2 2
mehaniker

vag-com! sta moze?

Recommended Posts

može

 

ok. hvala! isključuje li to automatski i lampicu na instrument tabli ako se ne vežem ili samo prestane pištat?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ok. hvala! isključuje li to automatski i lampicu na instrument tabli ako se ne vežem ili samo prestane pištat?

 

nemam pojma

 

pa nek svijetli samo neka ne pišti

Share this post


Link to post
Share on other sites
nemam pojma

 

pa nek svijetli samo neka ne pišti

 

pa kad se vec radi...neka se napravi kako treba! :)

 

gasi se i lampica :)

 

danke! :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites
da, zašto??

 

svrha??

 

Pa kolko sam čital po forumu na USD bi trebalo samo par puta zapištat i gotovo... a ne ovak tuli ko idiot...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa kolko sam čital po forumu na USD bi trebalo samo par puta zapištat i gotovo... a ne ovak tuli ko idiot...

 

na petici zapišti par puta pa prestane i onda opet ak se ne varam

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se iskodira na US onda zapisti 5-6 puta i lampica ostane svjetlit i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites
kad se iskodira na US onda zapisti 5-6 puta i lampica ostane svjetlit i to je to

 

E na to sam mislil... e sad gledal sam upute kak se to radi na petici al na šestici neide tak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na VCDS 9080 na 01 kanal 11 neče da mi pokaže sve četri krivulje diagrama, fali mi isporučeni tlak?

 

Da li netko zna u čemu je kvaka, ovo mi ne radi kod Passata PD 2000-?

Share this post


Link to post
Share on other sites

je li ovo port za obd1 dijagnostiku na golfu 3 i ima li tko kabal te program za njega na forumu. pozdrav

27102011556.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Share this post


Link to post
Share on other sites
evo ovak , uzmem si vag-com i sta sve mogu, jel samo ocitat greske i servis i pobrisat ili jos nesto?

frend prek toga ispravio kilometrazu dok je zamijenio sat u golfu 4! ima neki kao program uz vag!!

 

kaj to sve sljaka onda?!

 

Prvo kupiš kabel i software.

Onda za auto kojeg misliš dijagnosticirati kupiš tvorničke "repair manual-e" za razno razne sustave u tom dotičnom autu (motor, ABS.....) e tek onda si spreman za nešto ozbiljnijega napravit sa VAG-COM-om.

U tim manualima su detaljno objašnjene sve moguće funkcije i mogučnosti VAG tvorničke dijagnostike koja se 99% podudara sa VAG-COM-om (barem za aute koje sam ja proučavao).

Za europsko tržište se manuali skidaju (naravno nakon što platiš) sa "erWin" stranice koja je službena VW stranica a za aute koji su za američko tržište se koriste "Bently" manuali.

Svatko se može logirati na ebay i kupiti kabel i program ili pozvati ovlaštenog zastupnika za VAG-COM u blizini (Kranj-Slovenija) pa kupiti original, stvar spojiti na auto i igrati se velikog znalca gledajući u mjerne blokove i slično a da uopće ne zna kaj gleda jer dotične vrijednosti nema s čim usporediti.

Znači kabel, program i literatura te dani i dani pručavanja da bi se nešto ozbiljnoga naučilo i napravilo; naravno preduvjet je nekakvo znanje mehanike, struje i elektronike.

Dijagnostika nije stvar koju naučiš preko noći jer da bi je dobro razumio trebaš razumjet i mehaniku, hidrauliku itd....

Isto tako svi pričaju o greškama; očitao sam ovo, očitao sam ono; očitane greške treba znati ispravno interpretirati što znači da treba znati sve ono kaj sam iznad naveo.

Tu je navedeno ovo kaj sam napisao:

 

http://store.ross-tech.com/shop/cat/BCD.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam pitanjce jedno, kupio sam kabel sa pripadajucim softwerom 409.1

kada ga krekiram sve radi dok prvi put ne skeniram auto, tada mi obrise krek i kaze da je neregana verzija.

sta mu napravit?

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2