0
polo

motorić za poklopac za bengu

Recommended Posts

na pasatu od susjeda ne funkcionira, izvadili smo motorić(pod motorić podrazumijevam komplet mehanizam za otvaranje poklopca za točit gorivo) i spojili direkt na akumulator i radi, također smo isprobali i drugi motorić na autu radio je prvi put i više nije htio...... na akumulatoru i dalje radi

ne kužim se previše u struju al mjerio sam otpor na jacku između te 2 žice kaj se ukapčaju na taj motorić ...negdje 10ohm je....

također sam mjerio napon i baca 12 volti normalno....

mjerio sam i struju koju poteže kad se potegne šalter za otvaranje, izbaci 0,35A iako se ne mrda onaj pipak, a direkt na aku spojen potegne i do 3ampera i skače ko lud

ne znam ima li ikakve koristi ali mjerio sam i otpor između kontakata na štekeru na motoriću, na jednom je 6oma, na drugom 10 oma

 

e da , na autu dok je spojen ko da nema dovoljno struje, nema snage da potegne onaj pipak nutra, al kad mu malo pomognem(poguram) onda lagano vuče, a nazad ga vraća feder naravno...

 

ima neko neku ideju???

 

koje su šanse da su oba motorića "poluispravna"( rade na akumulator direkt vani, al ne rade na autu)

 

jel može bit da je nekaj sjebano sa instalacijom na autu? kak to provjerit?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

vjerojatno je problem u instalaciji...ili oksid ili loš spoj...pa imaš negdje otpor koji ne propušta dovoljnu struju da pokrene motorić..

za početak probaj masu dovest direkt na motorić...time češ eliminirat mogučnost da je masa negdje u lošem spoju

 

probaj si izmjerit napon dok je motorić spojen i uključiš otvaranje poklopca...tj mjeriti napon pod opterečenjem...nebude sigurno 12v..jer imaš negdje loš spoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

u svakom slučaju s instrumentom ne možeš ništa izmjeriti, jer može biti loš spoj i oksidirano i biti će 12V na štekeru, no pod opterećenjem neće biti tako kao što i Vix kaže, da eleminiraš motorić, probaj spojit umjesto njega na đek neki jači potrašač, primjerice H7 žarulju, koja vuče cca. 5A i ako ona potpuno normalno zasvijetli onda je instalacija ispravna, ali sumnjam u to, probaj prvo dovesti drugu masu do motorića, ako ni tad nije dobro, onda provjeri dali dolazi dobra struja do prekidača...itd...sistemom eliminacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites
0