0
Guest edo_16v

Prijedlozi za povecanje snage motora

Recommended Posts

Pusti ove price o kerozinu i G60 16V, a pusti i TURBO, ne vjerujem da ces sve to raditi da ga uvalis na taj motor, poteze to vise pitanja nego sto mislite.

 

Koliku ti kompresiju daje javi mi ovdje? Koliki tlak u barima. Tu se moze dosta dobiti (a i izgubiti ako je slaba kompresija, odmah pu??i??). Vele da treba ??telajuca remenica bregaste kad se pila glava :) , kako bilo ja ti je mogu nabaviti. Ona ti svakako treba za bregaste, koje ti takodjer mogu mozda nabaviti, za manje para nesto sto su ti tu naveli, stupnjevi su 286 i to je prava bregasta za taj motor. Olak??an i BALANSIRAN zamajac (za fi 210 kao u tebe) ti ja imam kod sebe, i cim skinem svoj motor i stavljao novi, prodavat cu i njega.

 

Provjeri kablove paljenja, ne ispati se raditi motor ako osnovne stvari nisu ok, znaci da svaki jednako radi i da dobro radi, ako to nije slucaj, kod nas u mostar se moze orginalni VW nabaviti za 200+ KM (mogu ti ja nabaviti i za manje, neka je njemacka marka ali nije direkt VW).

Ugao paljenja, nadji mu tu snagu B) .

Tlak pumpe ako ti nije ok, opet pu??i??. Mogu nabaviti novu BOSCH-ovu, preko mene ide sa popustom.

 

? iroke usisne grane stavi, ako ih nemas, mozes uzet od mene kad prodam motor jer cu prodati samo blok i glavu.

 

Ispusne grane, ganjaj 4-1 ili 4-2-1. "zmija grane" :) . Za najbolji fi auspuha i lonce nebi davao misljenje, jer ce mnogi tvrditi drugacije, to ti vidi vec, skakako ne ic u krajnost ni pre-usko ni pre-??iroko.

 

Uradi i direktniji usis zraka, znaci nekako rijesi da ti ulazi hladan zrak iz vana, po zelji tvojoj. Napomena : pazi na ki??u i moguci ulazak vode.

 

 

Sad ja neznam koji je to tocno motor i kakva mu je glava, znam da na 9A blok ide od 1.8 16V glava, tako sam i ja radio. Dobro je polirati usisne kanale glave, obraditi detaljno glavu, na ma??inskoj obradi znaju sta im je raditi (Ljubuski KELAVA). Ako ces se upustati u neke jos stvari kao laksanje ventila, radilice i to onda vidi tko je to radio ovde i gdje.

 

Na kraju gledaj smjesu kad ??teluje?? auto, i tu se da malo uhvatit :) .

 

 

Za izradu sportske lamele, ako te zanima, obrati se meni pa cu ja vidjeti sa nekim, kod mene je lamela kao u ovih sto voze brdo :) .

 

Stavi slick :lol2

 

Bregaste, dobro rijesiti paljenje i fazu motora, vec sam pomenuo vaznost i ??telujuce remenice, kad to rijesis kako spada bice to dobro.. Ako si nemozes priu??titi prave bregaste, stavi onda usisnu od KR-a.

 

Koliko vidim samo je ovo konkretan odgovor do sada.

Koji se sve radovi podrazumijevaju pod obradom glave i koliko se KG moze-smije olaksati zamasnjak??

Koliko se max mogu busiti cilindri a da ne dodje do pucanja bloka, ?

 

 

Koliko max neznam, no mogu ti saznat. Ja sam brusio na 83, i uzeo nove klipove za to, jedine i koji su se tu mogli naruciti. Ako ides na kovane klipove il tako nesto, javi, pa cemo viditi koliko se to moze busiti ;) .

Edited by Repo_GTI_16v

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest edo_16v

Repo :bravo za post... Javit cu ti se dok skontam sta mi sve treba, ti si mi svakako najblizi

Edited by edo_16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego Repo jesi ziher da nisi nesto izostavio!?? :bravo:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest DRAGON GTI

Mo??e?? se i chipom poigrat, najjeftiniji način za dobit 15tak konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mo??e?? se i chipom poigrat, najjeftiniji način za dobit 15tak konja.

salis se?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Repo :bravo za post... Javit cu ti se dok skontam sta mi sve treba, ti si mi svakako najblizi

 

Nije problem, samo ti javi privatnom porukom ako nesto treba da ja to vidim na svom e-mail, ionako idem na drugi motor pa me nista ne kosta rec vam sto znam.

 

 

Nego Repo jesi ziher da nisi nesto izostavio!?? :bravo:lol:

 

A moguce i da jesam, tko ce se svega sjetit, i jos mi se je zijevalo dok sam ono pisao :D .

 

Mo??e?? se i chipom poigrat, najjeftiniji način za dobit 15tak konja.

 

Zaboravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest DRAGON GTI

2Rallye VR6 Oče?? reći da auto od 150KS nemo??e dobit 15KS sa kvalitetnim chipom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam pitao za motor abf 2.0 16v moze s cipom dati samo 8 ks

posto je motor valjda tvornicki dignut skoro na maximum

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja sam pitao za motor abf 2.0 16v moze s cipom dati samo 8 ks

posto je motor valjda tvornicki dignut skoro na maximum

Eh, sto se tice ABF-a skroz je kontra, samo link gdje je to objasnjeno vise ne radi, ako se nekom da kopat....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nebi se slo??ija da su grane 200-400€. Nove od SS su min. 500€ s tim da nisu od inoxa, a one od inoxsa nepitaj za cijenu. Prodaje Fog svoje za 400€, ali ako budu 300e onda ih smatraj prodane meni ;-)

 

 

iman ti i ja supersprint 4-2-1 cjena je 300 e pa ako te zanima....

Share this post


Link to post
Share on other sites
0