0
Guest golf_tdi

P-Box chip

Recommended Posts

Guest golf_tdi

treba mi pomć.

??elim staviti p-box chip u golf V (105 ks).

zanima me koliko on ??teti motoru?

 

u vw servisima dođe oko 6000kn? dali se to isplati.

 

Unaprijed hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest rough k

je skupo, ali zadrzavas garanciju, a to je sigurno najvaznije. zato mislim i da ne steti nicemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest golf_tdi

ma to me muči jer u svim auto novinama čitam kako to ??teti.

jedan put je u auto blicu bio članak na 3 stranice i to je bilo ajme meni.

bilo je 10 proizvođača i na testiranju ni jedan nije dao preko 5 ks a svi su obećavali od 20-30%.

jedino ??ta dobije?? 2-3 litre veću potro??nju.

ako stavim chip zanima me i gdje se mo??e provjeriti koliko ks dobijem

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Riki

chipaj u ovla??tenom vw-servisu,O.CT chiptuning i ne gubi?? garanciju a to je bolje rje??enje od varalice(p-boxa)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest golf_tdi

razlika između o.ct chip tuninga i P-box????????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Riki
razlika između o.ct chip tuninga i P-box????????

 

 

razlika je u tome ??to je p-box običan piggy box koji daje la??ne informacije elektronici,a o.ct chiptuning je preprogramiranje(optimiziranje elektronike),sa chipom dobije?? ne??to vi??e snage a po meni jedina prednost p-boxa je to ??to ako ga ne uzima?? u ovla??tenom servisu a dogodi se neko sranje na motoru,samo ga iskopča??,baci?? u smeće i u servis pod garancijom

 

ja se uopće ne bih dvoumio,ljudi su imali vi??e sranja sa p-boxovima nego sa chipanjem

Share this post


Link to post
Share on other sites
razlika je u tome ??to je p-box običan piggy box koji daje la??ne informacije elektronici,a o.ct chiptuning je preprogramiranje(optimiziranje elektronike),sa chipom dobije?? ne??to vi??e snage a po meni jedina prednost p-boxa je to ??to ako ga ne uzima?? u ovla??tenom servisu a dogodi se neko sranje na motoru,samo ga iskopča??,baci?? u smeće i u servis pod garancijom

 

ja se uopće ne bih dvoumio,ljudi su imali vi??e sranja sa p-boxovima nego sa chipanjem

 

 

ka??e?? bilo je sranja?? drugi govore da uopće nema straha da se ne mo??e ni?? dogodit

o kakvim je sranjima riječ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
kažeš bilo je sranja?? drugi govore da uopće nema straha da se ne može niš dogodit

o kakvim je sranjima riječ?

 

jednostavno,

dok ti P-box felsa samo dva signala (kolicinu zraka i goriva) chipom se programiraju i ostali parametri za pravilan rad motora.sa p-boxom dobis cca 10-15% vise snage uz xxl-dimnu zavjesu iza sebe.temperatura unutar motora raste na prek dozvoljenog maximuma sto uzrokuje extremno habanje cilindra jer ulje izgara.

ima tu i jos drugih stvari npr da vise nemas onu "rezervu" sto se tvornicku programira u ECU.boschpumpa isto jako trpi.

 

kod chipa je to sve skroz drugacije,tu se dize kolicina dovoda zraka,kolicina gorive te pritisak goriva u boschpumpi.motor u tom slucaju do vise zraka nego sto mu je potrebno,sto znaci da radna temperatura motora ostaje identicna orgigi motoru tak da i identicno iza dimi.dalje imas opet onu tvornicku "rezervu" rada motora.

ja imam chip prek godinu dana i nije da ga rijetko stisnem.kolega ima istog G4 sa 90ks + p-box sa 16"felgama.ja chipani 90ks + 17" i nema me ni metar.njemu se motor grije,cajger ure ide prek polovice (sto kod TDI-motora nije normalno).

 

a jos jedan minus je kaj p-box kosta cca 400-600eur a chipanje je 250-300eur

Share this post


Link to post
Share on other sites

e da te pitam nesto.Jel ti puse na cepu od ulja kada motor radi.Imamo isti motor pa da te piatm.

 

koliko otprilike ima konja tvoj golf?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest DRAGON GTI

Ako te brine skidanje chipa uzmi dasketov chip, mo??e?? ga seliti iz auta u auto i ima ??iroku paletu u??timavanja te je ne??to jeftiniji od 6000KN

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Riki

2 kreza....jady ti je odgovorio,potpis

 

o.ct chipanje ko??ta malo vi??e....oko 800-900 eura ali garancija u HR ostaje i zato vrijedi tu lovu

 

dastek prema iskustvima ljudi ne bih preporučio,dovoljno je samo pogledati par foruma na kojima ljudi imaju većinom jako lo??a iskustva,to je veoma slična "varalica"p-boxu samo sa mogućnosti programiranja određenih parametara

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja ne kuzim kak se date zavarati sa recenicom "sa garancijom".pa kaj vi svi mislite da ce vam bilo koj "tuner" dati novi motor ak nakon chipanja rikne motor?????

kod chipanja vam ta recenica "sa garancijom"znaci da u zadanom roku dobite novi chip sa programiranjem,a ne motor.

a chip od OCTa nije nis bolji od onih iz recimo slovenije ili austrije ili njemacke koji se profesionalno s time bave.

al dajte vi samo 600 i vise eur za to.

 

sto se tice dasketovog chipa.oni isto vade orgigi chip koj je zalotan,stave most i utisne programiranog chipa.ak zelis prebacit moras isto tak vadit iz slijedeceg auta taj chip,stavit most i utisnuti programiran chip.

al recite,kome cete auto bez softwarea prodati????i jos za to 6tkn platit???

 

sorry decki,ima u ZGu 2 lika (vecina za njih zna) koji to za 300eur (group-chipanje je bilo 250eur) naprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Riki
ja ne kuzim kak se date zavarati sa recenicom "sa garancijom".pa kaj vi svi mislite da ce vam bilo koj "tuner" dati novi motor ak nakon chipanja rikne motor?????

kod chipanja vam ta recenica "sa garancijom"znaci da u zadanom roku dobite novi chip sa programiranjem,a ne motor.

a chip od OCTa nije nis bolji od onih iz recimo slovenije ili austrije ili njemacke koji se profesionalno s time bave.

al dajte vi samo 600 i vise eur za to.

 

 

tu se ne mogu slo??iti

 

o.ct chipanje se obavlja u Carmotu(ovla??teni zastupnik i servis u Ri) i garancija na SVE na autu u potpunosti ostaje...nadam se da je sada jasnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

O.CT reprogramiranje je pouzdano i radi se i kod mene u ovla??tenom servisu u Karlovcu...ako se ne??to dogodi motoru u garancijskom roku ( koji tvornica daje ) jamstvo se mo??e normalno ostvariti bez obzira na to ??to je autu reprogramiran motorni procesor..Hvala bogu stavio sam ih n već xy novih passata i golfova i nikom se nije ni??ta dogodilo a radim sa njima već dobre 2 godine...A nije ni ba?? 900 eura nego je jo?? manje

 

? to se tiče P-boxa istina je da je skup i također ostaju jamstva ali tu je netko dobro gurnuo masnu lovu nekom u VW-u da se to prodaje pod original za 6k kn...P-box je isto govno ko i ostali piggy back uređaji na e-bayu za 50 eura tak da to ba?? nebi preporučio :palacg:vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

bez uvrjede, aj mi objasni ko će dat garanciju ako ??ta bude???

Frend je kupio alteu kod z staru 23mj, i rikno motor...

mislim da će se jeb..o najeb.t da dobije drugi, ili mu ga poprave...

Auto nije čipan, niti je bio.

Edited by Bagi

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ne??to rikne novi dio će?? dobit od tvornice dok god je auto u jamstvu,kaj ti tu nije jasno? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim bez da nekom stanem na rep,al orgigi je orgigi.nema ta tvornica koja odobrava bilo kakvo mjenjanje tvornickog vozila u garantnom roku.bilo to chip,p-box ili samo nastavak na zadnjem loncu.to kaj se u HRu kao daje jamstno je garancija za chip-ili p-box.a bas ti josip bi trebao znat kakav je VW sa garancijama.spominjem samo xxl-akcija sa podizacima/vodilicama stakla na vratima koja su pucala ko petarde ili MAF-senzor koje su nakon par godina uz uvijet da je servisna ispunjena mjenjali besplatno i do 5 godina starost uz 50%popust.covjeku rikne getriba nakon 6mjeseci na G4 i nisu odobrili garanciju,lik je iso na sud i dobio pravo.

pa ti sad daj zahtjev za garanciju od G5 sa 2,0tdi motorom i reci da je bio chipan.......budu te poslali u 3PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nitko ne daje garanciju, a ako nastupi ??teta na motoru, prvo moraju ??vabe odobriti, a odobrit će nikad!! jedino da diler, ili ovla??teni trgovac preuzme odgovornost na svoju grbu, u ??to ba?? sumnjam...NHF, znam i za puno sitnije stvari, na kojima su ljudi, a i ja spu??io.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jady jako dobro znam kakav je vw sa garancijama i ni??ta ovdje nisam napisao bezveze...kaj misli?? da chipamo aute ljudima pa im onda ne odobravamo garancije? daj budi pametan...neznam ja po kojim vi to servisima idete ali garanciju ne odobravaju jedino ako imaju za to jako dobre razloge...Pa nisu ovla??teni servisi baba roge ??to bi se po va??im pričama moglo zaključit i pogotovo stranke ne ??aljemo u 3PM jel ??ivimo od njih :palacg:vozi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni??ta nisam rekao protiv tvog servisa i ima?? pravo na svoje mi??ljenje, nazovi bilo koji servis i reci da ima?? auto star 6mj, da su ugradili P-BOX u servisu u kojem su i servisirali vozilo, te da je zaribao motor, i vidjet će?? ??ta će ti reći.

Osobno, P-BOX je zadnje smeće koje bih stavio u svoj auto, a za njega smo čuli samo mi u RH, a vanka niti ne znaju ??ta to je...kamoli da ga ugrađuju u VW servisima.

Edited by Bagi

Share this post


Link to post
Share on other sites
0