1 1
PLEH

aux ili usb za golf 4

Recommended Posts

da li postoji uopste nesto ovakvo i da li se moze nekako iskombinovati da se prikljuci ... znaci detaljnije, zanima me da li se moze napraviti da svira muzika sa USB-a ili preko AUX ulaza na vw BETA ili vw GAMMA playeru?

 

ps. imam golf sa 4/5 vrata i imam batu sa prednjim zvucnicima ... zanima me kakva je situacija u zadnjim vretima ... vidio sam da ima otvore za zvucnike, sta mi sve treba da ih ubacim, osim zvucnika naravno :) ... jesu li postavljene zice vec ili se to treba provlaciti i da li ima ikakva priprema za zvucnike osim onih otvora koji se vide ...

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites
da li postoji uopste nesto ovakvo i da li se moze nekako iskombinovati da se prikljuci ... znaci detaljnije, zanima me da li se moze napraviti da svira muzika sa USB-a ili preko AUX ulaza na vw BETA ili vw GAMMA playeru?

 

ps. imam golf sa 4/5 vrata i imam batu sa prednjim zvucnicima ... zanima me kakva je situacija u zadnjim vretima ... vidio sam da ima otvore za zvucnike, sta mi sve treba da ih ubacim, osim zvucnika naravno :) ... jesu li postavljene zice vec ili se to treba provlaciti i da li ima ikakva priprema za zvucnike osim onih otvora koji se vide ...

 

pozz

 

 

naravno da postoji, jedan od nacina da to rijesis jest da nabavis interface u koji se ustekava usb i koji ti onda glumi cd-changer, poanta je samo da na usb-u mozes samo nasniminit 6 foldera u koje stanu max 99 pjesama;

drugi dio tvog problema lezi da u zadnja vrata moras ugraditi zvucnike i visokotonce, moguce da ces trebat povuci i zice od radija do zadnjih vrata jer tvornicki nisu provucene, pretpostavljam da je taj slucaj kod tebe ako ti je beta dosla tvornicki u autu, i jos jedan moj prijedlog, ako mislis zadrzati tvornicki radio, promijeni svoju betu za minimalno gamma model (da se jeftino naci) zbog toga sta beta ima samo dva izlaza za prednje zvucnike, dok su u gamme cetiri izlaza. u svakom slucaju najbolje ti je izvuc radio van i na konektoru od zvucnika (smedji) provjeri sta ti je spojeno,ako imas u sredini tog konektora samo 4 zice onda moras provlacit instalaciju prema zada.

Edited by toniBW

Share this post


Link to post
Share on other sites

svakako sam mislio mijenjati BETU sa GAMMOM jer sad za sad pokusavam da zadzim sve orginalne vw dijelove na autu ...

 

mene zanima samo kuciste zvucnika u vratima, da li se treba jos nesto ubacivati unutra osim samih zvucnika ?

 

primjetio sam da golf 4 sa 2/3 vrata ima nazad oko zvucnika neku izolaciju, kao stiropol nesto ... pa me zanima imam li ja to vec u vratima i treba li se to uopste stavljati ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U G IV sa 4/5 vrata ne treba se ubacivat nista dodatno ako ides na kombinaciju da stavljas tvornicki zvucnik u vrata, jer je zvucnik u sklopu s kucistem montaza ti je jednostavna, kuciste zvucnika se kaci na onaj lim sa pop-nitnama, tj zakovicama i to je to, ako ides na neki drugi zvucnik trebat ce ti nekakv adapter, moja skromna preporuka bi ti bila da negdje nadjes zvucnike i visokotonce koji su originalno bili na autu-mozes i sa prednjih vrata jer su isti, i to pomontiras, provuces zice do njih i gotovo, zvucnike mozes nac po oglasima il po otpadima jer ih po BiH ima podosta, da olaksam trazenje kat. broj zvucnika ti je 1J0 035 411 G, i kad to smontiras u kombinaciji s gammom imas sasvim pristojan zvuk u autu, provjereno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i kombinaciju gdje interface kopcas na ulaz antene pa glumi aux&usb ulaz...samo neznam kakva je kvaliteta zvuka zbog konverzije signala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@toniBW ... hvala puno na savjetima i pomoci ... potrazit cu po otpadima kad uhvatim vremena

 

@sandra ... malo mi se vise svidja opcija gdje glumi ch changer, ali vidjet cu jos sta mi bude lakse i jeftinije za nabaviti ... ugl. hvala ti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1