0
FuTz

Opaki problem!

Recommended Posts

Eto, već me dugo vrijeme pati isti problem iz naslova topica, pa da objasnim o čemu se radi..

 

Stvarno su jako prošireni blatobrani, felge su iz projekta moja G3, imam Borbet T, iza 9J, mislim da je ET30, ali ne struže meni od vanjski, nego od nutarnji blatobran.. :/

 

E sad, što napraviti? Kolega koji mi je radio istu limariju kaže kako je jedino rješenje bump stop, da se stavi na amortizer da ne može radit do kraja i tako strugati od njutarnji blatobran.. e sad, da li je netko imao isti problem i kako ga je rješio?

 

Problem se javlja kod 2 osobe u autu, čak i kod jednog kad je malo veći zavoj pa opruge rade.. 3 osobe se JEDVA mogu voziti, po ravnici, jeeedva.. da ne govorim o više osoba i to je problem.. :(

 

Pozzzz :respekt

Edited by FuTz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može distanca, kad je guma sad tek u najpovoljnijem položaju u odnosu na blatobran..

 

guma struže od onaj nutarnji blatobran bliže samom rubu, a ne onom kontra, jer i kad bi stavio distancu, guma bi se izbacila van, a tako bi i ispala iz proširenog ruba, te bi tako strugala i od njega, a i nutarnji blatobran te strane bi bio još i niži te bi bilo još i gore..

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje je guma gore??

 

da probas malo uzu gumu stavit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

215/40/16.. a da probam, nije to baš tako lako i financijski i par drugih stvari.. gdje ću uopće nać takvu gumu specijalnu - polovnu i za ok novce, da je ok? ništa osim nove.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
215/40/16.. a da probam, nije to baš tako lako i financijski i par drugih stvari.. gdje ću uopće nać takvu gumu specijalnu - polovnu i za ok novce, da je ok? ništa osim nove.. :(

 

 

shvacam te, najlakse je napisati PROBAJ !!! :palacg

 

nadao sam se da mozda imas doma :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam ja kod kuće auto-vulkanizersku radionicu, hhehehe, ajd da imam, ali..... :rotfl :rotfl :rotfl

 

A i takvu vrstu gume je dosta teško naći na našem području, morao bi naručit novu, a i opet tko zna jel bi to rješilo problem..

 

A ništa, čekat ću nekoga sa iskustvo da se javi.. ako ima takvih :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ti je i rekao kolega ivo trebaš distancu od 0.5 cm to ti je jedino rješenje i najlakše ti je probat, koliko vidim možda čak i bude prostora,

dok sam ja imao 9j et 30 na trici također sam vozao sa distancom 0.5cm

1P1010076.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi nikak jasno zašto patite na to širenje rubova i extremno široke felge koje dovode do takvih problema; zar nije jednostavno dosta na trojku staviti felgu sa specifikacijama od OEM felge Jubija 20 i eventualno kakva distanca otraga i to je to, nemaš ljepšega i nemaš problema.

 

Vozi ga natrag limaru nek to popravi, pa valjda je trebalo prilikom širenja rubova vidjet do kuda sjedne auto ako je 5 ljudi u autu za koliko je predpostavljam registriran.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ne može distanca, kad je guma sad tek u najpovoljnijem položaju u odnosu na blatobran..

 

guma struže od onaj nutarnji blatobran bliže samom rubu, a ne onom kontra, jer i kad bi stavio distancu, guma bi se izbacila van, a tako bi i ispala iz proširenog ruba, te bi tako strugala i od njega, a i nutarnji blatobran te strane bi bio još i niži te bi bilo još i gore..

 

 

 

nemaš kaj razmišljati...auto k limaru da popravi,tj proširi više rub s tim kad bude širil da bude tereta u autu tak da može vidjet kolko bude dosta,a ne napamet i onda ti napravi sranje....nabaciš još k tome distancu i gas!..naravno sve ovisi o financijskim mogućnostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da nikoga ne vozis....najjeftinije rjesenje :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti je ovo problem,onda nemoj vozit auto,eb4t a da ne udje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem.jpg

 

usput, hvala na nepotrebnim odgovorima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako će biti? Kad je taj blatobran nutarnji skroz s te strane gdje je i vanjski rub, a nutarnji ide prema dolje, te će biti još i gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad se valjda kuži o čemu se radi.. što napravit, ne znam ni sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebaš stavit 215/35 ili 205/40 gumu i rješio si problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da malo digneš auto ? ak sam ja dobro skuzio gdje zapinje trebas samo malo dic auto i onda kad opruga radi guma nece moc do blatobrana ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj fucu,ne pitas pravog covjeka....

 

 

...trreebas uzeti flexu i nutarnji dio blatobrana rasporiti i onda pomotati prema gore a ono sto bude praznina tu varis lim...

 

 

ovako

 

ovo gdje je crta tako zarezes i vislje ako treba

 

p31504263rcmq.jpg

 

 

..ili u zrak sa autom....

 

 

ali...

 

 

ti nemas gewinde....

 

..pa ti pljuj po njima... :D

 

 

ako ne kuzis dodi do mene pa ti pokazem sve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

lipo stavis gewinde i imas tvrdu oprugu i to ti se nece dogadjat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima mjesta sa druge strane onda bi i malo minusa pomoglo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stvarno su jako prošireni blatobrani, felge su iz projekta moja G3, imam Borbet T, iza 9J, mislim da je ET30, ali ne struže meni od vanjski, nego od nutarnji blatobran.. :/

 

jesi siguran da su et 30....

 

mislim to nije bitno ali ni ne znas koji et su ti zadnje felge

 

 

Ako ima mjesta sa druge strane onda bi i malo minusa pomoglo.

ne spominji to za ime boga...kad kaze majstorima onda ce biti 100drama

 

 

lipo stavis gewinde i imas tvrdu oprugu i to ti se nece dogadjat

 

 

ma nevalja imati gevinde ;)

Edited by TROJKA

Share this post


Link to post
Share on other sites
lipo stavis gewinde i imas tvrdu oprugu i to ti se nece dogadjat

 

jesi siguran,ako guma prati rub sto sirinom sto visinomi straga dodje cca 200kg ili ti ga 2 covjeka,mora past straga,pa da je neznam kakvo,a ako je tolko tvrdo da se ta opruga nemoze stisnut onda imas nesto pre tvrdo sto mozes vozit samo po stazi ili kuci po taraci :palacg

 

jos plicu gumu tj ovo sto ti je rekao g-unit,ili preuredi taj unutrasnji blatobran tako da ti ne struze,ovo tipkanje je smjeh

Edited by VWlaho

Share this post


Link to post
Share on other sites
0