da se ubacim, hoće li 6mm2 naponskog kabla biti premalo za 240RMSa alpinea MRV-T420?

Uzeo sam komplet za 200W od DLS-a

ako me pamcenje dobro sluzi od prije 5 god sam u švabiji vidio koja kvadratura na snagu po duzini...do 600w je dovoljno 16 kvadrata na 5m....znam da sam uzeo jer sam u seata slagao jbl mjuzu (2x25cm 2x90rms,woofer gt4 250rms i pojacalo 4x75rms) iako je bilo dosta i 10.

pitanje dal ces ikada izvuci svih 240rms-a da bi se kabel poceo grijat...kolko si platio kablovinu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

još netko ne spava... :D

 

ma 300kn komplet (chinceve 5m, power 6mm2 - 6m i masu - 1m).

Stvar je u tom da nikog nisam vidio da stavlja tanji od 10mm2 pa me malo strah...

Kupio bi ja drugog, ali je auto bio raskopan (tj to oko šajbe) zbog ugradnje tempomata pa je to bilo BTW

 

Evo par slikica

 

P2140427.jpg

 

P2140430.jpg

 

Morat ćeš skinut i motorič brisača, kutija sa kablovima ti je ova bijela u desnom čošku (gledano sa ove strane)

P2140431.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

ukoliko vam 10 kvadrata zadovoljava, ovo sve navedeno je nepotrebno, jel g4 ima kod kutije za osiguraće već proveden plus, koji se kasnije nastavi do gepeka...to sam danas gledao na frendovoj četvorci, koja je rađena u autosoundu...totalno se ništa nevidi...bez skidanja plus kleme...itd...kažem ukoliko vam je 10 kvadrata dosta, za neko osrednje ozvučenje, a ak je nešto jače u pitanju naravno raste i kvadratura...

 

s tim da mi je frend iz autosounda rekao i gledao na mom autu, tamo gdje ulaze kablovi u kabinu a može se do njih doći bez da se vade brisaći i tako dalje...provuće se prvo FORŠPAN i onda kabl...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ukoliko vam 10 kvadrata zadovoljava, ovo sve navedeno je nepotrebno, jel g4 ima kod kutije za osiguraće već proveden plus, koji se kasnije nastavi do gepeka...to sam danas gledao na frendovoj četvorci, koja je rađena u autosoundu...totalno se ništa nevidi...bez skidanja plus kleme...itd...kažem ukoliko vam je 10 kvadrata dosta, za neko osrednje ozvučenje, a ak je nešto jače u pitanju naravno raste i kvadratura...

 

s tim da mi je frend iz autosounda rekao i gledao na mom autu, tamo gdje ulaze kablovi u kabinu a može se do njih doći bez da se vade brisaći i tako dalje...provuće se prvo FORŠPAN i onda kabl...

 

jedino je pitanje dali ima mjesto za taj dodatni kabel i kolika kvadratura dolazi do te kutije sa osiguracima......da nebi glavni dovod bio preslab....bas sam imao volje rasturit to al najavljuju kisu... :palacd

Edited by Marks

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam jednom tipu sa foruma provlačio kabel u G IV 1.4 16v i bilo je malo jebeno pošto je bio samo jedan gumeni čep za ulaz u kabinu i kroz prag do gepeka,istom tom stranom činč i remote i nikakvo brujanje iako je bio niskobudžetni chinch kabel...to svi ovisi o chinch kablu jel će prikupit smetnje ili ne,ako ideš već provlačiti kabel stavi 20mm2,nije na odmet...ako trebaš kakvu pomoć jabžvi se na pm

Share this post


Link to post
Share on other sites
jedino je pitanje dali ima mjesto za taj dodatni kabel i kolika kvadratura dolazi do te kutije sa osiguracima......da nebi glavni dovod bio preslab....bas sam imao volje rasturit to al najavljuju kisu... :palacd

Ma rasturi brisače ako želiš napravit kak se spada, jednostavnije je nego provlačit sve, usput očistiš kanal ispod šajbe.

A činč kabel provuci sa desne strane, ja sam ga danas za 20 minuta provuko (nemoraš ni B stup vadit, samo malo pragove povuci)

Share this post


Link to post
Share on other sites
s tim da mi je frend iz autosounda rekao i gledao na mom autu, tamo gdje ulaze kablovi u kabinu a može se do njih doći bez da se vade brisaći i tako dalje...provuće se prvo FORŠPAN i onda kabl...

 

htio bi vidjet kak ce on sa vorspanom probit gumeni cep ispod mehanike brisaca bez da uopce vidi kam to gura :palacd usput receno.to je zatvorena kutija sa par gumenih cepova...a vidis ih tek kad sve oslobodis...i onda je jos sugavo radit jer opet ne vidis kud kabel guras jer ispod armature opet skidas plastike...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

dobro dečko mi je objasnio, sad svatko radi kako mu je lakše...uostalom kaže nagledao se golfova u kojima su to provlačili...neznam za dovod al čini mi se da je rekao da je za 10 kvadrata, i da bez problema to šljaka...dalje nebih znao

Share this post


Link to post
Share on other sites

najbolje u gumeni čep koji se nalazi u motornom prostoru,najmanje kemije i najlakše za napraviti

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2