0
mate_st

-5 na tvornicki amortizer

Recommended Posts

evo zanima me dali bi moga stavit - 5 opruge na tvornicki amortizer...mislim znam da bi moga sve se moze ali koliko je preporucljivo ili ne? inace radi se o fabiji znaci ista shema kao i kod pola i ibize...

Edited by mate_st

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo previse za serijske amortizere,oni podnose 3-4 cm max ili bacaju riku brzo.Za 5 cm dolje trebaju drugi kraci amortizeri ili napravi kao Os.Badboy.Os na svom Polo Gti-u.On je za koliko je skratio visinu opruge kod tokara dao produzit navoj na sipki amortizera i tako ih vratio u optimum radno podrucje.Decko je zadovoljan tako i taj njegov 125 ks zvrk lezi ko zmaj u zavoju a vjeruj mi da ga tjera u najmanju ruku kao da ga je ukrao.

 

Edit: s obzirom da se radi o -5 mjeri obavezno ugraditi sto kvalitetnije ''bump stop'' gumice i nadam se da si razmislio o tome svemu jer uz bolji izgled auta dolaze i neki do tog trenutka banalni problemi poput pronalaska parkinga...itd

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

a moze se staviti ,amortizeti vise trpe i automatski se prije pokvare, tj. procure

iskreno mislim da je bolje sakupiti malo novaca i kupiti gewinde

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os

mada srki, bravo, :respekt

 

čovjek bi kemijao malo, za svoju dušu...pita samo koliko je preporučljivo, koje su posljedice itd...eto u najmanju ruku napravi kao što je mrky rekao kod tokara da se produži...jel ipak previše je to opterečenja, prije svega idealan hod njihov...isto tako nadam se da nemisliš rezat fleksom opruge, to nejoj radit, uzmi neke opruge vidio sam ima po oglasima 3/4 cm tak nešt...ubaci to, odi kod tokara i miran si...uz male novce si spojio ugodno s korisnim...i sigurno da će ti trajat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako...znaci sada iman -3.5 weitec opruge...kupija san ih nove ali san se zajxxx..auto sprijeda nije palo ni puna 2 i po cm...a straga zbog tezine plinske boce plina goriva i tako i vise od 4 cm...sada se auto propelo i glisira...nije to to...

 

pa eto sad me zanima sta bi mi bilo najbolje za napravit...vasi prijedlozi...znam i ja da su jedino trajno rijesenje gevind...ali one ce morat sacekat bar pola godine...iman vaznijih stvari...kako bi se nesto napravilo da to izgleda bolje???? HVALA... :lol2 :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mate uzmi eibach -50 i nemas se cega bojat. Koga je god ima nije ima nikakvih problema. Napravili su po 40k km i jos uvik amortier normalno radi. Cijenu cemo rjesit samo se javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas zbog toga sam i otvorija ovu temu..jer znan da ekipa masovno na mk4 i mk5 stavlja -5 i nisam cuja da jos iko ima ikakvih problema...tako da da...ali neka ekipa napise sta misle da bi bilo najbolje rijesenje pa ce mo vidit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da si opruge kupovao za svoj model i svoj motor.Kad pogledaš u katalog renomiranih proizvođača ima npr za fabiju veći izbor,sve zavisi koliko kila imaš pod haubom,nije isto 1.2-1.4 litre ili 1.9 tdi pod haubom,i to nemislim na snagu.A posto imaš i bocetinu plina u portapaku trebao si i to uzet u obzir kod kupovine opruga. :palacg

Ako imaš ikako i naravno vremena probaj malo experimentirat jer nažalost stvarno spuštanje se jako rjetko poklapa s cifrom na papiru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Malo previse za serijske amortizere,oni podnose 3-4 cm max ili bacaju riku brzo.Za 5 cm dolje trebaju drugi kraci amortizeri ili napravi kao Os.Badboy.Os na svom Polo Gti-u.On je za koliko je skratio visinu opruge kod tokara dao produzit navoj na sipki amortizera i tako ih vratio u optimum radno podrucje.Decko je zadovoljan tako i taj njegov 125 ks zvrk lezi ko zmaj u zavoju a vjeruj mi da ga tjera u najmanju ruku kao da ga je ukrao.

 

Edit: s obzirom da se radi o -5 mjeri obavezno ugraditi sto kvalitetnije ''bump stop'' gumice i nadam se da si razmislio o tome svemu jer uz bolji izgled auta dolaze i neki do tog trenutka banalni problemi poput pronalaska parkinga...itd

 

to su "slatki" problemi.....

 

novi v6 lip-400 kuna

novi karter-2000 kuna

pogled curica iz srednje-neprocjenjivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da prepravim OT da te ne bode u oko.Prjedloge i misljenja si dobio s vise strana-i za i protiv pa se odluci sam,auto je tvoj a ne nas.

Na kraju,spustas auto za par cm,ne lansiras space shutle pa neka nauka nije ni potrebna.

Javi rezultat i budi pozdravljen!

Edited by mrki OS

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamolija bi samo da ne OT...zanimaju me konkretna misljanja i prijedlozi...hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest voda-os
Mate uzmi eibach -50 i nemas se cega bojat. Koga je god ima nije ima nikakvih problema. Napravili su po 40k km i jos uvik amortier normalno radi.

 

eo ovo ti sve govori, kako kolega kaže....rekao ti je provjerenu informaciju...i podatak od cca 40k km da traju amortizeri...ako ti je to prihvatljivo napravi i nemaš šta puno tu više kemijat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

mate poslusaj me .

skini serijske amortizere.ako nisu propišali odnesi ih tokaru da skrati pušku par cm i nareže navoj.nece ti uzet 150 kn za sva 4

onda si siguran da ce izdrzat,

Share this post


Link to post
Share on other sites
mate poslusaj me .

skini serijske amortizere.ako nisu propišali odnesi ih tokaru da skrati pušku par cm i nareže navoj.nece ti uzet 150 kn za sva 4

onda si siguran da ce izdrzat,

To sam mu i ja rekao ali covjek trazi nesto konkretnije iako je to najsigurniji nacin da mu sve funkcionira dobro i dugo.Vidio sam par slucajeva gdje se sipka amortizera iskrivila ili probila salicu dolje na kucistu zbog pre-spustanja bez skracivanja sipke.

Netreba zaboraviti na 5-i cilindar (pojacivac sile kocenja kod natovarenosti). Treba ga se nastelati na vrjednost koju je davao prije spustanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0